VG Nett-logo

Tirsdag 9. februar

Spill

Ny Nintendo DS avduket

TOKYO (VG Nett) Torsdag morgen avduket spillselskapet Nintendo en ny versjon av sin håndholdte suksesskonsoll.

TO FARGER: Den nye Nintendo DSi kommer i hvit og matt sort. Foto: NINTENDO
TO FARGER: Den nye Nintendo DSi kommer i hvit og matt sort. Foto: NINTENDO

Tradisjon tro er nå Nintendo klare til å lansere nok en oppgradert versjon av sin Nintendo DS spillkonsoll - akkurat som de har gjort med både Game Boy og Game Boy Advance, deres tidligere håndholdt-suksesser, og med Nintendo DS en gang tidligere.

Under en pressekonferanse i Tokyo torsdag morgen presenterte Nintendo-sjef Satoru Iwata DSi, en håndholdt spillkonsoll som ligner på den nåværende DS Lite-konsollen, men som er litt tynnere og som har 17 prosent større skjermer.

Game Boy Advance-inngangen er sløyfet, og i steden har nå DSi et tre megapiksel kamera og teknologi som gjør den egnet som musikkspiller og verktøy for språkopplæring (hvilket er enormt populært på DS her i Japan).

KORTINNGANG: Den nye DSi har inngang for SD-kort på siden. Foto: NINTENDO
DSi har i tillegg inngang for SD-kort, hvilket gjør det mulig å både lagre bilder du tar og å laste ned innhold over trådløst Internett.

Dessuten har det norske nettleser-selskapet Opera grunn til å sprette sjampisen i dag: etter det VG Nett kjenner til kommer DSi med en forhåndsinstallert Opera-nettleser skreddersydd for Nintendos nye konsoll.

En egen versjon av Wii-butikken WiiWare, kalt DSiWare, vil også bli åpnet. Her vil du kunne kjøpe og laste ned spill direkte til DSi.

Nintendo DSi lanseres i Japan 1. november. Europeisk utgivelse er foreløpig ikke kjent.

PS: Den begrensede lagringsplassen på Wii var også et tema under dagens pressekonferanse. Nintendos løsning på problemet er at det vil bli mulig å lagre og kjøre spill fra SD-kort i en fremtidig Wii-oppdatering.

Kilde: Kotaku og Famitsu

VG Spill | VGTV Se flere

VG Spill | Anmeldelser Se flere

Foto:

Beste onlinespill til iPhone?

Glem raske skytedueller og massiv krigføring. Det beste onlinespillet til iPhone akkurat nå er bokstavleken «Words with Friends».

Les hele saken

Foto: SPILLCOVER

Spillanmeldelse: «Dante's Inferno»

Engler og demoner og knappemosing har vært temaet for starten av spillåret 2010, og «Dante's Inferno» fortsetter trenden.

Les hele saken

Foto: SPILLCOVER

Spillanmeldelse: «MAG»

Tanken er fantastisk, men i praksis er «MAG» en umulighet. Inntil videre, i alle fall.

Les hele saken

VG Spill på Facebook

VG Spill | Blogg Se flere

Blogg

Lover krigs-kaos

(23.06.2008 kl. 14:49)

Blogg

Kraften er sterk i Wii

(20.09.2007 kl. 14:24)

Blogg

«GTA IV» utsettes til 2008

(03.08.2007 kl. 01:40)

VG Spill | Skjermbilder Se flere

VG Spill | Forum Se flere

Forum

Hyll hyll!! Ninja Gaiden til NES

av NinjaSith (1 innlegg)

Forum

Naruto Ultimate ninja storm 2

av bigboss420 (1 innlegg)

Forum

120 GB Harddisk til Xbox 360

av Facedancer (7 innlegg)

Forum

Høres spennende ut, Fable 3

av Butters (3 innlegg)

Forum

L.A. Noire

av PatEvra (13 innlegg)

VG Spill | Nyheter Se flere

Foto: Lionhead Studios / Microsoft

Varsler «Fable III»-sjokk

Spillskaper Peter Molyneux tror han kommer til å gjøre «Fable III»-fansen forbannet.

Les hele saken

Foto: EA

Tynn spillvinter i Midt-Østen

«Dante's Inferno» er bare ett av flere ferske actionspill som offisielt ikke blir lansert i Midt-Østen.

Les hele saken

Foto:

Beste onlinespill til iPhone?

Glem raske skytedueller og massiv krigføring. Det beste onlinespillet til iPhone akkurat nå er bokstavleken «Words with Friends».

Les hele saken

VG Spill | Spilldatabasen Se flere

SISTE ENDRINGERSe hele )

VG Spill | Utgivelser Se flere

Denne ukens utgivelser

Utgivelse

Bioshock 2

2010-02-09 ( PC )

Utgivelse

Bioshock 2

2010-02-09 ( 360 )

Utgivelse

Bioshock 2

2010-02-09 ( PS3 )

Utgivelse

Dante's Inferno

2010-02-11 ( PSP )

Utgivelse

Dante's Inferno

2010-02-11 ( PS3 )

VG Spill | VG-lista Se flere