Få inntil 30% rabatt på bilutleie med denne Avis rabattkoden
Hailey Bieber saksøkt
En klesfabrikant mener at supermodellen (25) har brutt varemerkeloven.
Hailey Biebers nye hudpleieserien bærer hennes eget mellomnavn – Rhode. Det gjør også et ni år gammelt klesmerke, som nå mener at Bieber har stjålet deres tittel.
Purna Khatau og Phoebe Vickers, som står bak klesmerket RHODE gikk tirsdag til sak mot Hailey Bieber i New York, skriver People – som viser til rettsdokumenter.
Saksøkerne skriver at de siden lanseringen i 2013 har jobbet hardt for å bli et anerkjent produkt, som nå selges i luksusbutikker og at stjerner som Beyoncé og Rihanna er blant deres kunder.
Klesmerket RHODE forventes ifølge søksmålet å ha en omsetning på om lag 145 millioner kroner i år.
Hailey Bieber sier hun har fått tettet hull i hjertet
Saksøkerne mener at de eier varemerket og at de har sikret seg retten til å ekspandere til også å gjelde andre produkter, som sminke og hudpleieprodukter.
Derfor setter de svært liten pris på at Hailey Bieber tidligere denne måneden lanserte nettopp det. Saksøkerne mener det skaper forvirring i markedet at Bieber nå selger produkter med samme navn.
«Vi engster oss alvorlig for fremtiden. Vi har lagt blod, svette og tårer i dette merket i årevis. Det er skuffende for meg at en kvinnelig entreprenør, som vi lenge har vært en stor beundrer av, prøver å kvele det vi har bygd opp», heter det fra Khatau i søksmålet.
Vickers peker i sin begrunnelse på at Bieber har varslet at hun vil ekspandere, og at hun har signalisert at det vil komme klær også.
Stolt ektemann
Da modellen lanserte sine produkter nylig, fikk hun skryt av popstjerne-ektemannen Justin Bieber (28).
«Jeg er så stolt av deg, kjæresten min. Ingen vet hvor mye lidenskap og omsorg du har lagt i dette», skrev han på Instagram.
Hailey Bieber har ikke besvart Peoples henvendelser. Hun har heller ikke kommentert søksmålet i sine sosiale mediekanaler.
Tirsdag, samme dag som søksmålet ble registrert, la hun ut en post på Instagram at mottagelsen på hennes RHODE føles som «en drøm»
Relaterte artikler
Justin Bieber om sykdommen: – Grusom storm
Justin Bieber (28) er rammet av et sjeldent syndrom, men forsikrer overfor fansen at han er optimistisk.Justin Bieber brøt sammen etter bryllupet
Justin Bieber (28) fikk ikke den starten på ekteskapet med Hailey Bieber (25) som han hadde sett for seg.Hailey Bieber trygler: – La meg være i fred
Hailey Bieber (25) har nådd en grense når det gjelder stygge kommentarer på nettet.
Flere artikler
Fra andre aviser
- Bergens Tidende
Kleskjede ser etter «babes» i jobbannonse
- Bergens Tidende
Derfor bør du bruke tid på LinkedIn
- Bergens Tidende
12 spørsmål og svar om Netflix-kollapsen
- Bergens Tidende
Verdensstjernene på plass i Bergen: – Slike festivaler vi liker
- Bergens Tidende
«Hun plasserer seg et sted mellom fengende og irriterende»
Rabattkoder
Et kommersielt samarbeid med Kickback.no
Avis rabattkode Mspa rabattkode Få 10% EKSTRA rabatt på ALLE salgsvarer med Mspa rabattkode
Ellos rabattkode Beste rabattkoder og tilbud for juli 2022 hos Ellos.
Apollo rabattkode Motta eksklusive tilbud - Meld deg på nyhetsbrevet
Nordic Choice Hotels rabattkoder Beste rabattkoder og tilbud for juli 2022 hos Nordic Choice Hotels.