Klubbens president, Silvio Berlusconi, bekrefter selv overfor avisen at den brasilianske midtstopperen og den svenske spissen er solgt.
|
|
President i AC Milan Silvio Berlusconi. Foto: AP/ Luca Bruno
|
- Ja, jeg har solgt Zlatan og Silva, på det sparer vi 150 millioner euro på to år, sier Berlusconi til avisen.
Ifølge ESPN møtte Ibrahimovic`s agent, Mino Raiola, AC Milans direktør Adriano Galliani på onsdag, før han torsdag snakket med PSG-direktør Leonardo. De skal da ha blitt enig om Ibrahimovics personlige betingelser.
ESPN skriver også at Ibrahimovic skal ha vært interessert i å sikre en økning i sin årlige lønn på 12 millioner euro før han ville gå med på en overgang til Paris-klubben.
Den svenske spissen kom til AC Milan sommeren 2010 på lån fra spanske Barcelona, før han meldte permanent overgang for et år siden.
Han startet karrieren i Malmö, før han gikk til nederlandske Ajax i 2001. Etter suksessrike sesonger i Juventus og Inter, gikk han til Barcelona i 2009. I sommer var han kaptein på det svenske landslaget i EM.
Thiago Silva inngikk tidligere i sommer en avtale med PSG, men den avtalen ble blokkert av Milan-ledelsen like før den gikk gjennom og Silva underskrev da heller en forlengelse i sin kontrakt med den italienske klubben. Nå går brasilianeren likevel til den franske klubben.
Nye dealer hver dag!
Sammenlign lån
Få tilbud fra mange håndverkere
Finn kjærligheten på nettet!
Finn beste pris i markedet
Reduser strømregningen

Her inviterer vi deg til å komme med informasjon, argumenter og
synspunkter. Vi krever fullt navn — da er det mer interessant for
andre å lese det du skriver. Vi vil ikke ha trakassering, trusler
eller hatske meldinger på VG Nett. Falske profiler blir utestengt.
Hold en saklig og respektfull tone, husk at mange leser det du skriver.