Få 25% rabatt på CLARINS med Blivakker rabattkode
23 reklametårn på Gardermoen: − Trist
(VG Nett) Nå skal terminalbygget på Gardermoen utstyres med utvendig reklame for å skaffe penger i Avinor-kassa. Det liker ikke norske arkitekter.
- Bak er det jo bare en grå vegg, svarer Oslo lufthavns kommersielle direktør, Espen Ettre, når VG konfronterer ham med arkitektmiljøets skepsis til å selge svære reklameflater på terminalbyggets bro-tårn, der flyene står parkert ved «gate».
Taus om inntektene
Flyplassen har engasjert reklame-giganten Clear Channel til å selge reklameplass på 23 av bro-tårnene langs fasaden av terminalbygget. Hvor store inntekter dette vil gi flyplassen, ønsker ikke Ettre å svare på.
LES OGSÅ: Snart Nordens største flyplass
- Men inntektene kommer passasjerene og hele Norge til gode, svarer Ettre og viser til at pengemaskinen Oslo lufthavn subsidierer det meste av flyplass-Norge.
- Mange andre flyplasser i verden har reklame på bro-tårn og fasader, poengterer Ettre, og legger til at fasaden på Gardermoen uansett må tåle forandringer nå som man står foran en storutbygging fram mot 2017.
LES OGSÅ: VG tester flyplass-maten på Gardermoen
- Nok reklame
Reklame-framstøtet på Gardermoens bro-tårn er noe Norske arkitekters landsforbund (NAL) har liten sans for:
- Det er allerede enormt mye reklame inne i terminalbygget på Gardermoen, og når man nå tar i bruk eksteriøret og fasaden til reklame, beveger man seg over en terskel som ikke er bra, sier president Kim Skaara i NAL til VG Nett.
- Det ble lagt mye ressurser i å bygge et flott og estetisk vakkert terminalbygg på Gardermoen - noe som skulle representere det beste av norsk byggekunst. Reklame på 23 brotårn løfter ikke akkurat arkitekturen, sier Skaara - som er redd dette handler om å flytte grenser man ikke ser rekkevidden av.
Internasjonal heder
Terminalbygget på Gardermoen har høstet internasjonal heder for sin arkitektur med limtre, betong, stål og glass.
LES OGSÅ: Skrur opp de laveste p-prisene
Da verdens største limtre-konstruksjon ble tatt i bruk i 1998 framhevet The Guardian flyplass-terminalen som verdens flotteste lufthavn-arkitektur.
I Stortingsvedtaket fra 1992 ble det gitt klare føringer på at flyplassen skulle være et eksempel på god norsk byggeskikk, og Oslo lufthavn har utarbeidet en egen designhåndbok for å sikre høy arkitektonisk kvalitet.
«Portalen inn til Norge»
I en helt fersk skrytebrosjyre om norsk tre-arkitektur, som blant annet Innovasjon Norge og Arkitektbedriftene står bak, omtales Oslo lufthavn som selve «Portalen inn til Norge».
LES OGSÅ: Gardermoen setter langveis-rekord
- Vi snakker om førsteinntrykket tilreisende får når man lander på hovedflyplassen vår. At reklame skal slå imot dem på et ellers estetisk vakkert signalbygg, synes jeg er trist, svarer NAL-president Kim Skaara, som minner om at Gardermoen er å betrakte som «offentlig rom»:
- Staten eier terminalbygget, og bør være sitt ansvar bevisst ved å ikke selge prangende reklameplass på offentlige bygg, mener Skaara.
Taus arkitekt
Arkitekt Gudmund Stokke i NORDIC Office of Architecture, som i sin tid tegnet terminalbygget på Gardermoen, ønsker ikke å uttale seg om reklame-saken.
LES OGSÅ: Oppgraderer mattilbudet
Til VG Nett sier Stokke at han fortsatt jobber med Gardermoen, etter å ha vunnet den internasjonale konkurransen om den såkalte T2-utbyggingen, som er den nye piren mot nord. Denne skal skal stå ferdig i 2017.
- Skal gjøres skikkelig
Flyplass-sjef Nic Nilsen på Gardermoen understreker overfor VG Nett at reklameskiltene på bro-tårnene skal utformes på en skikkelig måte. Han tror ikke reklamen vil bli oppfattet som forsøpling av fasaden.
- Men vi var forberedt på å få spørsmål om saken, innrømmer Nilsen, som sier de har latt arkitekter vurdere reklame-framstøtet, og kommet til at reklamen ikke vil virke skjemmende.
- Reklamen begrenses til bro-tårnene. Det er ikke aktuelt å bruke selve flybroene og glassveggene der til reklame, understreker Nic Nilsen.
Relaterte artikler
SAS-passasjerer: Hørte dunkelyder og rop om hjelp
(VG Nett) Da SAS-flyet skulle til å takse mot rullebanen, hørte passasjerene dunkelyder og desperate rop om hjelp under…Nå kommer reiseguidens Wikipedia
Har du lyst til å skrive din egen reiseguide? Nå kan du gjøre det på Wikivoyage.Nei til nakenscanning
Det skal bli slutt på røntgenmaskiner som viser deg i nettoen på amerikanske flyplasser.Norwegian-pilot: - Slik «jukser» vi med punktlighet
To sentrale Norwegian-piloter bekrefter at selskapet bevisst lurer statistikken over såkalt presise avgangstider.Fly skled av taksebanen i Tromsø
(VG Nett) Et Norwegian-fly skled av taksebanen på Tromsø Lufthavn like etter klokken 12 fredag.10 hete tips i kulden
Peiskos i marka, strandliv i Brasil - eller hva med het mat i hovedstaden? Her er noen varme fristelser i januarkulden.Trues med avtalenekt: Norwegian mener LO-lederen er helt på jordet
LO-leder Roar Flåthen sier LOs avtale om å fly med Norwegian ryker hvis Bjørn Kjos flagger ut flyene sine.
Mer om
Flere artikler
Fra andre aviser
- Bergens Tidende
Ni år har det tatt. 14 milliarder har det kostet.
- Aftenposten
Arkitekten bak nye Gardermoen: – Folk er ganske på tuppa når de kommer til en flyplass
- Aftenposten
«Norsk natur» preger kunstig gigant-øy i Kina
- Aftenposten
Er arkitektenes etiske regler bare til pynt? | Fredrik Drevon
- Aftenposten
Istanbuls nye flyplass: Etikk, bærekraft og miljø i praksis
- Aftenposten
Ukjent nordmann konstruerte taket i Madison Square Garden
Rabattkoder
Et kommersielt samarbeid med Kickback.no
Blivakker rabattkode HelloFresh rabattkode Hello Fresh gir deg 1099 kr i rabatt på 4 leveringer
About You rabattkode Få 15% rabatt på hele ditt første kjøp med About you rabattkode
adidas rabattkode Få 30% rabatt på fullprisvarer med Adidas rabattkode 👏🏻
Scandic rabattkode Scandic rabatt - 25% rabatt til unge hos Scandic