Tiger jublet med sønnen Charlie (4)

VG Nett-logo

Mandag 12. august

Golf

Annonseinfo

Diskutér sport

Klikk her for å gå til forumet

Diskutér norsk fotball

Klikk her for å gå til forumet

Diskutér engelsk fotball

Klikk her for å gå til forumet

Diskutér vintersport

Klikk her for å gå til forumet

Tiger jublet med sønnen Charlie (4)

Golfstjernen tok sin 79. seier i karrieren

VGTV Tiger feiret seieren med sin fire år gamle sønn  Se flere videoer fra VGTV
Publisert 05.08.13 - 07:56, endret 05.08.13 - 13:39 (© NTB)
  • Skriv ut artikkelen

Tiger Woods (37) var overlegen i PGA-turneringen i golf søndag. Etterpå feiret han med sønnen Charlie.

VG Nett følger

Det var første gang gutten så faren vinne. Charlie er blitt fire år. De to kom sammen til banen før siste runde, og de tuslet til bilen noen timer etterpå.

- Datteren min (Sam) er stor nok til å skjønne hva jeg driver på med. Det er annerledes med Charlie, og nå var han med for aller første gang. Det gjør det spesielt for oss begge, sier Woods.

Han var i en egen klasse i turneringen og vant med hele sju slag. I sin 79. seier i karrieren endte 37-åringen totalt 15 under par. Dette var hans åttende tittel i turneringen.

Amerikaneren var knusende overlegen og gikk fjerde runde på 70 slag.

Landsmann Keegan Bradley, som var regjerende mester, endte på andreplass, sju slag bak Woods. Han delte den plasseringen med svenske Henrik Stenson.

  • Skriv ut artikkelen
Våre dyktige moderatorer
har vurdert 2717 kommentarer i dag.
Nå tar de seg en velfortjent natts søvn
, og åpner kommentarfeltet igjen kl. 07.00.
Velkommen tilbake da!