Han ble dermed spiller nummer syv som har røket ut av Wimbledon i dag på grunn av skade.
Fra før har John Isner, Nadal-dødare Steve Darcis, Marin Cilic, Yaroslava Shvedova, Radek Stepanek og Victoria Azarenka alle hatt store problemer onsdag.
Caroline Wozniacki tapte i to strake sett i sin kamp, men også hun slet med en kneskade.
Isner måtte bryte
I 2010 gikk John Isner (28) av med seieren i verdens lengste tenniskamp under Wimbledon. I dag var turneringseventyret over etter bare to games.
Isner møtte Adrian Mannarino i andre Wimbledon-runde onsdag, men holdt ikke særlig lenge før han måtte ta en pause og få kneet sitt sjekket.
Etter bandasjering og medisinsk tilsyn gikk 28-åringen tilbake på banen, men Mannarino fikk ikke lange kamptiden mot amerikaneren før han måtte kaste inn håndkleet.
Isner klarte ikke lenger å bevege seg raskt nok, og dermed var Wimbledon-eventyret over for i år for den 18-seedede amerikaneren.
- Jeg klarer ikke å bøye kneet. Jeg klarer bare å gå når jeg strekker det helt ut, sier Isner ifølge AP.
Kampen mot Mannarino ble med andre ord langt kortere enn hva Isner er vant med. Han står nemlig notert med en imponerende rekord - som vinner av verdens lengste tenniskamp.
|
|
REKORDKAMPEN: John Isner og Nicolas Mahut takker hverandre for vel gjennomført rekordkamp i 2010. Foto: AP
|
Den fant sted under Wimbledon-turneringen i 2010, da Isner og Nicolas Mahut møttes til det som skulle vise seg å bli et maraton av en kamp.
Den 23. juni gikk de to ut på bane 18, og fulgte etter hvert hverandre så tett at kampen endte med å vare og vare - og vare. Til slutt meldte Mahut fra til dommeren om at han ikke så ballen ordentlig lenger, idet mørket begynte å senke seg over London.
Dermed ble kampen stoppet, og spillet ble utsatt til dagen etter.
- Noe lignende kommer aldri til å skje. Jeg vet ikke hva jeg skal si, sa en sliten Isner etter dag én.
Spilte over sju timer i strekk
Dagen derpå fortsatte den uhyre jevne kampen mellom Isner og Mahut. Men heller ikke nå kom det noen kjapp avgjørelse - og etter syv timer og seks minutter måtte dommeren nok en gang avblåse kampen på grunn av kveldsmørket. Da hadde oppgjøret vart i til sammen ti timer over to dager.
Dermed måtte Isner og Mahut ut på banen igjen for tredje dag på rad for å avgjøre hvem som skulle gå videre i den prestisjefylte turneringen.
Og da ble det endelig en avgjørelse. Etter 11 timer og fem minutter, hvor begge spillerne hadde passert 11 serveess, tok kampen slutt. Isner gikk ut som vinner, og en svært skuffet Mahut kjempet mot tårene mens han forlot banen.
- Når du kommer ut og spiller en kamp i en sånn atmosfære, føler du deg ikke trøtt. Det er synd at en måtte tape, det var en ære å dele dette med ham, sa Isner etter at seieren var sikret.
Dansk yndling også ute
Caroline Wozniacki hadde så store smerter at hun nesten ikke kunne gå etter å ha blitt slått ut av Wimbledon-turneringen onsdag.
Den danske yndlingen tapte 2-6, 2-6 for Petra Cetkovska, og trener Sven Groeneveld forsøkte seg med denne forklaringen etter det svært skuffende nederlaget:
- Det var helt tydelig fra kampstart at hun ikke var i stand til å gi 100 prosent. Bevegeligheten hennes var svært begrenset, og det er nøkkelen for henne til å spille godt, særlig på gressunderlag.
Nye dealer hver dag!
Sammenlign lån
Få tilbud fra mange håndverkere
Finn kjærligheten på nettet!
Finn beste pris i markedet
Reduser strømregningen




har vurdert 2725 kommentarer i dag.
Nå tar de seg en velfortjent natts søvn
, og åpner kommentarfeltet igjen kl. 07.00.
Velkommen tilbake da!