Klikk her for å gå til forumet
|
|
PARTY I MONTREAL: Bildet er fra den årlige NHL-festen. Her fra hippe Club Opera. Foto: AFP
|
(VG Nett) Lonely Planet har kåret de ti beste byene for festglade mennesker.
I sin siste utgave av boken «1000 ultimate opplevelser», lister Lonely Planet, ifølge Reuters, blant annet opp de ti beste partybyene. Er du på utkikk etter neste års feriested hvor et levende nattliv er et viktig kriterium, bør du lese videre.
DEL DIN BESTE PARTYOPPLEVELSE I UTLANDET HER!
1. Beograd, Serbia
Lenge har Serbia fått dårlig omtale i pressen, men byen har et veldig rikt uteliv. Fra intellektuelle kaféer til ølrike puber, og ikke minst de travle restaurantene og barene i Skadarlija-distriktet, samt sommerklubbene på husbåtene på elvene Sava og Donau.
VG AVSLØRER:Slik fester norske ungdommer i Syden.
2. Montreal, Canada
Montreal har blitt stadig mer populær blant utlendinger som elsker det tospråkelige (engelsk og fransk) stedet, med godt lokalt øl eller alpinkjøring i Mt Royal. Gammeldagse kafeer, kule jazzklubber og stappfulle diskoteker med barer som er åpne til de sene nattetimer, gjør denne byen til en fryd etter at solen har gått ned. Er du glad i standup, bør du dra dit på den årlige komediefestivalen som finner sted hver juli.
3. Buenos Aires, Argentina
Med dens unike miks av europeisk, sør-amerikansk kultur og lidenskap for dans, har Buenos Aires et godt grunnlag for et livlig nattliv. Tilbudet er godt og variert: Her kan du nyte alt fra en svingende jazzklubb til å danse bort hele natten ved vannkanten. Hvis du ikke er en dreven danser, tilbys det drøssevis med dansekurs over hele byen. Men dette er ikke bare den danseglades by. I Buenos Aires finner du alt fra irske puber til "house parties".
|
|
TANGO PÅ GATA: I Buenos Aires er det ikke uvanlig å støte på et tangodansende par på gata. Foto: HARALD HENDEN
|
|
|
NYTTÅRSFEIRING I CAPE TOWN: Her danser glade sørafrikanere seg gjennom Cape Town. Foto: REUTERS
|

(VG Nett) En flybillett bestilt gjennom Supersaver.no kunne inntil i går bli mye dyrere enn prisen som ble oppgitt på nettsiden. Etter at VG Nett tok opp saken, endret nettreisebyrået praksis.

(VG Nett) På lørdag trykker vi en større London-sak i papiravisen. I den forbindelse ønsker vi lesernes beste tips om London.

(VG Nett) Skuffede turister i tusentalls kommer til stengte dører når de vil opp og se utsikten fra verdens høyeste bygning - 160 etasjer høye Burj Khalifa i Dubai.

Den nyeste jumbojeten til Boeing, 747-8, var på sin jomfrutur rundt Seattle mandag.
Spørsmål fra: Bruce Stratton | Svar fra: Mona Langset
Spørsmål fra: Hanne | Svar fra: Raymond Haase
Spørsmål fra: Liverpool | Svar fra: Mona Langset
Spørsmål fra: Martin | Svar fra: Klaes Krog
Spørsmål fra: Liv | Svar fra: Dag Fonbæk