VGs oddsekspert: Anbefaler spill på Italia og Bosnia

VG Nett-logo

Lørdag 14. september

Sport

Annonseinfo

Diskutér sport

Klikk her for å gå til forumet

Diskutér norsk fotball

    Klikk her for å gå til forumet

    Diskutér engelsk fotball

    Klikk her for å gå til forumet

    Diskutér vintersport

      Klikk her for å gå til forumet

      VGs oddsekspert: Anbefaler spill på Italia og Bosnia

      Publisert 10.09.13 - 17:49, endret 10.09.13 - 18:29 (VG NETT)
      • Skriv ut artikkelen

      VM-kvalik i massevis i kveld, og VGs oddstipser har sett seg ut noen forslag. Sverige i handikappspill, Italia og et langskudd på Bosnia.

      VM-KLAR I KVELD? Gianluigi Buffon og Italia sikrer seg en plass i Brasil-VM med seier over Tsjekkia i kveld. Foto: AFP
      VM-KLAR I KVELD? Gianluigi Buffon og Italia sikrer seg en plass i Brasil-VM med seier over Tsjekkia i kveld. Foto: AFP

      VG Nett følger

      - Sverige har fått tilbake roen etter en fortjent 2-1-borteseier mot et hardtarbeidende irsk lag fredag kveld, sier Rolf Brown. Er i førersetet for toerplassen, men har Østerrike i ryggen og har tøffe kamper mot nettopp Østerrike og Tyskland i oktober. Landslagssjef Erik Hamrén gjør en endring på startelleveren fra sist. Adam Johansson går inn i forsvaret for en skadet Mikael Lustig. Kasakhstan har bare vunnet en kvalikkamp og har 4-16 i målforskjell. OBS! Kampstart kl. 18.00.

      Gianluigi Buffon (bildet) har gode sjanser til å juble «dobbelt» i Torino i kveld, tror Brown. Med seier over Tsjekkia er Italia klare for VM neste år, og Buffon vil samtidig tangere landsmannen Fabio Cannavaros landskamprekord på 136 matcher. Italienerne får med stjerner som Montolivo (mb), Balotelli (a) og Osvaldo fra fredagens 1-0-triumf over Bulgaria. Tsjekkia røk hjemme på overtid for Armenia sist, står med bare ni poeng og har bare en nettkjenning på fem siste matcher. 1.45 på H er ikke all verden, men Italia har en egen evne til å hale i land seirer når det trengs.

      Besøk VGs spillkiosk og lever ditt oddsspill

      Slovakia sjokkvant i Bosnia fredag, og har dermed en liten mulighet til å kapre VM-plass. Selv om fire poeng opp til Bosnia og Hellas trolig er i meste laget. 1-0-seieren var neppe en tilfeldighet, men vi tror ikke helt på at laget skal beseire Bosnia to ganger på så kort tid. Safet Susic, den bosniske landslagssjefen, har antydet at laget hans undervurderte motstanden sist. Men var muligens også litt vel offensive i stilen, og må være mer tålmodige i kveld. Bosnierne har 5-1-1-flyt og 23-4 i målforskjell, og bør være revansjesugne her. Mujdza (f) er kvitt en skade.


      Sverige-kampen må kombineres, mens Italia og Bosnia-matchene kan spilles som singler.

      • Skriv ut artikkelen

      Her inviterer vi deg til å komme med informasjon, argumenter og synspunkter. Vi krever fullt navn — da er det mer interessant for andre å lese det du skriver. Vi vil ikke ha trakassering, trusler eller hatske meldinger på VG Nett. Falske profiler blir utestengt. Hold en saklig og respektfull tone, husk at mange leser det du skriver.
      Vennlig hilsen Espen Egil Hansen, redaktør digital. Les mer om vår moderering

      Mesterskapsoversikt

      Helt fra VG Nett ble startet har vi fulgt sportsmesterskapene tett. Her kan du finne igjen nyhetene som preget konkurransene, videoene, Tett på nett, resultater, kommentarer og lignende. God fornøyelse!

      2009
      Ski-VM i Liberec
      Fotball, Champions League 08/09
      Fotball, UEFA-cupen 07/08
      2008
      Sommer-OL i Beijing
      Fotball-EM i Østerrike/Sveits
      Tour de France
      Håndball-EM menn
      A-VM i ishockey
      Skiskytter-VM i Østersund
      Fotball, Champions League 07/08
      Fotball, UEFA-cupen 07/08
      Fotball-NM menn (Cupen)
      2007
      Alpin-VM i Åre
      Ski-VM i Sapporo
      Skiskytter-VM i Anterselva
      Håndball-VM for kvinner i Frankrike
      Håndball-VM for menn i Tyskland
      A-VM i ishockey i Moskva
      Friidretts-VM i Osaka
      Tour de France
      Fotball-VM kvinner i Kina
      Fotball-NM menn (Cupen)
      Fotball, Champions League 06/07
      Fotball, UEFA-cupen 06/07
      2006
      Fotball-VM for menn i Tyskland
      Håndball-EM for kvinner i Sverige
      Håndball-EM for menn
      Fotball-NM menn (Cupen)
      Friidretts-EM i Gøteborg
      Fotball-NM menn (Cupen)
      2005
      Ski-VM i Oberstdorf
      Skiskytter-VM i Hochfilzen
      Håndball-VM for kvinner
      Håndball-VM for menn
      Friidretts-VM
      Tour de France
      Fotball-NM menn (Cupen)
      2004
      Fotball-EM i Portugal
      Skiskytter-VM i Oberhof
      Håndball-EM kvinner
      Fotball-NM menn (Cupen)
      2003
      Fotball-NM menn (Cupen)
      Håndball-VM kvinner
      Ski-VM Val di Fiemme
      2002
      Fotball-VM for menn i Sør-Korea og Japan
      Fotball-NM menn (Cupen)
      Håndball-EM kvinner
      2001
      Fotball-NM menn (Cupen)
      Håndball-VM menn

      Håndball-VM kvinner
      2000
      Fotball-EM for menn i Frankrike
      Håndball-EM menn
      Håndball-EM kvinner
      1999
      Håndball-VM menn
      Håndball-VM kvinner
      1998
      Fotball-VM i Frankrike

      Spesialer

      VG Nett følger aktuelle saker i nyhetene. Listen under viser hvilke sportstemaer vi har skrevet mest om denne uken. Klikk på en knapp under for å se alle saker vi har skrevet om temaet.