Publisert 06.06.13 - 21:03, endret 06.06.13 - 21:07 (© NTB)
- Tips en venn
- Skriv ut artikkelen
Med mange nye og unge fjes slo de norske håndballherrene Sverige 23-21 i Larvik torsdag.
Dermed ble også Norge vinner av turneringen Scandinavian Open.
- Vi slapp inn 21 og spilte knalltøft i forsvar. Vi brente noen sjanser, men kriget bra, oppsummerte veteranen Erlend Mamelund overfor TV 2.
Norge åpnet turneringen med 27-29-tap for Romania tirsdag, mens det ble seier 24-23 over Polen onsdag.
Kampen mot Sverige ble tett og jevn. Norge åpnet aggressivt og godt og ledet 5-3 før det begynte å stokke seg mer. Sverige ledet 13-10 til pause.
I 2. omgang gikk Norge raskt opp til 14-14, og midtveis i omgangen ledet Robert Hedins menn 18-16.
På stillingen 21-21 ble Erlend Mamelund utvist uten at Sverige klarte å utnytte det. Mamelund la på til 22-21 straks etter at han kom på banen igjen.
Trener Hedin tok timeout da det sto igjen 48 sekunder, og mot slutten satte Skarnes-gutten Magnus Gullerud ballen i mål til seier 23-21.
- Vi spilte en god kamp. Det var godt i forsvar, og i 2. omgang var det også godt offensivt, sa trener Robert Hedin til TV 2.
Gullerud spilte en god kamp og var kanskje Norges beste utespiller. I mål var keeper Ole Erevik god. Etterpå fikk han også beskjed om at han er med i EM-kvalifiseringskampene mot Tyrkia og Litauen kommende uke.
- Erevik spilte veldig. veldig bra, sa Hedin.
Norge spilte uten flere av sine utenlandsproffer med base i Tyskland, Frankrike og Danmark.
Norsk håndball - samarbeidende nettsteder
- Tips en venn
- Skriv ut artikkelen
Her inviterer vi deg til å komme med informasjon, argumenter og
synspunkter. Vi krever fullt navn — da er det mer interessant for
andre å lese det du skriver. Vi vil ikke ha trakassering, trusler
eller hatske meldinger på VG Nett. Falske profiler blir utestengt.
Hold en saklig og respektfull tone, husk at mange leser det du skriver.
Vennlig hilsen Espen Egil Hansen, redaktør digital. Les mer om vår moderering