Thoresen håper lillebror scorer tre - og taper

VG Nett-logo

Tirsdag 9. februar

Ishockey

Diskutér sport

Klikk her for å gå til forumet

Diskutér norsk fotball

Klikk her for å gå til forumet

Diskutér engelsk fotball

Klikk her for å gå til forumet

Diskutér vintersport

Klikk her for å gå til forumet

Søk i skattelistene på Skattelister.no

Personsøk

Thoresen håper lillebror scorer tre - og taper

HOCKEYBRØDRE: Patrick (t.v) og Steffen Thoresen - her fra en landslagssamling i 2005. Foto: Geir Olsen
HOCKEYBRØDRE: Patrick (t.v) og Steffen Thoresen - her fra en landslagssamling i 2005. Foto: Geir Olsen

(VG Nett) Patrick Thoresen (26) får trøbbel i valget mellom å heie på moderklubben og lillebror når Storhamar og Vålerenga møtes i kveld.

Men det er bare på overflaten. For hjertet er fremdeles i Storhamar, selv om hans to år yngre bror, Steffen (24), spiller i Vålerenga.

Dersom Patrick Thoresen fikk bestemme, ville kampen i Hamar i morgen endt slik:

- Jeg håper Steffen scorer tre, men at Storhamar vinner 4-3. Det er jo veldig spesielt når Storhamar spiller - og broren min er på det andre laget, sier Thoresen til VG Nett.

Han følger norsk hockey fra Russland - via internett.

Les også:Storspiller i KHL - feirer med «Cæsar»

- Jeg sitter stort sett hver tirsdag og ser kamp på TV 2, sier han.

Ler av storebror

Steffen Thoresen ler høyt når han får høre hva storebror har sagt.

VGD:Diskutér hockey her!

- Det hadde vært gøy å score tre mål, men det er jo fryktelig kjedelig å sitte i garderoben med null poeng. Jeg tar heller 4-3 til oss, med tre mål og én assist fra meg. Det kan du hilse og si! smiler Steffen Thoresen.

Ikke tilgitt

MED PAPPA PÅ JOBB: Patrick (t.v.) og Steffen avbildet sammen med pappa Petter Thoresen i 1988. Foto: Jan Petter Lynau
Foruten storebror Patrick er også pappa Petter Thoresen sentral i norsk ishockey - som trener i Stavanger (tidl. Storhamar).

- Thoresen-familien preger norsk hockey. Det er jo dette vi lever for, flirer Steffen.

Det er for øvrig flere som ennå ikke har tilgitt at han forlot Storhamar til fordel for Vålerenga etter 2006/07-sesongen.

- Det er fremdeles noen som skriker og er sure på tribunene. Men det får man bare ta. Det ble mye en stund, men det har roa seg, sier Thoresen.

Topper tabellen

Mens hans eget Vålerenga topper tabellen med 49 poeng, sliter Storhamar i andre enden på en 7.plass - 16 poeng bak.

- Vi har hatt en god måned, selv om vi tapte mot Stjernen nå sist. Med Storhamar har det vært litt mer opp og ned.

- Dette er uansett en type kamp vi må vinne dersom vi skal vinne serien, sier Steffen Thoresen som selvsagt gleder seg stort til å spille i hjembyen tirsdag kveld.

Programmet for sesongen 2009/20010:

Siste kamper:

Søndag 07. februar 2010
Vålerenga - Storhamar 4-3
Manglerud/Star - Lørenskog 0-3
Lørdag 06. februar 2010
Sparta Sarpsborg - Stjernen 4-2

Neste kamper:

Torsdag 11. februar 2010
Stavanger - Vålerenga
Storhamar - Sparta Sarpsborg
Frisk Asker - Lørenskog

Tabellen

Klubb Spilt S SS TS T Mål P
Vålerenga 39 19 8 4 8 133 - 88 77
Sparta 40 22 1 5 12 136 - 98 73
Lørenskog 40 18 6 4 12 144 - 132 70
Stavanger 40 20 1 4 15 108 - 109 66
Lillehammer 41 19 3 3 16 133 - 116 66
Storhamar 40 13 5 3 19 117 - 135 52
Manglerud Star 40 14 2 5 19 111 - 127 51
Stjernen 40 9 6 5 20 103 - 139 44
Frisk Asker 40 10 4 3 23 105 - 146 41

Åtte beste til kvartfinale. To siste til kvalifisering. Ved seier i forlengning eller på straffer gis det to poeng til vinneren og ett poeng til taperen.

Tabellen leses slik:

Spilte kamper – Seire - Seire etter straffeslag – Tap etter straffeslag – Tap – Målforskjell - Poeng

Poengligaen (ekstern link)

Hockeybloggen

Hockeyblogg-illustrasjon

VGs Øystein Jarlsbo blogger om ishockey på Hockeybloggen.

Diskutér ishockey

Klikk her for å gå til forumet