HYLLET: B.B.S. Sugarlight blir hyllet som Fredrikstads største idrettsstjerne om dagen. Her blir hesten hyllet av klubbens fotballstjerner. Foto:Eirik Stenhaug,

Her står FFK-spillerne æresvakt – for en travhest

VGs oddstips: Fredrikstad får med seg poeng fra Bærum

Det har vært en tung sesong for Fredrikstad Fotballklubb, men nå håper de at de kan være med på bølgen etter B.B.S. Sugarlights seier i VG Oslo Grand Prix.

ARTIKKELEN ER OVER FIRE ÅR GAMMEL

Fredag sto FFKs spillere æresvakt da byens, for tiden, største idrettsstjerne besøkte Fredrikstad stadion. B.B.S. Sugarlight er eventyrhesten som for halvannet år siden var en hverdagstraver i Norge, men som på uforklarligvis har blitt en verdensstjerne. Hesten toppet det hele med seier i Oslo Grand Prix forrige helg. På den måten har hesten blitt beviset på at alt er mulig, og dermed blitt et forbilde for mange i Fredrikstad.

For etter en fryktelig vårsesong trenger FFK-spillerne all den motivasjonen og inspirasjonen de kan få. Laget, som ble tippet på tredjeplass av VG før sesongen, har kun vunnet én av sine første 12 seriekamper og ligger for øyeblikket nest sist i 1. divisjon.

Redaksjonelt samarbeid

Se Eliteserien og OBOS-ligaen direkte på Dplay og Eurosport Player

Laget har hentet inn Arne Erlandsen i håp om at den rutinerte treneren skal redde sesongen. Så langt har laget tatt to poeng på tre kamper ved Erlandsen ved roret.

I dag venter en tøff bortekamp mot Bærum, som har overrasket positivt denne sesongen. Roar Johansen og hans menn ligger for øyeblikket på en fjerdeplass i 1. divisjon. Johansen ledet for øvrig Sarpsborg 08 til opprykk fra 1. divisjon i 2012, samme sesong som Fredrikstad rykket ned fra Tippeligaen.

Vertene har vunnet fire av sine seks hjemmekamper denne sesongen, men variert litt den siste tiden. Var heldige hjemme mot Åsane, og står med to tap og to seire på de siste fire kampene sine. Nå har Erlandsen fått litt tid i klubben, og da tror vi at vi får se et mer destruktivt og kynisk FFK.

Vi blir ikke overrasket om det ender med uavgjort her, selv om Bærum er favoritter basert på sesongens prestasjoner. Oddsen for uavgjort er 3,20, det synes vi er spillbart. Kampen har spillestopp 14.55, og vises på C More Live.

Det er et bredt oddsprogram med en rekke norske kamper denne søndagen. Her kan du lese våre vurderinger av dagens øvrige oddsobjekter

VGs vurderinger av dagens oddsprogram
110Ørn Horten - AltaS2.64.251.8
111Bærum - FredrikstadS2.153.22.75
112Bærum - Fredrikst. O/U 2.51.522.1
113Bærum - Fredrikstad 1-01.334.35.2
114Bærum - Fredrikstad 0-13.753.851.53
118Grand - Øvrevoll Hosle1.354.754.2
119Brage - IFK Luleå2.13.22.6
120Piteå - Dalkurd3.93.41.6
121Bodø/Glimt - VikingS3.053.252.1
122Bodø/Glimt - Viking Pause3.452.022.65
123Bodø/Gl. - Viking O/U 2.51.422.25
124Bodø/Gl. - Viking 1-01.573.653.95
125Bodø/Glimt - Viking 0-16.154.551.28
126Begge lag scorerS1.352.5
127KFUM Oslo - FK Mjølner1.155.757.5
128Fram Larvik - RaufossS2.54.251.85
131Grei Kvinner Elite - Haugar1.354.754.2
132Sirius - Varberg1.63.354.15
133Sirius - Varbergs 0-12.73.451.95
134Assyriska - Jönköping2.753.12.1
135Assyriska - Jönköping 1-01.53.74.2
136AFC United - Ängelholm1.853.153.3
137AFC United - Ängelh. 0-13.33.51.7
138Utsikten - Värnamo2.553.12.25
139Utsikten - Värnamo 1-01.444.7
140Umeå - Carlstad United1.254.56.5
141Huddinge - Forward43.551.55
142Västerås SK - Nyköping43.551.55
143Trelleborg - Örgryte1.753.33.3
144Eskilsminne - Qviding2.153.22.5
146Grorud - FK Senja1.25.56.2
147Fana - Arendal2.553.91.9
150Åsane Damer - Byåsen KF1.54.253.45
152Strømsgodset - TromsøS1.573.74.9
153Strømsg.- Tromsø Pause2.052.184.65
154Strømsg. - Tromsø O/U 2.51.42.35
155Strømsg. - Tromsø 1-01.16.859.25
156Strømsg. - Tromsø 0-12.43.652.11
157Begge lag scorerS1.452.2
158Haugesund - MjøndalenS1.73.554.15
159Haugesu. - Mjøndal. Pause2.22.074.45
160Haugesu.- Mjøndal. O/U 2.51.61.95
161Haugesund - MIF 1-01.155.658.550000000000001
162Haugesund - MIF 0-12.853.51.91
163Begge lag scorerS1.552
164Aalesund - Stabæk2.353.252.65
165Aalesund - Stabæk Pause2.852.053.1
166Aalesu.- Stabæk O/U 2.51.52.1
167Aalesund - Stabæk 1-01.364.25.2
168Aalesund - Stabæk 0-14.441.46
169Begge lag scorerS1.42.3
172Jerv - ÅsaneS1.653.63.9
173Jerv - Åsane O/U 2.51.522.1
174Jerv - Åsane 1-01.155.58
175Jerv - Åsane 0-12.63.61.93
176Brann - SogndalS1.953.153.3
177Brann - Sogndal O/U 2.51.651.9
178Brann - Sogndal 1-01.244.66.5
179Brann - Sogndal 0-13.453.61.66
180Hødd - Sandnes UlfS23.153.1
181Hødd - Sandnes O/U 2.51.671.85
182Hødd - Sandnes Ulf 1-01.254.56.5
183Hødd - Sandnes Ulf 0-13.553.71.6
184Ranheim - Nest-Sotra1.53.854.7
185Ranheim - Nest-S. O/U 2.51.522.1
186Ranheim - Nest-S. 1-01.09611
187Ranheim - Nest-Sotra 0-12.253.552.2
188Bryne - LevangerS1.533.754.6
189Bryne - Levanger O/U 2.51.482.15
190Bryne - Levanger 1-01.1610.5
191Bryne - Levanger 0-12.33.62.15
192Hønefoss - KristiansundS2.93.052.15
193Hønef. - Kristiansu. O/U 2.51.721.8
194Hønef.- Kristiansu.1-01.533.73.95
195Hønefoss - Kristiansu.0-164.21.3
196Strømmen - FolloS1.753.43.6
197Strømmen - Follo O/U 2.51.61.95
198Strømmen - Follo 1-01.1858
199Strømmen - Follo 0-12.883.61.82
200Lyn - UllernS2.253.752.15
201Florø - ElverumS1.923.952.5
202Husqvarna - Höllviken1.93.22.95
203Brasil - AustraliaS1.53.555
204Brasil - Australia 0-1S2.53.22.15
205Las Palmas - Real ZaragozaS1.83.23.55
206L.Palmas - R.Zaragoza Pause2.423.85
207L. Palmas - Zaragoza O/U 2.51.751.75
208Las Palmas - Zaragoza 0-13.253.41.74
209Valur - Vestmannaeyjar1.334.15.5
210Sarpsborg 08 - RosenborgS4.953.81.55
211Sarpsb. - Rosenborg Pause5.052.052.1
212Sarpsbo. - Rosenb. O/U 2.51.452.2
213Sarpsborg - Rosenb.1-02.153.552.4
214Sarpsborg - Rosenb. 0-1106.51.1
215Begge lag scorerS1.52.1
223Frankrike - Sør-KoreaS1.3546.35
228Canada - SveitsS1.453.555.65

Kommersielt samarbeid

VG har et kommersielt samarbeid med Norsk Tipping, som innebærer at VG får en andel av inntektene fra spill i regi av tippeselskapet på våre plattformer. Norsk Tipping har ingen innflytelse på temavalg eller innhold, som utelukkende er basert på redaksjonelle vurderinger.

Kommersielt samarbeid: Rabattkoder