Få 20% rabatt på LUMENE med Blivakker rabattkode
Feiret 100 millioner følgere med ellevill video
Forrige uke nådde MrBeast 100 millioner følgere på YouTube, som den andre individuelle youtuberen i verden. Det feiret han med å gi bort en privat øy i Bahamas.
Det tok helt av da amerikanske Jimmy Donaldson (24) gjenskapte TV-serien «Squid Game» på sin YouTube-kanal, høsten 2021. I sin nyeste video gjør han et nytt Squid Game-stunt, og gir bort en hel øy til en av YouTube-følgerne sine.
Da Donaldson nådde 100 millioner følgere, lovet han den dyreste videoen noensinne. Videoen skal han ha jobbet med hele året, meldt han på Twitter.
Konkurrerte om øya
Torsdag 4. august, en uke etter han nådde milepælen, kom den etterlengtede videoen ut. Og MrBeast sparer ikke på kruttet.
I videoen får 100 av følgerne til youtuberen konkurrere i en firedelt utslagskonkurranse – hvor hovedpremien er øya de avslutter videoen på.
Deltagerne ble stadig færre, gjennom konkurranser om å lage ild, Squid Game-gjensynet Rødt/Grønt lys, gå planken og til slutt en god, gammeldags runde gjemsel – på leting etter beviset på at øya er deres.
Til slutt finner en av følgerne beviset, men tror nesten ikke sine egne øyne.
– Jeg føler at det ikke er ekte. Det er den villeste videoen din noensinne, og det at jeg vant føles ikke ekte, sier vinneren til Donaldson i slutten av videoen.
Dette er øya
Øya hun har vunnet heter Ben’s Cay (Bens Sandøy). På nettsiden «Vladi Private Islands» står det at øya var til salgs for en særlig god pris, og at den består av grove bilveier og et utehus. Prisen står ikke oppgitt på siden.
Øya som nå har fått seg ny eier, er på 0,05 km². Det tilsvarer størrelsen på Gressholmen i Oslo.
Det kan se ut til at MrBeast har oppgradert øya litt før videoinnspilling, med et basseng og en liten hytte.
Den elleville premien ligger i Bahamas, sør for Florida i USA.
Youtuberen Arieh Smith lærte seg norsk på to uker:
Flere artikler
Fra andre aviser
- Aftenposten
Formuen som ødela familien
- Aftenposten
Arven fra hans styrtrike, norske morfar ødela familien
- Bergens Tidende
Leo (23) ville bare ha litt finere tenner. Det skulle koste ham dyrt.
- Aftenposten
Nordmenn vrenger lommene for et helt nytt glis
- Bergens Tidende
De rikes forsvarer
- Bergens Tidende
Da håret begynte å falle av, innså artisten at hun må ta bedre vare på seg selv
Rabattkoder
Et kommersielt samarbeid med Kickback.no
Blivakker rabattkode Strim rabattkode Strim Mye + Sport Premium til kampanjepris - Se 1 måned med Premier ...
Avis rabattkode Få inntil 30% rabatt på bilutleie med denne Avis rabattkoden
Scandic rabattkode Scandic rabatt - 25% rabatt til unge hos Scandic
About You rabattkode Få 20% rabatt på ALLE barneklær med About you rabattkode