Caroline Graham Hansen vasser i tilbud

VG Nett-logo

Lørdag 14. september

Fotball

Annonseinfo

Diskutér sport

Klikk her for å gå til forumet

Diskutér norsk fotball

Klikk her for å gå til forumet

Diskutér engelsk fotball

Klikk her for å gå til forumet

Diskutér vintersport

Klikk her for å gå til forumet

Caroline Graham Hansen vasser i tilbud

** 40.000 ventet til EM-finalen

VENTER: Caroline Graham Hansen venter til hun kommer hjem fra EM til å ta stillingen til hvor fotballkarrieren fortsetter. Foto: Robert S. Eik, VG
VENTER: Caroline Graham Hansen venter til hun kommer hjem fra EM til å ta stillingen til hvor fotballkarrieren fortsetter. Foto: Robert S. Eik, VG
Publisert 27.07.13 - 14:49, endret 27.07.13 - 17:21 (© NTB)
  • Skriv ut artikkelen

EM-innsatsen for Norge har neppe gjort Caroline Graham Hansen mindre ettertraktet. Svenske Tyresö er blant storklubbene som følger 18-åringen tett.

VG Nett følger

Hvem tror du vinner EM-finalen?


[ se resultat ]

Hansen har vist seg fram med frekke finter og avdriblinger under mesterskapet i Sverige. Torsdag var Stabæk-profilen nær scoring mot Danmark. Klubbsnakket tar hovedpersonen selv med knusende ro.

- Jeg tar stilling til det når jeg kommer hjem, sa hun fredag.

Ifølge TT er det interesse fra klubber i Tyskland, Sverige og Norge. Hansen får trolig litt å tenke på når hun vender hjem etter EM. Kontrakten med Stabæk går ut etter årets sesong.

- Jeg har ikke bestemt meg for om jeg skal fullføre sesongen eller flytte, la tenåringsstjernen til.

VG LIVE:Følg EM-finalen søndag kl. 16

Tyresö-dialog

Hansen kunne likevel bekrefte at den svenske tittelholderen Tyresö er blant klubbene hun har vurdert.

- Jeg har svenske alternativer. Det er flere klubber, men det er kanskje dem (Tyresö) som er mest aktuelle så langt.

I februar prøvespilte hun for klubben, men da var det ikke aktuelt å flytte.

- Jeg har pratet en del med Tony (Gustavsson, trener). Jeg fikk et veldig bra inntrykk både av ham og klubben. De ville ha meg dit, men det passet ikke helt. Jeg tror begge parter synes det var best å vente litt, sa Hansen.

BILDESPESIAL:Høydepunktene fra Norges vei mot EM-finalen

- Hun er en av de mest spennende unge spillerne i Europa. Derfor har vi en dialog med henne. Å kjenne på nivået i EM er en nyttig erfaring for en ung spiller, sa Gustavsson.

Venter 40.000

Det ventes om lag 40.000 tilskuere til EM-finalen i fotball mellom Norge og Tyskland søndag. Arrangøren regner med at noen billettkjøpere uteblir i skuffelse over at Sverige ikke kom til finalen.

- Vi har solgt 44.000 billetter, og det er plass til nesten 49.000 tilskuere. Vi venter minst 40.000. Vi vet at noen er skuffet over at Sverige er utslått, men vi vet også at det er ny interesse for finalen fra Norge, sa Göran Havik på en pressekonferanse lørdag.

FULLE TRIBUNER: De norske jentene kan vente seg nesten fulle tribuner når de møter Tyskland til EM-finale på Friends Arena søndag. Foto: Robert S. Eik, VG


Han er sjef for organisasjonskomiteen og gjorde opp status for EM sammen med UEFA-styremedlem Karen Espelund, generalsekretær Gianni Infantino og Sveriges fotballpresident Karl-Erik Nilsson.

Selv om Sverige er utslått, skal det svenske landslaget hylles i pausen. Det vil nok lokke en del tvilere til å benytte sine billetter til Friends Arena.

- Det svenske laget vant ikke bare bronsemedaljer, men Sveriges hjerter. Vi er glade for at vi får sjansen til å hylle dem, sa Havik.

Infantino utropte mesterskapet til det beste kvinne-EM noensinne og fikk full støtte fra Espelund.

- Jeg kan bekrefte det, for jeg har vært til stede på samtlige sluttspill siden 1987, sa hun.

Søndag passeres 200.000 tilskuere for hele turneringen, ny rekord med stor margin. Dessuten er det registrert 245.000 besøkende i fansonene som for første gang har vært etablert i et kvinnemesterskap.

400 mediefolk fra 16 nasjoner er akkreditert til finalen, som vil bli sett av blant andre UEFA-president Michel Platini, Norges statsminister Jens Stoltenberg og fem svenske ministere.


Høydepunktene fra Norges vei mot EM-finalen - i bilder! - Se større bilder

  • Skriv ut artikkelen

Her inviterer vi deg til å komme med informasjon, argumenter og synspunkter. Vi krever fullt navn — da er det mer interessant for andre å lese det du skriver. Vi vil ikke ha trakassering, trusler eller hatske meldinger på VG Nett. Falske profiler blir utestengt. Hold en saklig og respektfull tone, husk at mange leser det du skriver.
Vennlig hilsen Espen Egil Hansen, redaktør digital. Les mer om vår moderering

Tabell Fotball-EM kvinner 2013

P Lag S V U T Mål Poeng
Gruppe A
1 Sverige 3 2 1 0 9 - 2 7
2 Italia 3 1 1 1 3 - 4 4
3 Danmark 3 0 2 1 3 - 4 2
4 Finland 3 0 2 1 1 - 6 2
Gruppe B
1 Norge 3 2 1 0 3 - 1 7
2 Tyskland 3 1 1 1 3 - 1 4
3 Island 3 1 1 1 2 - 4 4
4 Nederland 3 0 1 2 0 - 2 1
Gruppe C
1 Frankrike 3 3 0 0 7 - 1 9
2 Spania 3 1 1 1 4 - 4 4
3 Russland 3 0 2 1 3 - 5 2
4 England 3 0 1 2 3 - 7 1

Siste kamper fra Fotball-EM kvinner 2013

Søndag 28. juli
Finale
Tyskland - Norge 1-0

Mest lest fotball

Fotball-legende (82) vil flytte fotballbane

Per Bredesen (82) regnes som Norges første utenlandsproff. Men fotballbanen for barn i nabolaget i Horten, den vil han ikke ha der.

Les hele saken

Sjekk så overlegen Fellaini er i luftrommet

Marouane Fellaini (25) er kanskje ingen Mesut Özil eller Cesc Fabregas, men han tilfører Manchester United mer enn hår.

Les hele saken

Loe krever at Rosenborg blir dømt

Tidligere Stabæk-leder Erik Loe krever at Rosenborg blir dømt i fotballforbundets påtalenemd, men trønderne mener de har gjort alt riktig.

Les hele saken