Ullrich mener Armstrong bør beholde Tour-seirene

VG Nett-logo

Mandag 12. august

Sykkel

Annonseinfo

Diskutér sport

Klikk her for å gå til forumet

Diskutér norsk fotball

Klikk her for å gå til forumet

Diskutér engelsk fotball

Klikk her for å gå til forumet

Diskutér vintersport

Klikk her for å gå til forumet

Ullrich mener Armstrong bør beholde Tour-seirene

STØTTE: Jan Ullrich synes Lance Armstrong skal få tilbake Tour-seirene som ble tatt fra ham da han innrømmet doping. Her er de to sammen på pallen i 2005. Foto: AFP PHOTO
STØTTE: Jan Ullrich synes Lance Armstrong skal få tilbake Tour-seirene som ble tatt fra ham da han innrømmet doping. Her er de to sammen på pallen i 2005. Foto: AFP PHOTO
Publisert 31.07.13 - 12:53, endret 31.07.13 - 12:53 (© NTB)
  • Skriv ut artikkelen

Jan Ullrich, som selv har innrømmet doping, forstår ikke hvorfor Lance Armstrong er fratatt de sju Tour-seirene han vant fra 1999 til 2005.

VG Nett følger

Armstrong var suveren i Touren på begynnelsen av 2000-tallet, men etter at han innrømmet at han var dopet alle de årene han vant verdens største sykkelritt, ble han strøket på listen over tidligere vinnere. Det reagerer Jan Ullrich på.

- Jeg mener det mest riktige ville være å gi Armstrong Tour-seirene tilbake til ham. Bjarne Riis fikk jo seieren sin fra 1996 tilbake etter at han var ute fra listen i et år, og han innrømmet jo også at han var dopet, sier Ullrich til Sport-Bild.

Det var i 2007 Riis innrømmet dopingbruk det året han vant Touren. Det var langvarig press som førte til at dansken innrømmet. Konsekvensen var at han ble strøket fra Tour-listen i 2008, men så var han tilbake igjen. En liten notis knyttet til navnet hans forteller at han har innrømmet bruk av forbudte stoffer.

- Tidene var slik at alle brukte doping på 1990-tallet. Det hjelper ikke noen å frata Armstrong seirene, mener Ullrich som ventet veldig lenge før han innrømmet å ha vært med på dopinggaleien.

- I etterpåklokskapens lys burde jeg kanskje ha oppført meg annerledes, men nå ble det slik det ble, sier «kraftverket fra Rostock» til den tyske avisen.

  • Skriv ut artikkelen
Våre dyktige moderatorer
har vurdert 2725 kommentarer i dag.
Nå tar de seg en velfortjent natts søvn
, og åpner kommentarfeltet igjen kl. 07.00.
Velkommen tilbake da!

Mest lest sport

Johansen: - Flere RBK-spillere som sa det var et ran

MARIENLYST (VG) (Strømsgodset - Rosenborg 2-2) Rosenborg ble til tider overkjørt av et heltent Strømsgodset-lag. Men takket være et herlig treff av John Chibuike endte det uavgjort i «seriefinalen» .

Les hele saken

Mathisen etter Starts sjokkseier: - Ufattelig deilig

ULLEVAAL STADION (VG Nett) (Vålerenga-Start 1-3) Start hadde ikke vunnet en fotballkamp siden 16. mai, men ydmyket Vålerenga og karret seg over nedrykksstreken.

Les hele saken

Hushovd vant Arctic Race: - Fantastisk!

(VG Nett) Thor Hushovd (35) vant både den avsluttende etappen og tok sammenlagtseieren i den første utgaven av Arctic Race of Norway.

Les hele saken

Diskutér sykkel

Klikk her for å gå til forumet