Spar 15% på ditt første kjøp, få fri frakt på kjøp over 299,- ...
TV-KLARE: Espen Thoresen (b.f.v), Anniken Jørgensen, Signy Fardal, John Arne Riise, Thomas Feldberg, Eli Kari Gjengedal, Sølje Bergman, Terje Sporsem, Kine Olsen, Lasse Matberg, Øde Nerdrum og Ida Fladen er deltagerne i den femte sesongen av «Farmen kjendis». Foto: Espen Solli
Seerhopp for «Farmen kjendis»
633.000 har fått med seg premieren av «Farmen kjendis».
Tirsdag kveld var det premiere på den femte sesongen av «Farmen kjendis», hvor tolv kjente mennesker har flyttet inn på Lundereid gård i Kragerø. Her skal de drive gården som det ble gjort for hundre år siden.
SE OGSÅ: Dette er årets deltagere.
Ifølge TV 2 er det så langt 633.000 seere som har sett premieren av «Farmen kjendis». Av disse er det 116.000 som har fått med seg sesongpremieren på TV 2 Sumo.
Det betyr at det er 82.000 flere som så «Farmen kjendis»-premieren på TV 2s hovedkanal i år, sammenliknet med året før.
– Det er utrolig gøy at vi kommer så bra i gang. Og det er jo ikke rart med en så sammensatt og herlig gjeng, sterke personligheter og mye sjarm, sier programredaktør Kathrine Haldorsen i TV 2.
Tok opp 15 år gammel konflikt på «Farmen kjendis»: – Han var aggressiv
I fjor samlet den første episoden 435.000 seere på lineær TV. Det var en nedgang på nærmere 200.000 seere sammenlignet med året før.
I 2019 var det 614.000 som så «Farmen kjendis»-premieren på TV 2s hovedkanal.
Året før det igjen var seertallene på 778.000.
Flere artikler
Fra andre aviser
- Fædrelandsvennen
Sørlending vant Farmen: – Det er helt vilt, helt rått!
- Fædrelandsvennen
Her er vinteren og vårens TV-serier
- Bergens Tidende
Debatt: – Derfor er Maskorama årets store tv-suksess
- Aftenposten
Stavanger-kvinnen fikk sjokk da hun ble spurt. Nå blir hun en av idrettsprofilene i Mesternes mester
- Fædrelandsvennen
Åpnet opp om sykdom direkte på TV: – Jeg skjønte ikke hva det kunne være
- Aftenposten
Sundby hyller sønnen etter hjerteoperasjon: – En utrolig modig 7-åring