SUPERTID: Karsten Warholm er blant storfavorittene på 400 meter hekk. Her fra da han løp distansen på verdens nest raskeste tid i Zurich 29. august.

SUPERTID: Karsten Warholm er blant storfavorittene på 400 meter hekk. Her fra da han løp distansen på verdens nest raskeste tid i Zurich 29. august. Foto: JEAN-CHRISTOPHE BOTT / KEYSTONE

Her er hele programmet for friidretts-VM i Doha

Lurer du på når du kan se Karsten Warholm og Ingebrigtsen-brødrene kjempe om VM-gull? Her får du full oversikt over hva som skjer under VM i Doha fra 27. september til 6. oktober.

Friidretts-VM arrangeres i Doha, Qatar og mesterskapet består av hele 24 øvelser for menn og 24 øvelser for kvinner.

Høydepunkter sett med norske øyne er blant annet Karsten Warholm på 400 meter hekk (finale mandag 30. september), alle Ingebrigtsen-brødrene på 5000 meter (mandag 30. september) og Jakob og Filip Ingebrigtsen på 1500 meter (søndag 6. oktober).

Her er fullstendig oversikt over alle øvelsene:

Fredag 27. september - Dag 1
15:30 - Menn - Lengde – Kvalifisering
15:35 - Menn - 100 meter - Innledende runde
15:40 - Kvinner - Sleggekast - Kvalifisering Gruppe A
16:10 - Kvinner - 800 meter – Heats
16:30 - Kvinner - Stavsprang – Kvalifisering
17:05 - Menn - 100 meter – Heats
17:10 - Kvinner - Sleggekast - Kvalifisering Gruppe B
17:40 - Kvinner - Høyde – Kvalifisering
18:00 - Kvinner - 3000 meter hinder – Heats
18:25 - Menn - Tresteg – Kvalifisering
18:55 - Menn - 5000 meter – Heats
19:30 - Menn - 400 meter hinder – Heats
22:59 - Kvinner - Marathon – Finale

Lørdag 28. september - Dag 2
15:15 - Menn - Diskos - Kvalifisering Gruppe A
15:30 - Kvinner - 100 meter - Heats
16:05 - Menn - 800 meter - Heats
16:30 - Menn - Stavsprang - Kvalifisering
16:45 - Menn - Diskos - Kvalifisering Gruppe B
17:05 - Menn - 400 meter hekk - Semifinale
17:45 - Menn - 100 meter - Semifinale
18:15 - Kvinner - 800 meter - Semifinale
18:25 - Kvinner - Sleggekast - Finale
19:00 - X - 4x400 meter Stafett - Heats
19:40 - Menn - Lengde - Finale
20:10 - Kvinner - 10,000 meter - Finale
21:15 - Menn - 100 meter - Finale
22:30 - Menn - 50 km Kappgang - Finale
22:30 - Kvinner - 50 km Kappgang - Finale

Søndag 29. september - Dag 3
19:05 - Menn - 200 meter - Heats
19:40 - Kvinner - Stavsprang - Finale
20:20 - Kvinner - 100 meter - Semifinale
20:45 - Menn - Tresteg - Finale
20:55 - Menn - 800 meter - Semifinale
21:35 - X - 4x400 meter Stafett - Finale
22:20 - Kvinner - 100 meter - Finale
22:30 - Kvinner - 20 km Kappgang - Finale

Mandag 30. september - Dag 4
15:30 - Kvinner - Spydkast - Kvalifisering Gruppe A
16:05 - Kvinner - 200 meter - Heats
17:00 - Kvinner - Spydkast - Kvalifisering Gruppe B
17:20 - Kvinner - 400 meter - Heats
19:05 - Menn - 110 meter hinder - Heats
19:30 - Kvinner - Høyde - Finale
19:50 - Menn - 200 meter - Semifinale
20:20 - Menn - 5000 meter - Finale
20:25 - Menn - Diskos - Finale
20:50 - Kvinner - 3000 meter hinder - Finale
21:10 - Kvinner - 800 meter - Finale
21:40 - Menn - 400 meter hekk - Finale

Tirsdag 1. oktober - Dag 5
15:30 - Menn - Sleggekast - Kvalifisering Gruppe A
15:35 - Menn - 400 meter - Heats
15:50 - Menn - Høyde - Kvalifisering
16:30 - Kvinner - 400 meter hekk - Heats
17:00 - Menn - Sleggekast - Kvalifisering Gruppe B
17:15 - Menn - 3000 meter hinder - Heats
19:05 - Menn - Stavsprang - Finale
19:50 - Kvinner - 400 meter - Semi-Finale
20:20 - Kvinner - Spydkast - Finale
20:35 - Kvinner - 200 meter - Semi-Finale
21:10 - Menn - 800 meter - Finale
21:40 - Menn - 200 meter - Finale

Onsdag 2. oktober - Dag 6
15:35 - Menn - 100 meter - Tikamp
15:45 - Kvinner - Kulestøt - Kvalifisering
16:05 - Kvinner - 100 meter hinder - Sjukamp
16:30 - Menn - Lengde - Tikamp
16:35 - Kvinner - 1500 meter - Heats
17:00 - Kvinner - Diskos - Kvalifisering Gruppe A
17:15 - Kvinner - Høyde - Sjukamp
17:25 - Kvinner - 5000 meter - Heats
17:50 - Menn - Kulestøt - Tikamp
18:25 - Kvinner - Diskos - Kvalifisering Gruppe B
19:05 - Menn - 110 meter hinder - Semifinale
19:30 - Kvinner - Kulestøt - Sjukamp
19:35 - Menn - 400 meter - Semifinale
19:40 - Menn - Høyde - Tikamp
20:05 - Kvinner - 400 meter hekk - Semifinale
20:40 - Menn - Sleggekast - Finale
20:50 - Kvinner - 200 meter - Sjukamp
21:35 - Kvinner - 200 meter - Finale
21:55 - Menn - 110 meter hekk - Finale
22:15 - Menn - 400 meter - Tikamp

Torsdag 3. oktober - Dag 7
15:35 - Menn - 100 meter - Tikamp
15:45 - Kvinner - Kulestøt - Kvalifisering
16:05 - Kvinner - 100 meter hekk - Sjukamp
16:30 - Menn - Lengde - Tikamp
16:35 - Kvinner - 1500 meter - Heats
17:00 - Kvinner - Diskos - Kvalifisering Gruppe A
17:15 - Kvinner - Høyde - Sjukamp
17:25 - Kvinner - 5000 meter - Heats
17:50 - Menn - Kulestøt - Tikamp
18:25 - Kvinner - Diskos - Kvalifisering Gruppe B
19:05 - Menn - 110 meter hekk - Semi-Finale
19:30 - Kvinner - Kulestøt - Sjukamp
19:35 - Menn - 400 meter - Semifinale
19:40 - Menn - Høyde - Tikamp
20:05 - Kvinner - 400 meter hinder - Semifinale
20:40 - Menn - Sleggekast - Finale
20:50 - Kvinner - 200 meter - Sjukamp
21:35 - Kvinner - 200 meter - Finale
21:55 - Menn - 110 meter hekk - Finale
22:15 - Menn - 400 meter - Tikamp

Fredag 4. oktober - Dag 8
19:10 - Menn - 1500 meter - Semifinale
19:15 - Menn - Høyde - Finale
19:40 - Kvinner - 4x100 meter Stafett - Heats
20:00 - Kvinner - Diskos - Finale
20:05 - Menn - 4x100 meter Stafett - Heats
20:30 - Kvinner - 400 meter hekk - Finale
20:45 - Menn - 3000 meter hinder - Finale
21:20 - Menn - 400 meter - Finale
22:30 - Menn - 20 km Kappgang - Finale

Lørdag 5. oktober - Dag 9
15:30 - Menn - Spydkast - Kvalifisering Gruppe A
16:15 - Kvinner - 100 meter hinder - Heats
16:50 - Kvinner - Lengde - Kvalifisering
17:00 - Menn - Spydkast - Kvalifisering Gruppe B
18:55 - Kvinner - 4x400 meter Stafett - Heats
19:05 - Menn - Kulestøt - Finale
19:25 - Menn - 4x400 meter Stafett - Heats
19:35 - Kvinner - Tresteg - Finale
19:55 - Kvinner - 1500 meter - Finale
20:25 - Kvinner - 5000 meter - Finale
21:05 - Kvinner - 4x100 meter Stafett - Finale
21:15 - Menn - 4x100 meter Stafett - Finale
22:59 - Menn - Marathon - Finale

Søndag 6. oktober - Dag 10
18:05 - Kvinner - 100 meter hekk - Semifinale
18:15 - Kvinner - Lengde - Finale
18:40 - Menn - 1500 meter - Finale
18:55 - Menn - Spydkast - Finale
19:00 - Menn - 10,000 meter - Finale
19:50 - Kvinner - 100 meter hinder - Finale
20:15 - Kvinner - 4x400 meter Stafett - Finale
20:30 - Menn - 4x400 meter Stafett - Finale

Kommersielt samarbeid: Rabattkoder