- Vi begynte nervøst, men etterhvert sliter vi ut Aalesund, og det er bare ett lag på banen i andreomgang. Det er slik vi liker å ha det. 4-0 her betyr bedre målforskjell, bedre selvtillitt og en helt vanvittig høst, sier Deila til VG Nett.
VGLIVE: Les fyldig referat fra kampen!
27. juli var forrige gang Godset hadde tatt en trepoenger i eliteserien, men likevel tok de altså imot Aalesund som serieleder i Eliteserien - med Molde og Rosenborg hakk i hæl. Og etter en tung periode, med fire kamper uten seier, fant drammenserne seg selv igjen.
I hvert fall nesten.
- Ikke for å virke arrogant, men vi vinner 4-0 på en middels pluss dag, fortsetter Deila.
Keeper Adam Larsen Kwarasey sto i mål for Strømsgodset for første gang etter den lille ferien han har hatt. Kwarasey var naturlig nok godt fornøyd med å holde nullen.
- Det var godt å være tilbake, og vi trengte denne seieren, sier Larsen Kwarasey til VG Nett og understreker at motivasjonen er på plass.
Godset har nå tre og fire poeng ned til henholdsvis Molde og Rosenborg, men da med én kamp mer spilt.
Artikkelen fortsetter under bildet.
|
|
FORNØYD: Ronny Deila kan ta helg vel vitende om at Strømsgodset topper tabellen. Foto: NTB Scanpix
|
Sleivtreff sendte Godset i ledelsen
Strømsgodset kjørte tidvis over Aalesund. Likevel var det gjestene som fikk kampens første virkelig store sjanse, da Fredrik Ulvestad headet i stolpen etter en corner etter knappe ti minutter.
Men etter drøye halvspilt førsteomgang fikk Godset uttelling for et spillemessig overtak. Kovacs ble spilt opp feilvendt ved seks meter, vendte og avsluttet. Den høyreiste ungareren traff ikke særlig godt på ballen, men likevel trillet den i mål - via et Aafk-bein.
- Se på den gløden og innsatsen Peter Kovacs viser. Jeg så ikke det i mine egne spillere i dag, sier Aafk-trener Kjetil Rekdal.
Serielederen fortsatte å styre på eget kunstgress, og drøye fem minutter før pause doblet drammenserne ledelsen. Etter en corner ble ballen liggende foran Aafk-målet på omtrent sju meter, og SIF-kometen Stefan Johansen banket inn 2-0.
- Vi starter veldig bra, men vi slipper inn et utrolig billig drittmål. Deretter kommer det utrolig billig drittmål til, og da blir det forferdelig tøft mot Strømsgodset. 4-0 er stygt, fortsetter Rekdal.
Ydmykelsen ble komplett
Til tross for en 2-0-ledelse fortsatte altså gulljagende drammensere å jakte flere scoringer. Kvarteret etter hvilen kom den tredje.
Etter en corner ble ballen headet inn i Aalesund-feltet, hvor Godset-backen Razak Nuhu headet ballen videre i mål fra omtrent sju meter. Headingen var av det lite kraftfulle slaget - og som ved 1-0-scoringen vil nok enkelte stille spørsmålstegn ved Aafk-keeper Sten Grytebusts involvering.
VG Nett-leser:
Hva blei stillinga, Aalesund?
Diskutér kampen her!
Scoringen var øvrig Nuhus første i Godset-trøya.
Fem minutter før slutt gjorde innbytter Gustav Mendonca Wikheim ydmykelsen komplett, da han banket ballen over Grytebust fra skrått hold.
PS! Molde tar imot Haugesund i morgen, mens Rosenborg får besøk av Vålerenga søndag.
Nye dealer hver dag!
Sammenlign lån
Få tilbud fra mange håndverkere
Finn kjærligheten på nettet!
Finn beste pris i markedet
Reduser strømregningen

Her inviterer vi deg til å komme med informasjon, argumenter og
synspunkter. Vi krever fullt navn — da er det mer interessant for
andre å lese det du skriver. Vi vil ikke ha trakassering, trusler
eller hatske meldinger på VG Nett. Falske profiler blir utestengt.
Hold en saklig og respektfull tone, husk at mange leser det du skriver.


