Håndballgutta er klare for VM. Sander Sagosen (fra venstre), Magnus Jøndal og Bjarte Myrhol med fler. Foto: Bjørn S. Delebekk

Program for håndball VM 2019

I januar 2019 arrangeres det 26. mesterskapet i håndball for menn i Danmark og Tyskland. Her er oversikten over datoer for samtlige kamper i turneringen.

ARTIKKELEN ER OVER ETT ÅR GAMMEL

Norge tok seg til 2019-VM etter å ha slått Sveits over to omspillskamper i juni.

Håndballgutta skal møte Danmark, Østerrike, Tunisia, Chile og Saudi-Arabia i VM-sluttspillet i januar.

Det er totalt 24 deltakernasjoner i mesterskapet.

Håndballgutta skal som kjent spille sine gruppekamper i Jyske Bank Boxen i Herning.

Kampoppsett:

Puljespill:

10/01:
Gruppe A:
Tyskland - Sør-Korea kl. 18.15.

Gruppe C:
Chile - Danmark kl. 20.15.

11/01:
Gruppe A:
Serbia - Russland kl. 18.00.
Brasil - Frankrike kl. 20.30.

Gruppe B:
Japan - Makedonia kl. 15.30.
Island - Kroatia kl. 18.00.
Bahrain - Spania kl. 20.30.

Gruppe C:
Saudi Arabia - Østerrike kl. 18.00.
Tunisia - Norge kl. 20.30.

Gruppe D:
Angola - Qatar kl. 15.30.
Argentina - Ungarn kl. 18.00.
Egypt - Sverige kl. 20.30.

12/01:
Gruppe A:
Russland - Sør-Korea kl. 15.30.
Tyskland - Brasil kl. 18.15.
Frankrike - Serbia kl. 20.30.

Gruppe C:
Østerrike - Chile kl. 15.00.
Norge - Saudi Arabia kl. 17.30.
Danmark - Tunisia kl. 20.15.

13/01:
Gruppe B:
Makedonia - Bahrain kl. 14.00.
Kroatia - Japan kl. 16.30.
Spania - Island kl. 19.00.

Gruppe D:
Qatar - Egypt kl. 15.30.
Ungarn - Angola kl. 18.00.
Sverige - Argentina kl. 20.30.

14/01:
Gruppe A:
Serbia - Brasil kl. 15.30.
Russland - Tyskland kl. 18.00.
Frankrike - Sør-Korea kl. 20.30.

Gruppe B:
Island - Bahrain kl. 15.30.
Kroatia - Makedonia kl. 18.00.
Spania - Japan kl. 20.30.

Gruppe C:
Tunisia - Chile kl. 15.00.
Norge - Østerrike kl. 17.30.
Danmark - Saudi-Arabia kl. 20.15.

Gruppe D:
Ungarn - Qatar kl. 15.30.
Argentina - Egypt kl. 18.00.
Sverige - Angola kl. 20.30.

15/01:
Gruppe A:
Russland - Brasil kl. 15.30.
Sør-Korea - Serbia kl. 18.00.
Tyskland - Frankrike kl. 20.30.

Gruppe C:
Saudi-Arabia - Tunisia kl. 16.15.
Norge - Chile kl. 18.30.
Østerrike - Danmark kl. 20.45.

16/01
Gruppe B:
Japan - Island kl. 15.30.
Kroatia - Bahrain kl. 18.00.
Makedonia - Spania kl. 20.30.

Gruppe D:
Angola - Argentina kl. 15.30.
Ungarn - Egypt kl. 18.00.
Qatar - Sverige kl. 20.30.

17/01:
Gruppe A:
Brasil - Sør-Korea kl. 15.30.
Tyskland - Serbia kl. 18.00.
Frankrike - Russland kl. 20.30.

Gruppe B:
Bahrain- Japan kl. 15.30.
Makedonia - Island kl. 18.00.
Spania - Kroatia kl. 20.30.

Gruppe C:
Chile - Saudi-Arabia kl. 15.00.
Østerrike - Tunisia kl. 17.30.
Danmark - Norge kl. 20.15.

Gruppe D:
Egypt - Angola kl. 15.30.
Qatar - Argentina kl. 18.00.
Sverige - Ungarn kl. 20.30.

Semifinalene går i Hamburg, mens bronsekamp og finale er lagt til Herning.

2019-VM i Danmark er det siste herremesterskapet før Norge, Sverige og Østerrike skal samarbeide om EM i 2020.

les også

Oftedal etter at semifinaledrømmen ble knust: – Kan ikke skylde på noen andre

Mellomspill

19/01:
4A - 4B kl. 13.00
4C - 4D kl. 15.30.

Gr. 1 - 1 kl. 18.00.
Gr. 1 - 2 kl. 20.30.
Gr. 2 - 1 kl. 18.00.
Gr 2 - 2 kl. 20.30.

6A - 6B kl. 13.00.
6C - 6D kl. 15.30.
5A - 5B kl. 18.00.
5C - 5D kl. 20.30.

20/01:
Tapere 4 kl. 13.00.
Vinnere 4 kl. 15.30.

Gr. 1 - 3 kl. 18.00.
Gr. 1 - 4 kl. 20.30.
Gr 2 - 3 kl. 18.00.
Gr. 2 - 4 kl. 20.30.

Tapere 6: kl. 13.00
Vinnere 6: 15.30.
Tapere 5: 18.00.
Vinnere 5: 20.30.

21/01:
Gr. 1 - 5 kl. 18.00.
Gr. 1 - 6 kl. 20.30.
Gr. 2 - 5 kl. 18.00.
Gr. 2 - 6 kl. 20.30.

23/01:
Gr. 1 - 7 kl. 15.30.
Gr. 1 - 8 kl. 18.00.
Gr. 1 - 9 kl. 20.30.
Gr. 2 - 7 kl. 15.30.
Gr. 2 - 8 kl. 18.00.
Gr. 2 - 9 kl. 20.30.

25/01:
Semifinale kl. 17.30.
Semifinale kl. 20.30.

26/01:
PM 7–8 kl. 17.30.
PM 5–6 kl. 20.30.

27/01:
Bronsefinale kl. 14.30.
Finale kl. 17.30.

Kommersielt samarbeid: Rabattkoder