Tiger vil ende majortørken

VG Nett-logo

Mandag 12. august

Golf

Annonseinfo

Diskutér sport

Klikk her for å gå til forumet

Diskutér norsk fotball

Klikk her for å gå til forumet

Diskutér engelsk fotball

Klikk her for å gå til forumet

Diskutér vintersport

Klikk her for å gå til forumet

Tiger vil ende majortørken

VIL VINNE: Tiger Woods var i godt humør på treningsrunden før PGA-turneringen i Rochester. Han kan ta sin 15. majortittel. Foto: AP
VIL VINNE: Tiger Woods var i godt humør på treningsrunden før PGA-turneringen i Rochester. Han kan ta sin 15. majortittel. Foto: AP
Publisert 08.08.13 - 12:46, endret 08.08.13 - 12:46 (© NTB)
  • Skriv ut artikkelen

(VG Nett) Tiger Woods (37) har ikke vunnet en majortittet på fem år. I helgens turnering kan titteltørken endelig ta slutt. - Jeg tror han vil slå alle rekorder, sier golfekspert.

VG Nett følger

Ikke siden 2008 har Tiger Woods vunnet en majortittel. I PGA-turneringen i Rochester, som starter torsdag, er forventningene enorme til verdens beste golfer.

- Jeg har hatt mine muligheter til å vinne. Nøkkelen er å gi meg selv sjanser, og etter hvert vil jeg begynne å få uttelling, sier Woods.

Sikker på seier

Etter utroskapsskandalen i 2009, slet Woods i en lengre periode. Nå er han tilbake kanskje bedre enn noen gang. Forrige helg var han overlegen i da han tok årets femte og karrierens 79. seier.

VGTV: Tiger feiret seieren med sønnen Charlie (4).

- Det føles bra å vinne med sju slag før jeg kom hit. Jeg er veldig fornøyd med spillet mitt for tiden, og jeg har spilt bra i mine siste to turneringer, forteller 37-åringen.

Woods står så langt med 14 majortriumfer. Golfkommentator i Viasat, Per Haugsrud, tror den 15. kommer nå.

- Jeg tror det, det går jo ikke an å tro noe annet. Han vinner alt om dagen og det er ikke bare tilfeldigheter, sier Haugsrud til VG.

Rekordjakt

Det er Jack Nicklaus som har den legendariske rekorden, med 19 titler. Haugsrud er overbevist om at Woods vil ta over som rekordholder før karrieren er over.

- Det er lenge siden han har vunnet, men hvis han vinner en nå så renner det nok inn. Jeg tror Tiger vil slå alle rekorder før han er ferdig som golfspiller, mener eksperten og den tidligere golfspilleren.

Den 15. tittelen sitter derimot langt inne for stjernen. På spørsmål om det er hans vanskeligste tittel, er svaret:

- Det kan virke sånn. Det har vært den lengste perioden (uten seier) siden jeg ikke hadde vunnet en major, innrømmer Woods.

- Det han gjør er helt vilt. Han har en eksrem karriere og han har så god fysikk at jeg tror han kan holde på i ti år til, sier Haugsrud.

Dette er Woods' majortitler:

US Masters: 4 (1997, 2001, 2002, 2005)

US Open: 3 (2000, 2002, 2008)

British Open: 3 (2000, 2005, 2008)

PGA-mesterskapet: 4 (1999, 2000, 2006, 2007). (©NTB)

  • Skriv ut artikkelen
Våre dyktige moderatorer
har vurdert 2713 kommentarer i dag.
Nå tar de seg en velfortjent natts søvn
, og åpner kommentarfeltet igjen kl. 07.00.
Velkommen tilbake da!