- Jeg er veldig nære en svært god runde

VG Nett-logo

Onsdag 10. februar

Sport

Diskutér sport

Klikk her for å gå til forumet

Diskutér norsk fotball

Klikk her for å gå til forumet

Diskutér engelsk fotball

Klikk her for å gå til forumet

Diskutér vintersport

Klikk her for å gå til forumet

Søk i skattelistene på Skattelister.no

Personsøk

- Jeg er veldig nære en svært god runde

CHARLOTTE (VG Nett) Henrik Bjørnstad har hatt en frustrerende uke, men etter en god periode på andrerunden mener han det snart vil skje noe stort igjen.

OVER OG UT: Henrik Bjørnstad fikk bare spille to runder av denne ukens storturnering i Charlotte. Foto: Ola E. Stenberg.
OVER OG UT: Henrik Bjørnstad fikk bare spille to runder av denne ukens storturnering i Charlotte. Foto: Ola E. Stenberg.

- Jeg er veldig, veldig nære der jeg ønsker å være. Jeg spilte bra på siste ni i dag, og må bare ta med meg det inn i neste uke, sier Henrik Bjørnstad til VG Nett.

Han klarer ikke å skjule skuffelsen over å gå andrerunden ett slag over par, og dermed ende opp fem slag over par totalt i storturneringen i Charlotte. Det betyr nok en misset cut og ingen dollar fra premiepotten.

- Akkurat nå er jeg skuffet, men det er man alltid når man misser en cut. Jeg følte at jeg var på glid når jeg fikk to birdier på rad på hull 11 og 12, og deretter en ny birdie på hull 14. Men, det er noen tøffe hull mot slutten av denne banen, sier Bjørnstad.

Var spennende

Han gikk fredagens første ni hull tre slag over par. To bogier og en dobbeltbogey fikk ikke akkurat opp humøret hans etter den tøffe torsdagen.

- Jeg var ganske amper på første ni, men jeg jobbet litt mer med meg selv i dag. Det gjorde kanskje utslag i at jeg spilte bedre eter hvert, forteller han.

AMPER: Henrik Bjørnstad var til tider svært amper også under de første ni hullene av andrerunden fredag. På siste ni gikk det langt bedre. Foto: Ola E. Stenberg.
Det skjedde noe med spillet hans etter dobbeltbogien på hull sju. Først kom tre strake par, før Bjørnstad fikk opp spenningen med tre birdier på fire hull. Men, det dårlige spillet hans på de foregående hullene, og ikke minst torsdagen, sørget for at han ikke hadde en sjanse på cuten. Med en bogey på det 17. hullet i tillegg, var det helt over.

- Nå har jeg jo helgen fri, så da er det bare å trene og tenke videre. Jeg håper det gode spillet jeg presterte på siste ni er der i morgen også, og uken etter. Da kan det bli veldig bra.

Jan-Erik Aalbu fulgte Bjørnstad sammen med VG Nett i dag. Etter at han fortalte om de magiske joggeskoene torsdag, kunne han ikke annet enn å konstatere at de ikke virker lenger fredag.

- Jeg vet ikke om jeg kaster dem, men det er ingen grunn til å bruke dem på banen lenger, sa han.

Les også:VG Nett fulgte ham slag for slag.

Faller på rankingen

Bjørnstad har falt mange plasser på pengerankingen etter flere missede cuter de siste ukene, men ser ikke ut til å bry seg stort om det. Det er de 125 beste på rankingen som automatisk får PGA-kortet for neste sesong. I øyeblikket ligger han på 86. plass, men vil trolig falle ytterligere etter denne ukens turnering.

- Den plassen er der man ikke skal ligge i november og det er mai i dag. Det er litt tidlig å tenke på det. Hvis man går gjennom spillerne gjennom en hel sesong, så er det bare Tiger som har et rimelig fint skjema.

- Det er selvfølgelig irriterende, men jeg vet dette bare er for en periode. Det er bare spørsmål om tid før jeg er ute av den, sier Bjørnstad.

Han ville ikke si det selv fredag, men virket ganske oppgitt over spilleren han gikk sammen med for andre dag på rad, Jamie R. Johnson. Amerikaneren gikk andrerunden 16 slag over par og endte 28 over totalt...

- Man blir ikke akkurat inspirert av å gå sammen med slike spillere. Jeg synes Henrik har fortjent å bli paret med bedre enn dette, sa Aalbu om makkeren.

PS! Lyn og torden sørget for at fredagens andrerunde ble stoppet i 16-tiden lokal tid. På det tidspunktet ledet Bo Van Pelt med ti slag under par.

Mesterskapsoversikt

Helt fra VG Nett ble startet har vi fulgt sportsmesterskapene tett. Her kan du finne igjen nyhetene som preget konkurransene, videoene, Tett på nett, resultater, kommentarer og lignende. God fornøyelse!

2009
Ski-VM i Liberec
Fotball, Champions League 08/09
Fotball, UEFA-cupen 07/08
2008
Sommer-OL i Beijing
Fotball-EM i Østerrike/Sveits
Tour de France
Håndball-EM menn
A-VM i ishockey
Skiskytter-VM i Østersund
Fotball, Champions League 07/08
Fotball, UEFA-cupen 07/08
Fotball-NM menn (Cupen)
2007
Alpin-VM i Åre
Ski-VM i Sapporo
Skiskytter-VM i Anterselva
Håndball-VM for kvinner i Frankrike
Håndball-VM for menn i Tyskland
A-VM i ishockey i Moskva
Friidretts-VM i Osaka
Tour de France
Fotball-VM kvinner i Kina
Fotball-NM menn (Cupen)
Fotball, Champions League 06/07
Fotball, UEFA-cupen 06/07
2006
Fotball-VM for menn i Tyskland
Håndball-EM for kvinner i Sverige
Håndball-EM for menn
Fotball-NM menn (Cupen)
Friidretts-EM i Gøteborg
Fotball-NM menn (Cupen)
2005
Ski-VM i Oberstdorf
Skiskytter-VM i Hochfilzen
Håndball-VM for kvinner
Håndball-VM for menn
Friidretts-VM
Tour de France
Fotball-NM menn (Cupen)
2004
Fotball-EM i Portugal
Skiskytter-VM i Oberhof
Håndball-EM kvinner
Fotball-NM menn (Cupen)
2003
Fotball-NM menn (Cupen)
Håndball-VM kvinner
Ski-VM Val di Fiemme
2002
Fotball-VM for menn i Sør-Korea og Japan
Fotball-NM menn (Cupen)
Håndball-EM kvinner
2001
Fotball-NM menn (Cupen)
Håndball-VM menn

Håndball-VM kvinner
2000
Fotball-EM for menn i Frankrike
Håndball-EM menn
Håndball-EM kvinner
1999
Håndball-VM menn
Håndball-VM kvinner
1998
Fotball-VM i Frankrike

VG-sporten i dag

Dagens VG-sporten

Husk at VG kommer med egen sportsavis hver dag! Kjøp dagens VG som PDF her!

Spesialer

VG Nett f�lger aktuelle saker i nyhetene. Listen under viser hvilke sportstemaer vi har skrevet mest om denne uken. Klikk på en knapp under for å se alle saker vi har skrevet om temaet.