Målgivende fra Stefan Johansen da Fulham tok et steg nærmere Premier League
(Fulham - Sunderland 2–1) Det er duket for en thrilleravslutning i Championship. Etter seier fredag er Stefan Johansen og Fulham oppe på direkte opprykk til Premier League.
Fulham slo allerede nedrykksklare Sunderland 2-1 hjemme på Craven Cottage fredag kveld etter scoringer av Lucas Piazon og Aleksandar Mitrovic. Johansen hadde målgivende pasning på Mitrovic sin matchvinnerscoring.
Det fører Fulham opp på 2. plass før Cardiff møter Hull på bortebane lørdag, i det som er den nest siste runden i Championship. En kamp Fulham-spillerne utvilsomt vil følge med argusøyne. Om waliserne avgir poeng i den kampen, vil Fulham gå inn i siste runde neste helg i opprykksposisjon.
Stortalentet etter historisk nominasjon: – Galskap
London-laget med med den norske landslagskapteinen i spissen møter Birmingham på bortebane i siste runde, mens Cardiff har Reading på hjemmebane.
Fra før har Wolverhampton allerede vunnet serien, og sikret opprykket til Premier League.
Fulham har vist fantastisk form i andre halvdel av sesongen. Laget er ubeseiret på sine 23 siste ligakamper, man må tilbake til 16. desember, bortekampen mot akkurat Sunderland for å finne forrige tap.
Mourinho: - Jeg solgte ikke Salah, jeg kjøpte ham
Fulham rykket ned fra Premier League i 2014 med Brede Hangeland og John Arne Riise på laget. Med seier i siste kamp, samt at Cardiff avgir poeng i en av sinbe to siste kamper vil trolig også Stefan Johansen få mulighet til å spille Premier League med London-klubben.
Om det ikke lykkes er klubben uansett sikret en ny sjanse i play-off, hvor blant annet Aston Villa med John Terry på laget også er sikret plass.
Flere artikler
Johansen ut med skade da Fulham vant milliardkampen og rykket opp til Premier League
Stortalentet etter historisk nominasjon: – Galskap
Tror Fulham tar seg til «milliardkampen»: - Playoff er bingo
Stefan Johansen nærmer seg Premier League: Fulham til Wembley-finale
Stefan Johansen med scoring da Fulham vant
Fra andre aviser
Dette skjedde i natt
Fædrelandsvennen
– Om få år er Wolves et topplag
Fædrelandsvennen
Frelseren er her
Bergens Tidende
Her er fem fine ting å gjøre i helgen
Bergens Tidende
AK28 med sesongmålet i sikte
Fædrelandsvennen
Knallhard utenlandsk konkurranse tvinger TV 2 Sumo og Viaplay til å tenke nytt
Bergens Tidende