ALLE DE NOMINERTE TIL OSCAR 2007

(VG Nett) Her er hele listen:

ARTIKKELEN ER OVER 13 ÅR GAMMEL

Beste film
The Departed
The Queen
Little Miss Sunshine
Babel
Letters From Iwo Jima

Beste regi
Martin Scorsese - The Departed
Stephen Frears - The Queen
Alejandro Gonzalez Inarritu - Babel
Paul Greengrass - United 93
Clint Eastwood - Letters From Iwo Jima

Beste originalmanus
Babel
Letters From Iwo Jima
Little Miss Sunshine
Pan's Labyrinth
The Queen

Beste tilrettelagte manus
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan
Children of Men
The Departed
Little Children
Notes on a Scandal

Beste kvinnelige hovedrolle
Helen Mirren - The Queen
Judi Dench - Notes on a Scandal
Meryl Streep - The Devil Wears Prada
Penelope Cruz - Volver
Kate Winslet - Little Children

Beste filmkunst (cinematography)
The Black Dahlia
Children of Men
The Illusionist
Pan's Labyrinth
The Prestige

Beste mannlige hovedrolle
Forest Whitaker - The Last King of Scotland
Peter O'Toole - Venus
Will Smith - The Pursuit of Happyness
Leonardo DiCaprio - Blood Diamond
Ryan Gosling - Half Nelson

Beste filmklipp
Babel
Blood Diamond
Children of Men
The Departed
United 93

Beste lydklipp
Apocalypto
Blood Diamond
Flags of Our Fathers
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
Letters From Iwo Jima

Beste fremmedspråklige film
Water - Canada
The Lives of Others - Germany
After the Wedding - Denmark
Days of Glory (Indigenes) - Algeria
Pan's Labyrinth - Mexico

Beste originale filmlåt
'I Need to Wake Up' - Melissa Etheridge - An Inconvenient Truth
'Love You I Do' - Henry Krieger/Siedah Garrett - Dreamgirls
'Our Town' - Randy Newman - Cars
'Patience' - Henry Krieger/Willie Reale - Dreamgirls
'Listen' - Henry Krieger/Scott Cutler/Anne Preven - Dreamgirls

Beste lydmiks
Apocalypto
Blood Diamond
Flags of Our Fathers
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
Dreamgirls

Beste originale filmmusikk
Babel
The Good German
Notes on a Scandal
Pan's Labyrinth
The Queen

Beste kunstregi
Dreamgirls
The Good Shepherd
Pan's Labyrinth
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
The Prestige

Beste feature-dokumentar
Deliver Us From Evil
An Inconvenient Truth
Iraq in Fragments
Jesus Camp
My Country, My Country

Beste kort-dokumentar
The Blood of Yingzhou District
Recycled Life
Rehearsing a Dream
Two Hands

Beste kvinnelige birolle
Jennifer Hudson - Dreamgirls
Cate Blanchett - Notes on a Scandal
Abigail Breslin - Little Miss Sunshine
Adriana Barraza - Babel
Rinko Kikuchi - Babel

Beste animerte film
Cars
Happy Feet
Monster House

Beste sminke
Apocalypto
Click
Pan's Labyrinth

Beste kostymedesign
Curse of the Golden Flower
The Devil Wears Prada
Dreamgirls
Marie Antoinette
The Queen

Beste animerte kortfilm
The Danish Poet
Lifted
The Little Matchgirl
Maestro
No Time for Nuts

Beste kortfilm - live-action
Binta and the Great Idea (Binta Y La Gran Idea)
Eramos Pocos (One Too Many)
Helmer & Son
The Saviour
West Bank Story

Beste visuelle effekter
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
Poseidon
Superman Returns

Beste mannlige birolle
Eddie Murphy - Dreamgirls
Jackie Earle Haley - Little Children
Alan Arkin - Little Miss Sunshine
Mark Wahlberg - The Departed
Djimon Hounsou - Blood Diamond

Mer om

Kommersielt samarbeid: Rabattkoder