VGTV:Se intervju med Hushovd
Dermed ble han sittende i en gruppe om lag ett minutt bak hovedfeltet, og selv om han også prøvde å kjøre seg opp selv, klarte Grimstad-karen det aldri.
- Jeg ødela en stor mulighet, selvfølgelig. Jeg er veldig skuffet over meg selv.
- Hva skjedde?
- Jeg tok imot langing, og tapte for mange plasser. På akkurat den runden veltet de. Jeg følte meg bra i hele dag, og er ikke sliten nå, sier Hushovd.
Savnet datteren sin
Sørlendingen var tydelig skuffet etter målgang. Han klarte likevel å lure frem et smil i ny og ne.
På spørsmål fra VG Nett om hvor lenge skuffelsen sitter i kroppen, svarer Hushovd:
- Nå må jeg bare komme meg i dusjen og få sett datteren min. Det er iallfall positivt.
- Hjelper det at du har vunnet VM før?
- Nei, man har lyst til å vinne igjen, og når jeg står her nå etter seks timer og ikke føler meg sliten, så er det kjedelig. Det er kjempekjedelig. Jeg har aldri hatt det sånn i et VM før.
- Kunne du kommet deg opp til teten igjen, dersom Rasch eller Arvesen hadde blitt sendt ned til deg?
- Nei, det vet jeg ikke, sier Hushovd til VG Nett.
Et lite minutt senere syklet Hushovd av gårde. Samtidig ljomet mektige «God save the queen» over høyttaleranlegget på seierspallen. Der mottok Mark Cavendish hyllesten som ny verdensmester i sykkel.
VG LIVE:Les fyldig referat
Ikke bitter
Norge sendte ikke ned noen for å taue Hushovd opp igjen da uhellet var ute søndag ettermiddag.
Det virket ikke å irritere 33-åringen.
- Det var min feil, så jeg kan ikke si noe på det.
|
|
VERDENSMESTER: Mark Cavendish kan glise etter å ha kapret regnbuetrøya som viser at han er verdensmester. Foto: Ap
|
VG Nett-leser: - Blir for dumt når det står tre spurtere på pallen.Diskuter med andre her!
Kaotisk
Boasson Hagen satt godt med i finalen, men måtte klare seg selv. Hele tiden prøvde han å finne bakhjulet til favoritten Mark Cavendish.
I spurten fikk han hjulet til Fabian Cancellara, men nådde aldri helt frem.
- Jeg er godt fornøyd. Det var fryktelig kaotisk, sier Boasson Hagen.
- Hva tenkte du da det ble som det ble?
- Jeg måtte prøve å spurte så godt som mulig, sier Boasson Hagen til VG Nett.
Les også:Modellkjæreste til VG Nett: - Mark er ikke arrogant
Spurtkanonens triumf
Mark Cavendish vant oppskriftsmessig, og hentet regnbuetrøya til Storbritannia for første gang på 46 år.
På podiet var det en tydelig rørt brite som fikk høre God Save the Queen, og som mottok seierskysset fra puppemodellkjæresten Peta Todd.
- Jeg kan ikke tro det. Da denne løypa ble annonsert for tre år siden la vi en plan og ville ta med våre beste menn. Det har vært målet i tre år. Jeg er så stolt, sier Cavendish i et intervju vist på NRK.
- Storbritania gjorde en helt utrolig jobb, og tok ansvar helt fra starten. Hatten av for dem, skryter Kurt Asle Arvesen, som legger opp etter sesongen.
Sportssjef Steffen Kjærgaard fokuserte på plasseringen til Boasson Hagen.
- Vi er egentlig veldig fornøyde, når vi tenker på at det ikke er så ofte at vi er inne blant de ti beste i et VM. Vi har kommet frem til at slik er sykkelløp, og da skal vi være glade for åttendeplass, sier Kjærgaard til NRK.
|
|
JUBELBRØL: Her markerer Mark Cavendish at han er verdenmester på sykkel. Foto: Afp
|
Nye dealer hver dag!
Sammenlign lån
Få tilbud fra mange håndverkere
Finn kjærligheten på nettet!
Finn beste pris i markedet
Reduser strømregningen





