Håndballgutta er klare for VM. Sander Sagosen (fra venstre), Magnus Jøndal og Bjarte Myrhol med fler.
Håndballgutta er klare for VM. Sander Sagosen (fra venstre), Magnus Jøndal og Bjarte Myrhol med fler. Foto: Bjørn S. Delebekk

Program for håndball VM 2019

HÅNDBALL

I januar 2019 arrangeres det 26. mesterskapet i håndball for menn i Danmark og Tyskland. Her er oversikten over datoer for samtlige kamper i turneringen.

Publisert: Oppdatert: 13.12.18 14:19

Norge tok seg til 2019-VM etter å ha slått Sveits over to omspillskamper i juni.

Håndballgutta skal møte Danmark, Østerrike, Tunisia, Chile og Saudi-Arabia i VM-sluttspillet i januar.

Det er totalt 24 deltakernasjoner i mesterskapet.

Håndballgutta skal som kjent spille sine gruppekamper i Jyske Bank Boxen i Herning.

Kampoppsett:

Puljespill:

10/01:
Gruppe A:
Tyskland - Sør-Korea kl. 18.15.

Gruppe C:
Chile - Danmark kl. 20.15.

11/01:
Gruppe A:
Serbia - Russland kl. 18.00.
Brasil - Frankrike kl. 20.30.

Gruppe B:
Japan - Makedonia kl. 15.30.
Island - Kroatia kl. 18.00.
Bahrain - Spania kl. 20.30.

Gruppe C:
Saudi Arabia - Østerrike kl. 18.00.
Tunisia - Norge kl. 20.30.

Gruppe D:
Angola - Qatar kl. 15.30.
Argentina - Ungarn kl. 18.00.
Egypt - Sverige kl. 20.30.

12/01:
Gruppe A:
Russland - Sør-Korea kl. 15.30.
Tyskland - Brasil kl. 18.15.
Frankrike - Serbia kl. 20.30.

Gruppe C:
Østerrike - Chile kl. 15.00.
Norge - Saudi Arabia kl. 17.30.
Danmark - Tunisia kl. 20.15.

13/01:
Gruppe B:
Makedonia - Bahrain kl. 14.00.
Kroatia - Japan kl. 16.30.
Spania - Island kl. 19.00.

Gruppe D:
Qatar - Egypt kl. 15.30.
Ungarn - Angola kl. 18.00.
Sverige - Argentina kl. 20.30.

14/01:
Gruppe A:
Serbia - Brasil kl. 15.30.
Russland - Tyskland kl. 18.00.
Frankrike - Sør-Korea kl. 20.30.

Gruppe B:
Island - Bahrain kl. 15.30.
Kroatia - Makedonia kl. 18.00.
Spania - Japan kl. 20.30.

Gruppe C:
Tunisia - Chile kl. 15.00.
Norge - Østerrike kl. 17.30.
Danmark - Saudi-Arabia kl. 20.15.

Gruppe D:
Ungarn - Qatar kl. 15.30.
Argentina - Egypt kl. 18.00.
Sverige - Angola kl. 20.30.

15/01:
Gruppe A:
Russland - Brasil kl. 15.30.
Sør-Korea - Serbia kl. 18.00.
Tyskland - Frankrike kl. 20.30.

Gruppe C:
Saudi-Arabia - Tunisia kl. 16.15.
Norge - Chile kl. 18.30.
Østerrike - Danmark kl. 20.45.

16/01
Gruppe B:
Japan - Island kl. 15.30.
Kroatia - Bahrain kl. 18.00.
Makedonia - Spania kl. 20.30.

Gruppe D:
Angola - Argentina kl. 15.30.
Ungarn - Egypt kl. 18.00.
Qatar - Sverige kl. 20.30.

17/01:
Gruppe A:
Brasil - Sør-Korea kl. 15.30.
Tyskland - Serbia kl. 18.00.
Frankrike - Russland kl. 20.30.

Gruppe B:
Bahrain- Japan kl. 15.30.
Makedonia - Island kl. 18.00.
Spania - Kroatia kl. 20.30.

Gruppe C:
Chile - Saudi-Arabia kl. 15.00.
Østerrike - Tunisia kl. 17.30.
Danmark - Norge kl. 20.15.

Gruppe D:
Egypt - Angola kl. 15.30.
Qatar - Argentina kl. 18.00.
Sverige - Ungarn kl. 20.30.

Semifinalene går i Hamburg, mens bronsekamp og finale er lagt til Herning.

2019-VM i Danmark er det siste herremesterskapet før Norge, Sverige og Østerrike skal samarbeide om EM i 2020.

Mellomspill

19/01:
4A - 4B kl. 13.00
4C - 4D kl. 15.30.

Gr. 1 - 1 kl. 18.00.
Gr. 1 - 2 kl. 20.30.
Gr. 2 - 1 kl. 18.00.
Gr 2 - 2 kl. 20.30.

6A - 6B kl. 13.00.
6C - 6D kl. 15.30.
5A - 5B kl. 18.00.
5C - 5D kl. 20.30.

20/01:
Tapere 4 kl. 13.00.
Vinnere 4 kl. 15.30.

Gr. 1 - 3 kl. 18.00.
Gr. 1 - 4 kl. 20.30.
Gr 2 - 3 kl. 18.00.
Gr. 2 - 4 kl. 20.30.

Tapere 6: kl. 13.00
Vinnere 6: 15.30.
Tapere 5: 18.00.
Vinnere 5: 20.30.

21/01:
Gr. 1 - 5 kl. 18.00.
Gr. 1 - 6 kl. 20.30.
Gr. 2 - 5 kl. 18.00.
Gr. 2 - 6 kl. 20.30.

23/01:
Gr. 1 - 7 kl. 15.30.
Gr. 1 - 8 kl. 18.00.
Gr. 1 - 9 kl. 20.30.
Gr. 2 - 7 kl. 15.30.
Gr. 2 - 8 kl. 18.00.
Gr. 2 - 9 kl. 20.30.

25/01:
Semifinale kl. 17.30.
Semifinale kl. 20.30.

26/01:
PM 7–8 kl. 17.30.
PM 5–6 kl. 20.30.

27/01:
Bronsefinale kl. 14.30.
Finale kl. 17.30.

Her kan du lese mer om