Slik er programmet under OL i Pyeongchang 2018

Publisert: Oppdatert: 06.02.18 09:26

Del saken på:

Lenken er kopiert
SPORT

Vinterens OL i Pyeongchang tyvstarter med hopp og curling før åpningsseremonien. Så går det slag i slag i 17 dager - her er programmet.

Alt du om vite: Klikk deg inn i VGs OL-guide her

Seks år er gått siden Pyeongchang i Sør-Korea ble tildelt OL foran München (Tyskland) og Annecy (Frankrike). Nå venter 102 øvelser i 15 disipliner på rundt 3000 utøvere mellom torsdag 8. og søndag 25. februar.

Skal du ha med deg alpint-øvelsene må du tidlig opp - eventuelt sent i seng. Skiskyting går på formiddagen, mens Martin Johnsrud Sundby og langrennsløperne skal kjempe for gull til frokost norsk tid.

OL-guidene: Øvelser og TV-kanaler dag for dag

Her er noen av høydepunktene fra OL-programmet med norske tider.

Torsdag 8. februar

01.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles: USA - OAR
01.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles: Canada - Norge
01.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles: Sør-Korea - Finland
01.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles: Kina - Sveits
12.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles: Finland - Sveits
12.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles: Sør-Korea - Kina
12.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles: OAR - Norge
12.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles: USA - Canada
13.30: Hopp – Normal bakke kvalifisering, menn

Fredag 9. februar

00.35: Curling – Innledende runde, mixed doubles: Sør-Korea - Norge
00.35: Curling – Innledende runde, mixed doubles: USA - Sveits
00.35: Curling – Innledende runde, mixed doubles: Kina - Canada
00.35: Curling – Innledende runde, mixed doubles: OAR - Finland
02.00: Kunstløp – Lagøvelse: Kortprogram (menn), kortprogram (par)
02.00: Freestyle – Kulekjøring kvalifisering, kvinner
03.45: Freestyle – Kulekjøring kvalifisering, menn
05.35: Curling – Innledende runde, mixed doubles: Canada - Finland
05.35: Curling – Innledende runde, mixed doubles: Kina - OAR
05.35: Curling – Innledende runde, mixed doubles: USA - Sør-Korea
05.35: Curling – Innledende runde, mixed doubles: Sveits - Norge
12.00: Åpningsseremoni

Lørdag 10. februar

01.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles: Kina - USA
01.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles: Norge - Finland
01.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles: Canada - Sveits
01.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles: Sør-Korea - OAR
02.00: Snowboard – Slopestyle kvalifisering, menn
08.15: Langrenn – 15 km skiathlon, kvinner (M)
08.40: Ishockey – Gruppe B, kvinner: Japan - Sverige
11.00: Kortbaneløp – 1500 meter, menn (M)
11.00: Kortbaneløp – 500 meter kvalifisering, kvinner
11.00: Kortbaneløp – 3000 meter stafett kvalifisering, kvinner
11.10: Aking – Løp 1 og 2, menn
12.00: Skøyter – 3000 meter, kvinner (M)
12.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles: OAR - Canada
12.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles: Sveits - Sør-Korea
12.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles: Norge - USA
12.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles: Finland - Kina
12.15: Skiskyting – Sprint, kvinner (M)
13.10: Ishockey – Gruppe B, kvinner: Sveits - Sør-Korea
13.35: Hopp – Normal bakke, menn (M)

Søndag 11. februar

01.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles: Norge - Kina
01.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles: Finland - USA
01.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles: Sveits - OAR
01.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles: Canada - Sør-Korea
02.00: Kunstløp – Lagøvelse: Kortprogram (isdans), kortprogram (kvinner), friløp (par)
02.00: Snowboard – Slopestyle finale, menn (M)
03.00: Alpint – Utfor, menn (M)
05.30: Snowboard – Slopestyle kvalifisering, kvinner
07.15: Langrenn – 30 km skiathlon, menn (M)
08.00: Skøyter – 5000 meter, menn (M)
08.40: Ishockey – Gruppe A, kvinner: Finland - USA
10.50: Aking – Løp 3 og 4, menn (M)
11.30: Freestyle – Kulekjøring finale 1. omgang, kvinner
12.05: Curling – Tie-break, mixed doubles
12.15: Skiskyting – Sprint, menn (M)
13.00: Freestyle – Kulekjøring finale 2. omgang, kvinner (M)
13.10: Ishockey – Gruppe A, kvinner: Canada – OAR

Mandag 12. februar

01.05: Curling – Semifinale, mixed doubles
02.00: Kunstløp – Lagøvelse: Friløp (isdans), friløp (menn), friløp (kvinner) (M)
02.00: Snowboard – Slopestyle finale, kvinner (M)
02.15: Alpint – Storslalåm 1. omgang, kvinner
05.30: Snowboard – Halfpipe kvalifisering, kvinner
05.45: Alpint – Storslalåm 2. omgang, kvinner (M)
08.40: Ishockey – Gruppe B, kvinner: Sveits - Japan
11.10: Skiskyting – Jaktstart, kvinner (M)
11.30: Freestyle – Kulekjøring finale 1. omgang, menn
11.50: Aking – Løp 1 og 2, kvinner
12.05: Curling – Semifinale, mixed doubles
13.00: Freestyle – kulekjøring finale 2. omgang, menn (M)
13.00: Skiskyting – Jaktstart, menn (M)
13.10: Ishockey – Gruppe B, kvinner: Sverige - Sør-Korea
13.30: Skøyter – 1500 meter, kvinner (M)
13.50: Hopp – Normal bakke, kvinner (M)

Tirsdag 13. februar

01.05: Curling – Bronsefinale, mixed doubles (M)
02.00: Snowboard – Halfpipe finale, kvinner (M)
03.30: Alpint – Superkombinasjonen 1. omgang, menn
05.00: Snowboard – Halfpipe kvalifisering, menn
07.00: Alpint – Superkombinasjonen 2. omgang, menn (M)
08.40: Ishockey – Gruppe A, kvinner: Canada - Finland
09.30: Langrenn – Sprint, kvinner og menn (M)
11.00: Kortbaneløp – 500 meter, kvinner (M)
11.00: Kortbaneløp – 1000 meter kvalifisering, menn
11.00: Kortbaneløp – 5000 meter stafett kvalifisering, menn
11.30: Aking – Løp 3 og 4, kvinner (M)
12.00: Skøyter – 1500 meter, menn (M)
12.05: Curling – Finale, mixed doubles (M)
13.10: Ishockey – Gruppe A, kvinner: USA - OAR

Onsdag 14. februar

01.05: Curling – Innledende runde, menn: Danmark - Sverige
01.05: Curling – Innledende runde, menn: Canada - Italia
01.05: Curling – Innledende runde, menn: Sør-Korea - USA
01.05: Curling – Innledende runde, menn: Sveits - Storbritannia
02.00: Kunstløp – Kortprogram, par
02.15: Alpint – Slalåm 1. omgang, kvinner
02.30: Snowboard – Halfpipe finale, menn (M)
04.10: Ishockey – Gruppe B, kvinner: Sverige - Sveits
05.45: Alpint – Slalåm 2. omgang, kvinner (M)
06.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Japan - USA
06.05: Curling – Innledende runde, kvinner: OAR - Storbritannia
06.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Danmark - Sverige
06.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Sveits - Kina
07.00: Kombinert – Normal bakke, menn
08.40: Ishockey – Gruppe B, kvinner: Sør-Korea - Japan
09.45: Kombinert – 10 km, menn (M)
11.00: Skøyter – 1000 meter, kvinner (M)
12.05: Skiskyting – 15 km, kvinner (M)
12.05: Curling – Innledende runde, menn: Canada - Storbritannia
12.05: Curling – Innledende runde, menn: Sør-Korea - Sverige
12.05: Curling – Innledende runde, menn: Sveits - Italia
12.05: Curling – Innledende runde, menn: Norge - Japan
12.20: Aking – Dobbel (M)
13.10: Ishockey – Gruppe B, menn: Slovakia - OAR
13.10: Ishockey – Gruppe B, menn: USA - Slovenia

Torsdag 15. februar

01.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Canada - Sør-Korea
01.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Danmark - Japan
01.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Kina - OAR
01.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Storbritannia - USA
02.00: Skeleton – Løp 1 og 2, menn
02.30: Kunstløp – Friløp, par (M)
03.00: Alpint – Super-G, menn (M)
03.00: Snowboard – Snowboardcross kvalifisering, menn
04.10: Ishockey – Gruppe C, menn: Finland - Tyskland
04.10: Ishockey – Gruppe A, kvinner: USA - Canada
05.30: Snowboard – Snowboardcross finale, menn (M)
06.05: Curling – Innledende runde, menn: USA - Italia
06.05: Curling – Innledende runde, menn: Norge - Canada
06.05: Curling – Innledende runde, menn: Storbritannia - Japan
06.05: Curling – Innledende runde, menn: Danmark - Sveits
07.30: Langrenn – 10 km fri, kvinner (M)
08.40: Ishockey – Gruppe C, menn: Norge - Sverige
08.40: Ishockey – Gruppe A, kvinner: OAR - Finland
12.00: Freestyle – Aerial kvalifisering, kvinner
12.00: Skøyter – 10 000 meter, menn (M)
12.00: Skiskyting – 20 km, menn (M)
12.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Kina - Storbritannia
12.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Canada - Sverige
12.05: Curling – Innledende runde, kvinner: USA - Sveits
12.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Sør-Korea - Japan
13.10: Ishockey – Gruppe A, menn: Tsjekkia - Sør-Korea
13.10: Ishockey – Gruppe A, menn: Sveits - Canada
13.30: Aking – Stafett (M)

Fredag 16. februar

01.05: Curling – Innledende runde, menn: Italia - Danmark
01.05: Curling – Innledende runde, menn: Norge – Sør-Korea
01.05: Curling – Innledende runde, menn: Sverige - USA
01.30: Skeleton – Løp 3 og 4, menn (M)
02.00: Kunstløp – Kortprogram, menn
02.00: Snowboard – Snowboardcross kvalifisering, kvinner
04.10: Ishockey – Gruppe B, menn: USA - Slovakia
04.15: Snowboard – Snowboardcross finale, kvinner (M)
06.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Danmark - Canada
06.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Sør-Korea - Sveits
06.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Sverige - OAR
07.00: Langrenn – 15 km fri, menn (M)
08.40: Ishockey – Gruppe B, menn: OAR - Slovenia
12.00: Skøyter – 5000 meter, kvinner (M)
12.00: Freestyle – Aerial finale, kvinner (M)
12.05: Curling – Innledende runde, menn: Japan - Sveits
12.05: Curling – Innledende runde, menn: Sverige - Storbritannia
12.05: Curling – Innledende runde, menn: Danmark - USA
12.05: Curling – Innledende runde, menn: Canada - Sør-Korea
12.20: Skeleton – Løp 1 og 2, kvinner
13.10: Ishockey – Gruppe C, menn: Finland - Norge
13.10: Ishockey – Gruppe C, menn: Sverige - Tyskland
13.30: Hopp – Stor bakke kvalifisering, menn

Lørdag 17. februar

01.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Sveits - Sverige
01.05: Curling – Innledende runde, kvinner: OAR - USA
01.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Japan - Kina
01.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Danmark - Storbritannia
02.00: Freestyle – Slopestyle kvalifisering, kvinner
02.00: Kunstløp – Friløp, menn (M)
03.00: Alpint – Super-G, kvinner (M)
04.10: Ishockey – Kvartfinale, kvinner
04.10: Ishockey – Gruppe A, menn: Canada - Tsjekkia
05.00: Freestyle – Slopestyle finale, kvinner (M)
06.05: Curling – Innledende runde, menn: Sør-Korea - Storbritannia
06.05: Curling – Innledende runde, menn: Sveits - Norge
06.05: Curling – Innledende runde, menn: Canada - Sverige
06.05: Curling – Innledende runde, menn: Japan - Italia
08.40: Ishockey – Kvartfinale, kvinner
08.40: Ishockey – Gruppe A, menn: Sør-Korea - Sveits
10.30: Langrenn – Stafett, kvinner (M)
11.00: Kortbaneløp – 1500 meter, kvinner (M)
11.00: Kortbaneløp – 1000 meter, menn (M)
12.00: Freestyle – Aerial kvalifisering, menn
12.05: Curling – Innledende runde, kvinner: OAR - Japan
12.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Kina - Danmark
12.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Sør-Korea - Storbritannia
12.05: Curling – Innledende runde, kvinner: USA - Canada
12.15: Skiskyting – Fellesstart, kvinner (M)
12.20: Skeleton – Løp 3 og 4, kvinner (M)
13.10: Ishockey – Gruppe B, menn: OAR - USA
13.10: Ishockey – Gruppe B, menn: Slovenia - Slovakia
13.30: Hopp – Stor bakke, menn (M)

Søndag 18. februar

01.05: Curling – Innledende runde, menn: Norge - Danmark
01.05: Curling – Innledende runde, menn: USA - Japan
01.05: Curling – Innledende runde, menn: Sveits - Canada
02.00: Freestyle – Slopestyle kvalifisering, menn
02.15: Alpint – Storslalåm 1. omgang, menn
04.10: Ishockey – Plasseringskamp, kvinner
04.10: Ishockey – Gruppe C, menn: Tyskland - Norge
05.15: Freestyle – Slopestyle finale, menn (M)
05.45: Alpint – Storslalåm 2. omgang, menn (M)
06.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Storbritannia - Sverige
06.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Canada - Sveits
06.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Kina - Sør-Korea
07.15: Langrenn – Stafett, menn (M)
08.40: Ishockey – Plasseringskamp, kvinner
08.40: Ishockey – Gruppe A, menn: Tsjekkia - Sveits
12.00: Skøyter – 500 meter, kvinner (M)
12.00: Skøyter – Lagtempo kvalifisering, menn
12.00: Freestyle – Aerial finale, menn (M)
12.05: Curling – Innledende runde, menn: Sverige - Japan
12.05: Curling – Innledende runde, menn: Danmark - Sør-Korea
12.05: Curling – Innledende runde, menn: Italia - Storbritannia
12.05: Curling – Innledende runde, menn: USA - Norge
12.05: Bob – Toerbob, løp 1 og 2, menn
12.15: Skiskyting – Fellesstart, menn (M)
13.10: Ishockey – Gruppe A, menn: Canada - Sør-Korea
13.10: Ishockey – Gruppe C, menn: Sverige - Finland

Mandag 19. februar

01.05: Curling – Innledende runde, kvinner: USA - Danmark
01.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Japan - Canada
01.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Sverige - Sør-Korea
01.05: Curling – Innledende runde, kvinner: OAR - Sveits
01.30: Snowboard – Big Air kvalifisering, kvinner
02.00: Freestyle – Halfpipe kvalifisering, kvinner
02.00: Kunstløp – Kortprogram, isdans
05.10: Ishockey – Semifinale, kvinner
06.05: Curling – Innledende runde, menn: Italia - Sør-Korea
06.05: Curling – Innledende runde, menn: Sverige - Sveits
06.05: Curling – Innledende runde, menn: USA - Canada
06.05: Curling – Innledende runde, menn: Storbritannia - Danmark
12.00: Skøyter – 500 meter, menn (M)
12.00: Skøyter – Lagtempo kvalifisering, kvinner
12.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Storbritannia - Sveits
12.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Danmark - OAR
12.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Kina - USA
12.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Japan - Sverige
12.15: Bob – Toerbob, løp 3 og 4, menn (M)
13.10: Ishockey – Semifinale, kvinner
13.30: Hopp – Lagkonkurranse, menn (M)

Tirsdag 20. februar

01.05: Curling – Innledende runde, menn: Storbritannia - Norge
01.05: Curling – Innledende runde, menn: Japan - Canada
01.05: Curling – Innledende runde, menn: Sør-Korea - Sveits
01.05: Curling – Innledende runde, menn: Italia - Sverige
02.00: Kunstløp – Friløp, isdans (M)
02.30: Freestyle – Halfpipe finale, kvinner (M)
04.10: Ishockey – Kvalifiseringskamp, menn
04.10: Ishockey – Plasseringskamp, kvinner
05.00: Freestyle – Halfpipe kvalifisering, menn
06.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Canada - Kina
06.05: Curling – Innledende runde, kvinner: USA - Sør-Korea
06.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Storbritannia - Japan
08.40: Ishockey – Kvalifiseringskamp, menn
08.40: Ishockey – Plasseringskamp, kvinner
11.00: Kortbaneløp – 3000 meter stafett, kvinner (M)
11.00: Kortbaneløp – 1000 meter kvalifisering, kvinner
11.00: Kortbaneløp – 500 meter kvalifisering, menn
11.00: Kombinert – Stor bakke, menn
12.05: Curling – Innledende runde, menn: Sveits - USA
12.05: Curling – Innledende runde, menn: Norge - Italia
12.05: Curling – Innledende runde, menn: Japan - Danmark
12.15: Skiskyting – Mixed stafett (M)
12.50: Bob – Løp 1 og 2, kvinner
13.10: Ishockey – Kvalifiseringskamp, menn
13.10: Ishockey – Kvalifiseringskamp, menn
13.45: Kombinert – 10 km, menn (M)

Onsdag 21. februar

01.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Sør-Korea - OAR
01.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Sverige - Kina
01.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Sveits - Danmark
01.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Canada - Storbritannia
01.30: Snowboard – Big Air kvalifisering, menn
02.00: Kunstløp – Kortprogram, kvinner
03.00: Alpint – Utfor, kvinner ( M)
03.30: Freestyle – Skicross kvalifisering, menn
04.10: Ishockey – Kvartfinale, menn
05.15: Freestyle – Skicross finale, menn ( M)
06.05: Curling – Innledende runde, menn: Danmark - Canada
06.05: Curling – Innledende runde, menn: Storbritannia - USA
06.05: Curling – Innledende runde, menn: Sverige - Norge
06.05: Curling – Innledende runde, menn: Sør-Korea - Japan
08.40: Ishockey – Kvartfinale, menn
08.40: Ishockey – Bronsefinale, kvinner (M)
09.00: Langrenn – Lagsprint, menn og kvinner (M)
12.00: Skøyter – Lagtempo, menn og kvinner ( M)
12.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Sverige - USA
12.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Sveits - Japan
12.05: Curling – Innledende runde, kvinner: OAR - Canada
12.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Sør-Korea - Danmark
12.40: Bob – Løp 3 og 4, kvinner ( M)
13.10: Ishockey – Kvartfinale, menn
13.10: Ishockey – Kvartfinale, menn

Torsdag 22. februar

01.05: Curling – Tie-break, menn og kvinner
02.15: Alpint – Slalåm 1. omgang, menn
03.30: Freestyle – Halfpipe finale, menn (M)
04.00: Snowboard – Parallellstorslalåm kvalifisering, menn og kvinner
05.10: Ishockey – Finale, kvinner (M)
05.45: Alpint – Slalåm 2. omgang, menn (M)
08.30: Kombinert – Laghopp, stor bakke
11.00: Kortbaneløp – 500 meter, menn (M)
11.00: Kortbaneløp – 1000 meter, kvinner (M)
11.00: Kortbaneløp – 5000 meter stafett, menn (M)
11.20: Kombinert – Stafett: 4 x 5 km (M)
12.05: Curling – Semifinale, menn
12.15: Skiskyting – Stafett, kvinner (M)

Fredag 23. februar

01.30: Snowboard – Big Air finale, kvinner (M)
02.00: Kunstløp – Friløp, kvinner (M)
03.00: Alpint – Superkombinasjon 1. omgang, kvinner
03.30: Freestyle – Skicross kvalifisering, kvinner
05.15: Freestyle – Skicross finale, kvinner (M)
06.30: Alpint – Superkombinasjon 2. omgang, kvinner (M)
07.35: Curling – Bronsefinale, menn (M)
08.40: Ishockey – Semifinale, menn
11.00: Skøyter – 1000 meter, menn (M)
12.05: Curling – Semifinale, kvinner
12.15: Skiskyting – Stafett, menn (M)
13.10: Ishockey – Semifinale, menn

Lørdag 24. februar

01.30: Bob – Firerbob, løp 1 og 2, menn
02.00: Snowboard – Big Air finale, menn (M)
03.00: Alpint – Lagkonkurranse
04.00: Snowboard – Parallellstorslalåm finaler, kvinner og menn (M)
06.00: Langrenn – 50 km klassisk, menn (M)
07.35: Curling – Finale, menn (M)
12.00: Skøyter – Fellesstart, kvinner og menn (M)
12.05: Curling – Bronsefinale, kvinner (M)
13.10: Ishockey – Bronsefinale, menn (M)

Søndag 25. februar

01.05: Curling – Finale, kvinner (M)
01.30: Bob – Firerbob, løp 3 og 4, menn (M)
01.30: Kunstløp – Oppvisningsgalla
05.10: Ishockey – Finale, menn (M)
07.15: Langrenn – 30 km klassisk, kvinner (M)

12.00: AvslutningsseremonSnowboard-øvelsene går på natten norsk tid, mens freestyle er fordelt på natt/formiddag.

VG-kommentator: Derfor er OL i Norge en utopi

Tidsforskjellen på åtte timer mellom Sør-Korea og Norge får naturlig nok konsekvenser for hvordan Discovery legger opp sin dekning.

PS! OL i Pyeongchang ser du på TVNorge, Eurosport Norge og Eurosport Player fra 9. februar. VG og Eurosport har et redaksjonelt samarbeid.

Store norske øvelser i helgene

– Vi ruster oss nå for et OL som går i det vi kaller «digital primetime». Flere kommer til å se OL via strømming enn noen gang før, både fordi det er den veien utviklingen går, men også fordi øvelsene går mens mange er på kontoret heller enn i sofaen. Men å se OL i kontortida er folk trent til! Dessuten er veldig mange store norske øvelser lagt til helgedagene. Vinterferie er det også i store deler av landet i løpet av OL-perioden, sier senior kommunikasjonsrådgiver i Discovery, Lars Hojem Kvam.

Selskapet vil vise OL døgnet rundt på TVNorge. I tillegg tas de øvrige Eurosport-plattformene i bruk.

– Alle øvelser med norske medaljesjanser vil bli vist direkte på vår hovedkanal, og utover ettermiddagen og kvelden vil vi ha underholdningsprogrammer, kveldsshow og andre OL-relaterte sendinger, sier Hojem Kvam.

Denne artikkelen handler om