Carew var torsdag på Elles sommerfest på den franske ambassaden i Oslo, og da VG Nett snakket med ham senere på kvelden, bekreftet han at det er en mulighet for at han gir seg i sommer.
- Det har vært flere muligheter enn jeg hadde trodd. Nå skal jeg bruke tiden fremover til å vurdere hva jeg skal gjøre, og det kan hende at jeg legger opp. Men det er ikke det mest sannsynlige, sa Carew før han festet videre med Norges kjendiselite.
I slutten av mai ble det klart at Carew var ferdig i London-klubben West Ham, etter et år som for laget endte med opprykk, men som for spissens del var preget av mye skader og lite spilletid.
Stresser ikke
Nå skal 32-åringen fortsette ferien frem til august, og sier han vil bestemme seg etter det. Oslo-gutten sier det «ikke er noe stress».
|
|
MANGEL PÅ TILBUD: Stig Torbjørnsen mener det at John Carew vurderer å legge opp trolig handler mye om mangel på attraktive tilbud. Foto: Bjørn S. Delebekk, VG
|
- Altså, hvis John ikke får et tilbud han er fornøyd med, har han vel ikke noe valg, har han det da? Vi får bare vente og se hva som skjer. Dere får vite det når noe er klart, uttalte Flod til VG Nett da.
Tror Carew er mett
Stig Torbjørnsen, som er talentspeider tilknyttet Rosenborg, mener forklaringen er enkel.
- Jeg tror han sier det i mangel på attraktive tilbud. I mangel på tilbud som er interessante nok for ham. Han har hatt en fantastisk karriere, sportslig og økonomisk, og er kanskje mett nok, sier Torbjørnsen til VG Nett.
- Han har ikke lenger ambisjoner til å komme skikkelig i gang igjen, tror jeg. Det har han bevist ved å komme tilbake på landslagssamlinger utrent, og det er ikke bare å plutselig snu om på det nå. Jeg tror som sagt han er mett, tilføyer han.
Han nevner Qatar som et eksempel på en tilværelse som kunne vært interessant for spissen, men tviler på at den norske ligaen kan være aktuell.
- Hans lønnskrav vil nok være altfor høyt. Og han er tungtrent, så da må det i tilfelle skje nå, ikke om noen måneder eller til vinteren. Han er ferdig med det der, han har opplevd alt som kan oppleves, i tre-fire av de kuleste klubbene i ulike ligaer, og ære være ham for det, sier Torbjørnsen, som i dag er gjest i VGTVs EM-studio.
Carew har tidligere spilt for Vålerenga, Rosenborg, Valencia, Roma, Besiktas, Lyon, Aston Villa og Stoke.
Nye dealer hver dag!
Sammenlign lån
Få tilbud fra mange håndverkere
Finn kjærligheten på nettet!
Finn beste pris i markedet
Reduser strømregningen

Her inviterer vi deg til å komme med informasjon, argumenter og
synspunkter. Vi krever fullt navn — da er det mer interessant for
andre å lese det du skriver. Vi vil ikke ha trakassering, trusler
eller hatske meldinger på VG Nett. Falske profiler blir utestengt.
Hold en saklig og respektfull tone, husk at mange leser det du skriver.