Klikk her for å gå til forumet
Klikk her for å gå til forumet
Klikk her for å gå til forumet
Klikk her for å gå til forumet
(Brasil - Argentina 3-0) Ronaldinho og Kaká har havnet i skyggen av de nye stjernene i fotballgale Brasil.
|
|
BRASILS HELTER: Trener Dunga genierklæres etter at Brasils «B-lag» vant Copa America. Robinho ble brassenes store spiller med seks scoringer. Foto: AP
|
Se video

Se video Brasil forsvarte tittelen
Etter nattens imponerende triumf i Copa America - med overbevisende 3-0 over erkerivalen Argentina - er det toppscorer Robinho og trener Dunga som får hyllesten.
Bildespesial:
Se brassejubelen!
- Mange har kritisert laget vårt, men nå er vi mestere, jublet Real Madrid-stjernen Robinho etter mesterskapets finale i Venezuela natt til mandag.
VGTV: Scoringene og jubelen!
Trener Dunga snakket på pressekonferansen om at Brasils selvtillit var reddet - og mener seieren betyr en hel del for nasjonalproduktet.
- Arbeiderne i landet vårt går på jobben tidlig om morgenen og returnerer til kvelds, og deres store glede er hvis Brasil vinner, forkynnet Dunga.
Storspill
Argentinerne har vært i storform i turneringen og var favoritter i finalen, men gultrøyene fra Brasil storspilte.
Julio Baptista ga sambalaget ledelsen allerede etter fire minutter. Han dro av en forsvarer og skjøt vakkert i motsatt kryss.
Pangåpningen ga argentinerne en støkk, og verre skulle det bli. Fem minutter før pause var kaptein Roberto Ayala uheldig og satte ballen i eget nett da han prøvde å klarere et innlegg.
Med 2-0 ved pause, kunne Brasil slappe mer av i 2. omgang. Men innbytter Daniel Alves var lysten på å vise seg fram. 20 minutter før slutt økte han til 3-0 og punkterte kampen.
- Trenger seg inn i sjelen
Ti minutter før slutt fikk Argentinas Carlos Tevez annullert et mål for offside. Verken Tevez eller Lionel Messi klarte å sette sitt preg på finalekampen.
Diskusjon:
- Kompakt og kynisk
De argentinske stjernene var sønderknuste etter stortapet. Laget imponerte underveis i Copa America, som de gjorde i fjorårets VM, men klarte heller ikke denne gangen å forsvare favorittstempelet hele veien.
- Å tape på denne måten gjør deg sint, men vi kan ikke gjøre annet enn å vente på en ny finale, sa Barcelonas Lionel Messi ifølge AP.
- Et slikt tap trenger seg inn i sjelen, sa Esteban Cambiasso til AP.
Uten Kaka og Ronaldinho
Brasil stilte i Copa America uten stjerner som Kaka og Ronaldinho, men Dungas mannskap forsvarte likevel Copa-trofeet. Gultrøyene har vunnet fire av de fem siste turneringene.
Real Madrid-spissen Robinho ble toppscorer i Copa America med seks nettkjenninger.
(VG Nett/NTB)
Bli fan av VG Nett-sporten på Facebook! Klikk her"
VG Nett dekker både norsk og internasjonal fotball.
På våre sider kan du blant annet lese om:
Vi dekker også flere utenlandske ligaer:
Du kan også finne vår dekning av tidligere fotballmesterskap:
Klikk her for å gå til forumet
Klikk her for å gå til forumet
Klikk her for å gå til forumet