Klikk her for å gå til forumet
Klikk her for å gå til forumet
Klikk her for å gå til forumet
(VG Nett) Per Jorsett (88) kommenterte skøyter og friidrett med avdøde Knut Bjørnsen i 30 år.
|
|
GODE KOLLEGGER: Knut Bjørnsen (t.v.) og Per Jorsett jobbet sammen i NRK i en årrekke. Her er de to sammen under lanseringen av boken «Store norske bragder» i 1997. Foto: Scanpix
|
Les også:Knut Bjørnsen er død
- Han var en fremragende reporter og programleder. Knut var en av de mest markante personene i NRK-historien - det er det liten tvil om, sier Jorsett til VG Nett.
Bildespesial: Øyeblikkene fra Knut Bjørnsens liv
Han har visst om vennens dødsfall siden fredag. Bjørnsen døde etter lengre tids sykdom. De to tidligere kollegene har hatt mye kontakt etter at de sluttet å jobbe sammen.
- Han flyttet etter hvert til Svelvik mens jeg bor i Oslo, men vi snakket stadig sammen på telefon. Jeg besøkte ham da han var på rekreasjon i sommer. Det var den siste gangen jeg så ham, forteller Jorsett.
De to begynte i NRK i 1961 og sammen til begynnelsen av 90-tallet. Men de ble kjent lenge før den tid.
- Jeg jobbet i avisen Sportsmanden i en årrekke, og Knut var såvidt innom der. Det var slik vi ble kjent, avslutter Jorsett.

OSLO TINGRETT (VG Nett) Skuespilleren Gørild Mauseth (36) mener NRK-programmet «Store Studio» gjorde en stor feil da de viste en sexscene fra filmen «Brent av frost». I dag startet rettssaken.

Flere NRK-profiler ble vraket da Jon Gelius i går ble ansatt som ny korrespondent i Washington. Det ble ikke forbigått i stillhet på Marienlyst.

NRK tjener anslagsvis 14-15 millioner kroner på salg av sponsorplakater under sendingene fra vinter-OL. TV 2 er kritiske.

(VG Nett) Superstjernen børster støv av actionhelten Ethan Hunt og er klar for «Mission Impossible 4».

NRK tjener anslagsvis 14-15 millioner kroner på salg av sponsorplakater under sendingene fra vinter-OL. TV 2 er kritiske.