LØTEN-TREKNING: Kjetil Rekdal, her under oppgjøret mot Viking, møter Løten i cupen.
LØTEN-TREKNING: Kjetil Rekdal, her under oppgjøret mot Viking, møter Løten i cupen. Foto: Fredrik Solstad VG

Slik spilles første runde i cupen

FOTBALL

Norges Fotballforbund har satt opp 1. runde i cupen. Her får du hele oversikten.

Publisert: Oppdatert: 01.04.16 13:51

– Når vi setter opp første runde er å målet få til flest mulig lokaloppgjør skaper interesse og engasjement rundt om i hele landet. Videre er det kriterier som kort reiseavstand, at lag ikke har møtt hverandre i NM de siste tre årene og at lag Tippeligaen og OBOS-ligaen skal møte lag fra 3. og 4.divisjon, sier Rune Pedersen, seksjonsleder for tuneringsadministrasjon og arrangement, til fotball.no.

En rekke småklubber kan se frem til småpent Tippeliga-besøk:

Aurskog-Høland kan hilse storebror Lillestrøm velkommen, Stord tar imot Haugesund, Ås skal bryne seg på Sarpsborg 08, den falne «Oslo-kjempen» Lyn møter Tromsø, Sogndal drar over fjellet til Valdres, Løten-Vålerenga blir en godbit for hedmarkingene, Kongsberg skal prøve å sette Strømsgodset på plass, Brann drar nordover til Sunnfjord og møter Førde, Moldes Ole Gunnar Solskjær slipper å kjøre langt når han møter Kristiansund FK (som ikke må forveksles med Kristiansund BK i 1. divisjon), Spjelkavik kan glede seg til å måle krefter mot John Arne Riise og Aalesund, Åfjord møter Rosenborg, Fløya spiller hjemme mot Bodø/Glimt, Oslo-klubben Korsvoll skal måle krefter mot Stabæk, Vardeneset-Viking blir et herlig Stavanger-oppgjør, Tollnes og Odd møtes i Skien – og Donn-Start blir et rent Kristiansand-derby.

Les også: Kvinnene gjør opprør i amerikansk fotball

Slik spilles første runde:

Tirsdag 12.april

Aurskog-Høland - Lillestrøm Stord - Haugesund

Onsdag 13.april:

Kvik Halden - Ullern Kråkerøy – KFUM Oslo Østsiden – Fredrikstad Sparta Sarpsborg - Follo Ås – Sarpsborg 08 Nesodden - Moss Korsvoll – Stabæk Skeid - Strømmen Lyn – Tromsø FU/VO - Asker Eidsvold Turn - Hamkam Flisa – Kongsvinger Valdres – Sogndal Elverum - Tynset Lillehammer – Nybergsund Brumunddal – Ull./Kisa Gjøvik/Lyn - Raufoss Løten – Vålerenga Vestfossen – Bærum Kongsberg – Strømsgodset Ørn Horten – Kjelsås FK Tønsberg – Oppsal Fram - Flekkerøy Halsen – Sandefjord Notodden - Lørenskog Tollnes – Odd Vigør – Jerv Sola - Vidar Riska – Bryne Vardeneset – Viking Frøyland – Egersund Åkra – Vard Haugesund Tertnes – Åsane Fyllingsdalen – Varegg Os – Lysekloster Sotra – Fana Vestsiden/Askøy – Nest Sotra Brattvåg - Florø Førde - Brann Kristiansund FK – Molde Herd – Kristiansund BK Spjelkavik – Aalesund Godøy – Hødd Charlottenlund – Levanger KIL/Hemne – Nardo Trygg/Lade – Ranheim Kolstad – Byåsen Stjørdals/Blink – Strindheim Åfjord - Rosenborg Sandnessjøen – Mo IL Harstad – Mjølner Lofoten/Salangen – Finnsnes Junkeren – Tromsdalen Fløya – Bodø/Glimt Senja – Skjervøy

Sett denne? – Jeg skjemmes som svensk

Torsdag 14.april:

Grorud – Pors Holmen – Mjøndalen Hønefoss – Frigg Arendal – Vindbjart Donn – Start Madla – Sandnes Ulf Bossekop/Kirkenes – Alta

Her kan du lese mer om