- Når vi er i utlandet på helgeturer eller charterferie må vi selge Norge til lokalbefolkningen i det landet vi besøker. Vi må ikke snakke om at det er dyrt og kaldt som mange av oss gjør, men fokusere på det man kan oppleve, se og gjøre i Norge, sier Devold i en pressemelding.
|
|
BESSEGGEN: Norge har mange fine reiseopplevelser. Foto: Den Norske Turistforening
|
Med hashtaggen #selgnorge vil hun at folk skal vise frem sine favorittreisemål i Norge.
Selv er hun allerede i full gang med å dele noen av sine favorittreisemål på Instagram.
De siste åtte årene har Kristin Krohn Devold vært generalsekretær i Den Norske Turistforeningen. Hun har reist mye i Norge, og har mange favorittsteder.
- Stort potensiale
- Landet vårt er fantastisk og mangfoldig, med magiske fjelltopper, trolske fjorder og pulserende byliv. Alle mulighetene for varierte reiseopplevelser gjør Norge til en unik reisedestinasjon for turister fra utlandet.
Utfordringen for turistnæringen er at det kommer færre utlendinger til Norge, enn det er nordmenn som reiser på ferie til utlandet. Hele syv av ti hotellovernattinger i Norge er det nordmenn selv som står for.
Det vil med andre ord si at potensialet for å øke denne næringen er enormt.
- Reiselivsnæringen er den raskest voksende næringen i verden. Sammen skal vi få den til å vokse i Norge også, sier Kristin Krohn Devold.
Nye dealer hver dag!
Sammenlign lån
Få tilbud fra mange håndverkere
Finn kjærligheten på nettet!
Finn beste pris i markedet
Reduser strømregningen

Her inviterer vi deg til å komme med informasjon, argumenter og
synspunkter. Vi krever fullt navn — da er det mer interessant for
andre å lese det du skriver. Vi vil ikke ha trakassering, trusler
eller hatske meldinger på VG Nett. Falske profiler blir utestengt.
Hold en saklig og respektfull tone, husk at mange leser det du skriver.




