Cavani reddet PSG da Neymar ble utvist
(Marseille – Paris Saint-Germain 2–2) Neymar måtte slukøret rusle av banen få minutter før Édinson Cavani reddet dagen for PSG.
Paris Saint-Germain har dominert fransk fotball i år, men søndag holdt de på å gå på sesongens første tap da Neymar kom i søkelyset - på godt og vondt.
Først sørget han for balanse i regnskapet da han utlignet til 1-1 33 minutter ut i kampen.
Men det smalt virkelig i det 87. minutt, etter at Florian Thauvin hadde sendt Marseille tilbake i ledelsen og PSG jaget nok en utligning.
Les også: Neymar og Cavani om krangelen: – Folk snakker om ting de ikke vet noe om
Neymar-utvisning
Lucas Ocampos klippet ned en fremadstormende Neymar, og brasilianseren, tydelig irritert, gikk rett opp i argentinerens ansikt.
En liten berøring av hode mot hode var alt som skulle til før Ocampos gikk kontant i bakken. Der ble han liggende og rulle, mens han holdt seg til ansiktet.
Neymar hudflettes av fransk stjerne: – Skandaløst
Dommer Ruddy Buquet kalte Neymar til seg og trakk frem det gule kortet, hans andre for kampen.
Dermed måtte Neymar finne seg i å marsjere i garderoben tre minutter før full tid, mens PSG var ett mål bak.
Cavani reddet dagen
Men tre minutter på overtid kom likevel utligningen. Da banket Édinson Cavani inn et frispark fra kanten av 16-meteren via tverrliggeren, og reddet PSG fra deres første serietap for sesongen.
PSG leder den franske ligaen fire poeng foran Monaco.
Her kan du lese mer om
Flere artikler
Fra andre aviser
Real Madrid avviser rekordbud på Neymar
Aftenposten
Renoir-maleri stjålet i Paris
Bergens Tidende
Knivdrap i Marseille etterforskes som terror – IS tar på seg skylden
Bergens Tidende
Presset mot Macron øker i Frankrike
Aftenposten
Politiet måtte bruke tåregass under fransk gullfeiring
Aftenposten
Meninger: Kula som beveger kloden
Aftenposten