- Krever stort mot

VG Nett-logo

Onsdag 10. februar

Rampelys

Diskusjon - Musikk

Klikk her for å gå til forumet

Diskusjon - Film

Klikk her for å gå til forumet

Diskusjon - Litteratur

Klikk her for å gå til forumet

Søk i skattelistene på Skattelister.no

Personsøk

Homoaktivister hyller Sturla

- Krever stort mot

STO FRAM: Komikeren Sturla Berg-Johansen brukte premieren på sitt nye show til å avsløre sin legning. Foto: Scanpix
STO FRAM: Komikeren Sturla Berg-Johansen brukte premieren på sitt nye show til å avsløre sin legning. Foto: Scanpix

(VG Nett) Landsforeningen for lesbiske og homofile er strålende fornøyd med at den profilerte komikeren og programlederen Sturla Berg-Johansen står åpent fram som homofil.

- Det er utrolig viktig med rollemodeller. Derfor er det en seier hver gang kjente personer står fram, sier leder i LLH Karen Pinholt.

LES OGSÅ:Sturla Berg-Johansen fra scenen: - Jeg er homofil

Det var under premieren på sitt nye show «Damenes aften» onsdag kveld at Sturla Berg- Johansen sto frem som homofil.

- At Sturla Berg-Johansen er homofil er vel kanskje ikke det dere trodde, men det er deilig å ha sagt det, sa den kjente programlederen fra scenen på Chat Noir i Oslo.

Overfor VG Nett bekrefter Berg-Johansen utalelsene han kom med fra scenen.

- Lettelse

Pinholt legger ikke skjul på at hun er imponert over måten den kjente komikeren valgte å komme ut av skapet.

- Det krever mye mot å stå fram på denne måten, særlig for kjente personer slår hun fast.

FORNØYD: Leder i LLH Karen Pinholt mener Sturla Berg-Johansen er modig når han nå står fram som homofil Foto: Katrine Nordli
Ifølge LLH-lederen er det fortsatt mange homofile som frykter negative reaksjoner dersom de står fram med sin legning.

- Det er heldigvis sjeldnere at folk opplever negative reaksjoner, men frykten er der likevel, sier hun.

Pinholt understreker likevel at de fleste opplever det som en lettelse å stå fram. Hun spår at Berg-Johansen vil få mye sympati og positive tilbakemeldinger i dagene framover.

- Det er alltid mye enklere å leve åpent enn å leve i skjul, slår hun fast.

Avsløring

Fra scenen sa Berg-Johansen følgende:

- Hvorfor er jeg singel? Jeg har tenkt til å avsløre det for dere nå. Den første forelskelsen preger de første i mange år. Turte aldri å fortelle det til ham. Dere hørte riktig, og nei det var ikke en vits. 19 år gammel forelsket jeg meg i en gutt på Tenerife. Jeg har kjørt kombo i mange år. Jeg har håpet i det lengste at jeg har kunnet finne kjærligheten med en kvinne. Og jeg har prøvd, og prøvd, og prøvd. Dette er resultatet: Damenes aften, en siste hilsen, ifølge tv2.no

De som leste denne artikkelen, leste også:

Sturla Berg-Johansen fra scenen: - Jeg er homofil

(VG Nett) Under premieren på sitt nye show «Damenes aften» sto Sturla Berg-Johansen fram som homofil.

Les hele saken

Foto: Scanpix

De sa nei til «Mesternes Mester»

(VG Nett) Flere av idrettsheltene som ble kontaktet av NRK, sa nei til å delta på den populære TV-serien.

Les hele saken

Mest lest siste 24 timer på Rampelys

Supersjekker har blitt kjempehit på Youtube

Over hundre tusen har sett kontaktannonsen på Youtube, hvor snekkeren Tor Erik Pettersen søker damer eller snekkerarbeid.

Les hele saken

Foto: Faksimile

Hun knuste bikinirivalene

(VG Nett) 22 år gamle Brooklyn Decker har fått oppdraget med å pryde forsiden på den sagnomsuste badedraktutgaven til Sports Illustrated.

Les hele saken

Mest lest siste 24 timer på VG Nett

Leses av flest NÅ på Rampelys

Foto: AP

Rettsmedisiner: Nancy Kerrigans far ble drept

(VG Nett) Obduksjonsrapporten konkluderer med at skøytestjernens far ble drept. Ennå er det uklart om sønnen vil bli drapstiltalt.

Les hele saken

Foto: Faksimile

Hun knuste bikinirivalene

(VG Nett) 22 år gamle Brooklyn Decker har fått oppdraget med å pryde forsiden på den sagnomsuste badedraktutgaven til Sports Illustrated.

Les hele saken

Leses av flest NÅ på VG Nett

Følg Rampelys på Facebook

Mest sett fra VGTV på Rampelys

    Musikk: Topp 10 Nedlasting

    1. Leona Lewis - Bleeding Love
    2. Madcon - Beggin
    3. Timbaland - Apologize
    4. Maria Haukaas Storeng - Hold on be strong
    5. Paperboys feat. Madcon - Back On The Road
    6. Rihanna - Don't stop the music
    7. Ingrid Olava - Only just begun
    8. Madrugada - Look away Lucifer
    9. Svein Østvik - Kongen av Mallorca
    artist album

    Leserne blogger om kjendiser:

    Les flere blogger