Skål, Victoria!

VG Nett-logo

Onsdag 10. februar

Rampelys

Diskusjon - Musikk

Klikk her for å gå til forumet

Diskusjon - Film

Klikk her for å gå til forumet

Diskusjon - Litteratur

Klikk her for å gå til forumet

Søk i skattelistene på Skattelister.no

Personsøk

Skål, Victoria!

ST. PETERSBURG (AFTONBLADET/VG): Svenskenes kronprinsesse Victoria skåler lystig i vodka på representasjonsreise i Russland.

PÅ TUR: Det ble ikke servert vodka da kronprinsesse Victoria i går deltok i høymesse i den svenske St. Katarina-kirken i St. Petersburg. Foto: AP
Av DANIEL NYHLEN og TRUDE LORENTZEN

- Det var det eneste jeg drakk da jeg traff guvernøren, forteller hun.

Kronprinsessen besøker Russland i anledning «Svenska veckan». Dagene er fulle av aktiviteter, og det syns Victoria er finfint.

- Det er da jeg trives best. Jeg får jo oppleve og se så mye, sier hun.

Som eneste avis treffer Aftonbladet henne i en av Katarinapalassets mange saler, rett utenfor St. Petersburg, der tsarfamilien i sin tid levde livets glade dager. Victoria er pent antrukket i brun drakt med matchende sko og forteller villig vekk om russlandsbesøket sitt.

- Jeg satte spesielt pris på påskemessen her om dagen. Det var annerledes. Uhørt vakkert. Jeg fikk oppleve samvær og stemning helt ulikt fra det jeg har opplevd hjemme.

I går besøkte Victoria ytterligere en høymesse i den svenske St. Katarina-kirken der hun også så en fotoutstilling om tsarfamilien og deres bånd til Bernadotte-slekten. Etterpå ble hun skysset av gårde med maksimale sikkerhetstiltak til en restaurant i utkanten av St. Petersburg.

- Jeg fikk smake på fantastiske forretter og russisk rødbetsuppe, og til dessert fikk vi usukret bløtkake og tranebærsaft.

- Har kronprinsessen fått skåle i vodka også?

- Ja, absolutt! Da jeg traff guvernøren, var det det eneste jeg drakk.

Det må likevel tilføyes at Victorias vodkaslurker ble inntatt på marinefartøyet HMS «Trosso», der hun var på studiebesøk.

- Har Victoria fått tid til å slå seg løs på byen om kveldene?

- Nei, haha... Men det visste jeg på forhånd. Det er jo et offisielt besøk, dette her.

Spørsmål om den populære tronarvingens sommerplaner kommer ikke på tale.

- Nei, det har ingenting med dette å gjøre og nå har vi ikke tid til mer, sier pressesjef ved det svenske slottet Elisabeth Tarras-Wahlberg, før Victoria blir geleidet ut av russiske sikkerhetsfolk og inn i en minivan som freser av gårde.

Mest lest siste 24 timer på Rampelys

Foto: AP

Rettsmedisiner: Nancy Kerrigans far ble drept

(VG Nett) Obduksjonsrapporten konkluderer med at skøytestjernens far ble drept. Ennå er det uklart om sønnen vil bli drapstiltalt.

Les hele saken

Foto: Faksimile

Hun knuste bikinirivalene

(VG Nett) 22 år gamle Brooklyn Decker har fått oppdraget med å pryde forsiden på den sagnomsuste badedraktutgaven til Sports Illustrated.

Les hele saken

Mest lest siste 24 timer på VG Nett

Leses av flest NÅ på Rampelys

Foto: AP

Rettsmedisiner: Nancy Kerrigans far ble drept

(VG Nett) Obduksjonsrapporten konkluderer med at skøytestjernens far ble drept. Ennå er det uklart om sønnen vil bli drapstiltalt.

Les hele saken

Foto: Faksimile

Hun knuste bikinirivalene

(VG Nett) 22 år gamle Brooklyn Decker har fått oppdraget med å pryde forsiden på den sagnomsuste badedraktutgaven til Sports Illustrated.

Les hele saken

Leses av flest NÅ på VG Nett

Følg Rampelys på Facebook

Mest sett fra VGTV på Rampelys

    Musikk: Topp 10 Nedlasting

    1. Leona Lewis - Bleeding Love
    2. Madcon - Beggin
    3. Timbaland - Apologize
    4. Maria Haukaas Storeng - Hold on be strong
    5. Paperboys feat. Madcon - Back On The Road
    6. Rihanna - Don't stop the music
    7. Ingrid Olava - Only just begun
    8. Madrugada - Look away Lucifer
    9. Svein Østvik - Kongen av Mallorca
    artist album

    Leserne blogger om kjendiser:

    Les flere blogger