Publisert 09.08.13 - 19:43, endret 09.08.13 - 19:58 (© NTB)
- Tips en venn
- Skriv ut artikkelen
Marit Bjørgen (33) var sterkest på rulleskisprinten i Aure under Toppidrettsveka fredag. I herreklassen gikk Simen Østensen (29) til topps.
Bjørgen vant sprintfinalen foran slovenske Katja Visnar. Lillehammer-løperen Barbo Kvåle ble nummer tre.
Visnar ledet halvveis, men klarte ikke å hindre Bjørgen fra å kjøre forbi i den siste svingen. Trønderen vant med 13 hundredeler.
- Dette var en veldig artig duell. Visnar er en av verdens beste sprintere, og dette var god trening for oss begge. Finalen var veldig jevn, og det var vanskelig å dra ifra. Men jeg hadde god rytme på diagonalen og klarte å få noen meter på slutten, sa Bjørgen etter seieren.
Favoritt
Langrennsstjernen var også raskest på prologen torsdag. Hun leder Toppidrettsveka foran Visnar og tyske Nicole Fessel. Bjørgen er klar favoritt til å vinne jaktstarten i Kristiansund lørdag.
Simen Østensen slo Sjur Røthe da mennene gjorde opp om sprintseieren. På tredjeplass fulgte Marius Caspersen Falla, mens Eldar Rønning ble nummer fire. Sistnevnte vant torsdagens prolog.
- Selv om det er sommer, så var det godt å vinne i dag. Vi ser på dette som veldig god trening, men når vi får startvesten på brystet så ønsker vi alle å vinne. Det er kjekt med konkurranse om sommeren, sa Østensen.
- God sjanse
Fossum-løperen leder sammenlagt foran Rønning og Røthe. Sveitseren Dario Cologna ligger på fjerdeplass.
- Eldar har vært veldig sterk i Toppidrettsveka tidligere i år, men jeg tror jeg har en god sjanse til å konkurrere i toppen i Kristiansund lørdag, sa Østensen om sammenlagtkampen.
Samarbeidende nettsteder om dette
- Tips en venn
- Skriv ut artikkelen
Her inviterer vi deg til å komme med informasjon, argumenter og
synspunkter. Vi krever fullt navn — da er det mer interessant for
andre å lese det du skriver. Vi vil ikke ha trakassering, trusler
eller hatske meldinger på VG Nett. Falske profiler blir utestengt.
Hold en saklig og respektfull tone, husk at mange leser det du skriver.
Vennlig hilsen Espen Egil Hansen, redaktør digital. Les mer om vår moderering