Nate Adams fra USA kan nå plassere sin attende X Games-medalje i pokalhylla. Han nådde helt til topps etter å ha vunnet finaleheatet mot Blake Williams fra Australia.
- André fortjenter å være helt i toppen. Jeg er heldig som slapp å kjøre mot han i dag, sier sølvvinneren Williams til VG.
Mike Mason fra USA startet som en av favorittene, men fikk ødelagt sykkelen etter en forbikjøring av Matt Buyten, og var dermed ute av konkurransen.
VGTV: Se den ville X Games-treningen!
- Mye mer å gå på
I «Speed and style» kjører to utøvere mot hverandre i fem runder på en supercross-bane. Begge skal utøve fire FMX-triks i løpet av racet og blir dømt fra 0-100 poeng.
Ett sekund gir ett poeng. Begge scorene blir lagt sammen. André Villa sier han er mer motivert enn på lenge.
- Jeg kjenner at jeg har utrolig mye mer å gå på. Hvis jeg prioriterer tiden min annerledes er jeg sikker på at det er flere gullmedaljer å hente.
Presse fra hele verden flokker seg rundt Villa for å få intervju.
- Man blir vant til det, men det er en liten milepel nå, for jeg har aldri fått medalje i X Games i LA tidligere. Det er jeg utrolig fornøyd med. I tillegg har jeg ingen skader, jeg føler meg bra, livet er herlig, og det er mye annet spennende som skjer framover, sier Villa.
|
|
BRONSEGUTT: André Villa fra Vågå tok bronse i X Games i grenen «Speed and style» i Los Angeles lørdag morgen norsk tid.
|
Nye dealer hver dag!
Sammenlign lån
Få tilbud fra mange håndverkere
Finn kjærligheten på nettet!
Finn beste pris i markedet
Reduser strømregningen



har vurdert 2725 kommentarer i dag.
Nå tar de seg en velfortjent natts søvn
, og åpner kommentarfeltet igjen kl. 07.00.
Velkommen tilbake da!