En onkel av undertegnede hadde kassettspiller montert på fronten av det sennepsgule dashbordet i en Amazon, og en stor Tandberg-reiseradio skrudd fast under dashbordet. Med høyttaleren pekende ned i fotbrønnen.
Senterhøyttaleren i Volvo C30 sitter i sentrum øverst på dashbordet.
Med den tyske DIN-standarden ble det plutselig mulig å installere nesten hva som helst av bilstereo, så lenge produsenten holdt seg til standardmålene. Resultalet var en kjempevekst i utvalget og omsetningen av bilstereo.
Inntil produsentene etter påtrykk fra kunder, designere og ikke minst forsikringsselskapene begynte å bygge inn bilstereo. Fullintegrasjon ga et ryddigere førermiljø og minsket risikoen for tyveri, men lydkvaliteten varierte fra skrekkelig til tålelig.
Toppsystemet i Volvo C30 består av elementer fra Dynaudio som spesialtilpasses C30s dørvolumer og optimaliseres for akustikken i tredørs-kupeen.
Grunnløsningen kalles Performance og består av fire høyttalere drevet av en 4 x 20 w forsterker, mens den mer påkostede High-Performance-løsningen har hele åtte høyttalere og 4 x 40 w effekt.

Velger man Premium Sound, får man Alpines radio og avspilleren med Dolby Pro Logic II-støtte, koblet til en 5 x 130 w digital ICE-Power-forsterker, som driver 10 tilpassede høyttalere fra Dynaudio. Man kan til og med se logoen på høyttalergrillen til senterhøyttaleren. Volvo har benyttet Dynaudio på sine toppmodeller siden coupeen C70, men ikke sammen med ICE-Power-teknikken, som også benyttes av B&O.
Les hele artikkelen i Lyd&Bilde
Nye dealer hver dag!
Sammenlign lån
Få tilbud fra mange håndverkere
Finn kjærligheten på nettet!
Finn beste pris i markedet
Reduser strømregningen








har vurdert 3533 kommentarer i dag.
Nå tar de seg en velfortjent natts søvn
, og åpner kommentarfeltet igjen kl. 07.00.
Velkommen tilbake da!