Kurtovic klar for semifinalen - hyller Verås Larsen

Godt.no

Kurtovic klar for semifinalen - hyller Verås Larsen

INSPIRERT: Ida Alstad og Amanda Kurtovic ble inspirert av OL-gullet til Eirik Verås Larsen. Foto: Lise Åserud, Scanpix
INSPIRERT: Ida Alstad og Amanda Kurtovic ble inspirert av OL-gullet til Eirik Verås Larsen. Foto: Lise Åserud, Scanpix
Publisert 08.08.12 - 14:06, endret 08.08.12 - 14:35 (VG NETT)
  • Skriv ut artikkelen

LONDON (VG Nett) Amanda Kurtovic (21) er etter alt å dømme klar for morgendagens semifinale mot Sør-Korea.

VG Nett følger

- Jeg håper jeg er klar. Jeg skal ha en liten test senere i dag og forhåpentligvis være med på håndballtreningen i kveld. Denne semifinalen vil jeg ikke gå glipp av. Det er ingenting jeg vil bytte ut med den. Jeg gleder meg masse, sier Amanda Kurtovic til VG Nett.

Det var mot slutten av kampen mot Spania (20-25) at Kurtovic hinket av banen og hun måttese matchen mot Brasil fra tribunen.

Håndballjentenes lege Ola Sand overlater til Amanda Kurtovic selv å ta den endelige avgjørelsen.

- Han sier at alt er opp til meg, og da er jeg selvfølgelig 100 prosent klar.

- Hva har skjedd?

- Det er en sene som har røket, men den er ganske uviktig. Det går bare på om jeg har smerter eller ikke.

Artikkelen fortsetter under bildet.
HYLLER VERÅS LARSEN: Marit Malm Frafjord (bak fra venstre), Kristine Lunde-Borgersen, Tonje Nøstvold, Kari Mette Johansen, Ida Alstad, Amanda Kurtovic og Katrine Lunde Haraldsen. Foto: Lise Åserud, Scanpix


Kurtovic og de andre håndballjentene hyller Eirik Verås Larsen etter dagens OL-gull i kajakk.

- Jeg er kjempeglad på hans vegne. Jeg fikk gåsehud da han fikk medaljen. Dette var fantastisk, sier venstrehåndsskytteren.

- Vi jublet voldsomt, så vi vekket nok opp resten av blokka, smiler Tonje Nøstvold.

Fikk gåsehud

- Men for å være helt ærlig, så bommet vi litt på målpassering. Vi trodde at det var mål da de kom til 750 meter og da lå han jo bak. Men heldigvis var det 250 meter igjen, gliser Nøstvold.

Artikkelen fortsetter under bildet.
FORBILDE: Eirik Verås Larsen viste vei for håndballjentene. Foto: Heiko Junge, NTB Scanpix


- Jeg fikk gåsehud av å se den innspurten. Nå har han tatt medaljer i tre OL på rad. Det er beundringsverdig, sier Kari Mette Johansen.

Morgenen etter kvartfinalebragden mot Brasil fulgte håndballjentene finalen i kajakk fra den norske OL-troppens kontor i deltagerlandsbyen.

- Jeg sov litt lenge, men våknet av at de andre jentene heiet voldsomt. Så jeg rakk akkurat innspurten, sier Katrine Lunde Haraldsen.

- Det er voldsomt imponerende, mener målvakten om Verås Larsen-gullet.

Norske gledesrop

Søster Kristine Lunde-Borgersen fulgte også finalen i Eton på TV-skjermen.

- Gratulerer så mye, Eirik. Det var veldig spennende å se på. Et stolt øyeblikk.

Også håndballjentenes kaptein Marit Malm Frafjord jubler med dagens norske gullgutt:

- Det var mange norske gledesrop underveis. Det var særdeles god stemning. Vi må jo bare glede oss over det første norske gullet.

- Og lørdag blir det nytt norsk gull i håndball?

- Vi får se. Nå må vi konsentrere oss om semifinalen, sier Marit Malm Frafjord.

  • Skriv ut artikkelen

Her inviterer vi deg til å komme med informasjon, argumenter og synspunkter. Vi krever fullt navn — da er det mer interessant for andre å lese det du skriver. Vi vil ikke ha trakassering, trusler eller hatske meldinger på VG Nett. Falske profiler blir utestengt. Hold en saklig og respektfull tone, husk at mange leser det du skriver.
Vennlig hilsen Espen Egil Hansen, redaktør digital. Les mer om vår moderering

Dagens norske øvelser

  • 12.00 FRIIDRETT: Urige Buta, maraton.

Resultater

Klikk på en dato for å se resultater
Ma Ti On To Fr
23
Jul
24
Jul
25
Jul
26
Jul
27
Jul
28
Jul
29
Jul
30
Jul
31
Jul
01
Aug
02
Aug
03
Aug
04
Aug
05
Aug
06
Aug
07
Aug
08
Aug
09
Aug
10
Aug
11
Aug
12
Aug

Dagens finaler

Ingen finaler i dag

Dagens program

Live-resultater