- Jeg liker ikke ordet «City» fordi det er så vanlig. City forbindes også med Leicester, Bristol, Manchester og andre lag, sier den egyptiskfødte klubbeieren.
Klubben har hatt navnet helt siden 1904. Nå skifter de navn foran ligaåpningen 17. august. Klubben skal fase ut AFC-vedhenget (Association Football Club). Lokalt vil klubben kalle seg Hull City Tigers, nasjonalt og internasjonalt Hull Tigers.
Allams sønn, viseformann Ehab Allam, vedgår at klubben ikke kan tvinge supporterne til navneskifte.
Supporterleder i klubben, Bernard Noble har blandede følelser for Tiger-navnet.
- Min personlige meninger er at jeg er skuffet, fordi jeg er glad i tradisjoner. Men denne mannen reddet oss fra likvidasjon og det er hans klubb. Jeg vil likevel fortsette å si «at jeg skal se City», sammen med mange andre, sier han til BBC Radio 5 live.
|
|
TOK AVGJØRELSEN: Hull-eier Assem Allam er en av få som jubler over at laget nå skal hete Hull City Tigers. Foto: Pa Photos
|
Nye dealer hver dag!
Sammenlign lån
Få tilbud fra mange håndverkere
Finn kjærligheten på nettet!
Finn beste pris i markedet
Reduser strømregningen




har vurdert 2725 kommentarer i dag.
Nå tar de seg en velfortjent natts søvn
, og åpner kommentarfeltet igjen kl. 07.00.
Velkommen tilbake da!