- Jeg føler meg i bedre form i dag, og gleder meg til jaktstarten. Jeg har en grei sjanse til å gjøre det bra, men har troa på at Simen Østensen tar hjem sammenlagtseieren, sa Northug.
I jaktstarten senere lørdag skal sammenlagtleder Østensen først ut. Deretter følger Eldar Rønning og Sjur Røthe. Petter Northug er nummer tolv.
Ludvig Søgnen Jensen vant lørdagens herresprint. Bærum-løperen slo Ragnar Bragvin Andresen fra Njård i finalen.
|
|
SLÅTT UT: Marit Bjørgen. Foto: Ned Alley / NTB Scanpix
|
Marit Bjørgen innledet Toppidrettsveka med to strake seirer. Det så også lovende ut på lørdagens sprint. Hun vant prologen og var best i alle heatene sine fram til semifinalen.
Finaleplassen røk i duell med Vesena Fabjan. Sloveneren slo Bjørgen, som i stedte måtte stille i B-finalen. Der tapte hun for Barbro Kvåle. Fabjan vant kvinnefinalen i konkurranse med landskvinnen Katja Visnar.
Bjørgen er favoritt til å vinne jaktstarten senere lørdag. Hun leder Toppidrettsveka foran Visnar og Fabjan.
Nye dealer hver dag!
Sammenlign lån
Få tilbud fra mange håndverkere
Finn kjærligheten på nettet!
Finn beste pris i markedet
Reduser strømregningen

Her inviterer vi deg til å komme med informasjon, argumenter og
synspunkter. Vi krever fullt navn — da er det mer interessant for
andre å lese det du skriver. Vi vil ikke ha trakassering, trusler
eller hatske meldinger på VG Nett. Falske profiler blir utestengt.
Hold en saklig og respektfull tone, husk at mange leser det du skriver.


