- Vi endte utenfor (topp fire) og dette er en ny tøff dag å takle. Vi kan ikke bare se på i dag. Vi satte oss selv i denne posisjonen. Vi håpet Arsenal ville tape poeng, men det gjorde de dessverre ikke, sa Spurs-stopper Michael Dawson til BBC.
- Det er vanskelig å akseptere dette. Vi gjorde hva som var nødvendig, men Arsenal gjorde også sin del av jobben, sa Tottenhams manager André Villas-Boas.
Tottenham var nemlig nødt til å vinne hjemme mot Sunderland samtidig som Arsenal måtte gi fra seg poeng borte mot Newcastle.
Laurent Koscielny sørget for at Arsenal tok ledelsen etter 52 minutter, og den akrobatiske avslutningen fra kloss hold var i praksis nok til å sørge for at Arsenal knep 4. plassen som gir Champions League-kvalifisering neste år.
Men det ble spenning på slutten etter at Bale dro seg inn fra venstrekanten og skrudde ballen lekkert i mål. Da gjensto det et par minutter av ordinær tid, og med Newcastle-scoring ville Tottenham ha tatt 4. plassen.
Artikkelen fortsetter under bildet.
|
|
ARSENAL-HELTEN: Laurent Koscielny setter her inn målet som sørget for tre svært viktige Arsenal-poeng borte mot Newcastle. Foto: PA
|
Når sant skal sies var Arsenal og Theo Walcott nærmere 2-0 enn Newcastle utligning, men et stolpeskudd var det nærmeste Arsene Wengers mannskap kom sin andre scoring.
- Vi var ikke klare over Spurs-resultatet og vi visste at vi var nødt til å klare det. Det var i våre hender og vi gjorde jobben. Vi måtte bevise at folk tok feil. Mange trodde vi ikke kom til å klare det i dag, men det er så herlig å vise dem at det kunne vi, sa Walcott til BBC etter kampen.
Wenger benyttet anledningen til å skryte av spillerne sine da han ble intervjuet av Sky Sports etter kampen.
- De er spesielle. Jeg har sagt det til dem mange ganger, men de har vist de siste to månedene at de er helt eksepsjonelle. Vi har vist karakter og holdning. 73 poeng er tre bedre enn forrige sesong. Jeg har hatt ansvaret for mange grupper (spillere), og fokuset - og et ønske om å prestere - har vært eksepsjonelt. Dette er en av de beste gruppene jeg har hatt ansvaret for i hele mitt liv, skrøt Wenger.
Torres avgjorde
To managere avsluttet sitt virke på Stamford Bridge i dag. Den duellen vant Rafa Benitez mot påtroppende United-manager David Moyes.
Everton-spillerne og fansen takket riktignok av manager David Moyes med solide 2-0 i siste hjemmekamp på Goodison Park forrige helg.
Mot Chelsea søndag ettermiddag, i 50-åringens siste kamp som manager i klubben han har vært i over ti år, kom gjestene til kort mot et Chelsea-lag som leverte en god siste prestasjon i årets Premier League - og skaffet Rafa Benitez en verdig avslutning på et suksessfullt, men turbulent Chelsea-opphold.
|
|
MATCHVINNER: Fernando Torres sørget for at Chelsea slo Everton og trygget tredjeplassen i Premier League. Foto: Reuters
|
Da var det bare spilt syv minutter og Everton virket preget av vertenes pangåpning.
Men Everton kjempet seg tilbake, og rundt syv minutter senere var det Steven Naismith som utlignet etter herlig s amspill med Victor Anichebe. Alene med Petr Cech gjorde lysluggen ingen feil og det stod 1-1 til pause.
Kampen bølget frem og tilbake etter hvilen, men det var Fernando Torres som avgjorde i siste kamp denne sesongen
Oscar fant innbytter Victor Moses som headet ballen videre rett i beina på spanjolen. Fra fem meter var han iskald og banket inn 2-1-ledelsen som også stod seg helt til slutt.
Premier League, 38. og siste runde:
Chelsea - Everton 2-1 (1-1)
Mål: 1-0 Juan Mata (7), 1-1 Steven Naismith (14), 2-1 Fernando Torres (76).
41.794 tilskuere.
Liverpool - Queens Park Rangers 1-0 (1-0)
Mål: 1-0 Philippe Coutinho (23).
44.792 tilskuere.
Manchester C. - Norwich 2-3 (1-1)
Mål: 0-1 Anthony Pilkington (26), 1-1 Jack Rodwell (29), 1-2 Grant Holt (54), 2-2 Jack Rodwell (59), 2-3 Jonathan Howson (65).
47.054 tilskuere.
Alexander Tettey spilte 25 min. som innbytter for Norwich.
Newcastle - Arsenal 0-1 (0-0)
Mål: 0-1 Laurent Koscielny (52).
52.354 tilskuere.
Southampton - Stoke 1-1 (0-0)
Mål: 0-1 Peter Crouch (47), 1-1 Rickie Lambert (57).
31.539 tilskuere.
Swansea - Fulham 0-3 (0-1)
Mål: 0-1 Alexander Kacaniklic (22), 0-2 Dimitar Berbatov (77), 0-3 Urby Emanuelson (90).
20.365 tilskuere.
John Arne Riise og Brede Hangeland spilte hele kampen for Fulham.
Tottenham - Sunderland 1-0 (0-0)
Mål: 1-0 Gareth Bale (90).
36.763 tilskuere.
West Bromwich - Manchester United 5-5 (1-3)
Mål: 0-1 Shinji Kagawa (6), 0-2 Jesper Olsson (selvmål 9), 0-3 Alexander Büttner (30), 1-3 James Morrison (40), 2-3 Romelu Lukaku (50), 2-4 Robin van Persie (53), 2-5 Javier Hernandez (63), 3-5 Lukaku (80), 4-5 Youssouf Mulumbu (81), 5-5 Lukaku (86).
26.438 tilskuere.
West Ham - Reading 4-2 (2-0)
Mål: 1-0 Kevin Nolan (23), 2-0 Ricardo Vaz Te (34), 2-1 Garath McCleary (53), 2-2 Adam Le Fondre (55), 3-2 Nolan (79), 4-2 Nolan (87).
34.973 tilskuere.
Wigan - Aston Villa 2-2 (2-1)
Mål: 0-1 Darren Bent (5), 1-1 Emmerson Boyce (21), 2-1 Nathan Baker (selvmål 43), 2-2 Ron Vlaar (61).
18.000 tilskuere.
Nye dealer hver dag!
Sammenlign lån
Få tilbud fra mange håndverkere
Finn kjærligheten på nettet!
Finn beste pris i markedet
Reduser strømregningen

Her inviterer vi deg til å komme med informasjon, argumenter og
synspunkter. Vi krever fullt navn — da er det mer interessant for
andre å lese det du skriver. Vi vil ikke ha trakassering, trusler
eller hatske meldinger på VG Nett. Falske profiler blir utestengt.
Hold en saklig og respektfull tone, husk at mange leser det du skriver.


