Pias blikk på glam-livet

VG Nett-logo

Onsdag 10. februar

Rampelys

Diskusjon - Musikk

Klikk her for å gå til forumet

Diskusjon - Film

Klikk her for å gå til forumet

Diskusjon - Litteratur

Klikk her for å gå til forumet

Søk i skattelistene på Skattelister.no

Personsøk

Pias blikk på glam-livet

Hun har sett glamouren blant Europas overklasse fra innsiden. Nå skal Pia Haraldsen (23) skrive i VG.

PIAS PARADIS: I Oslo tar Pia gjerne en drink eller kaffe på Clodion Art Café - kunstnerkafeen på Frogner. Foto: Karin Beate Nøsterud
Hun har vært kronprins Guillames kjæreste i to år. Hun ankom prinsessedåpen på Slottet som en filmstjerne. Hun er der det skjer. Nå tar hun deg med inn i glamour-livet.
 
I dag: Årets party i Marbella på Spanias solkyst
 
- Jeg liker å skrive og føler at jeg har noe å komme med. Dessuten tror jeg at årene i utlandet, og de miljøene jeg har ferdes i, gjør at jeg ser litt annerledes på en del ting enn mange andre, sier Pia.
 
Pia Haraldsen var i to år kjæreste med kronprins Guillame av Luxembourg. Det var da hun ble en ettertraktet fotoyndling for både norske og utenlandske ukeblader.
 
Men Pia er mer enn bare kongelig eks-kjæreste. Hun har nettopp fullført en bachelorgrad i medier og kommunikasjon ved Goldsmith's College, University of London. Hun har gjort jobber for TV2, snart skal hun være dommer i Frøken Norge-konkurransen, og hun er allerede i gang med prosjektjobber for et PR-byrå i Oslo.
 
- Det blir noen hektiske uker fremover, men hva som skjer etter jul, vet jeg ikke ennå. Kanskje flytter jeg tilbake til London, sier hun.
 
- Hva ønsker du å skrive om?
 
- Jeg håper å variere, og kanskje fortelle noe folk ikke vet. Som det jeg skriver om Marbella. Det er mye positivt som skjer der, men mange vet ikke om den andre siden. Om det som skjer bak den overflatiske fasaden.
 
Pias kontaktnett strekker seg til Europas overklasse, men også inn i trendmiljøene i Norge. Derfor er Pia ofte til stede på de «hotte» festene.
 
- Du er glad i glamourlivet?
 
PÅ PLASS: Pia Haraldsen på vei inn på Slottet under prinsessedåpen. Foto: Mattis Sandblad
- Jeg liker å være der det skjer. Men jeg er ikke en partyjente som danser på bordene og sånn. Men heller ikke en som kun sitter hjemme og ser på TV!
 
Da Pia ankom Slottet i forbindelse med prinsesse Ingrid Alexandras dåp, var det mange som sperret opp øynene. Flere aviser og blader skrev at hun så ut som en filmstjerne. Andre har sammenlignet henne med Paris Hilton.
 
- Jeg har sett det, og det er til å le av. Det stemmer ikke i det hele tatt. Ingen i Norge lever slik som Paris Hilton.
 
- Dere har jo samme initialer..?
 
- Ha-ha, ja det har vi faktisk. Det har jeg ikke tenkt på.
 
Pia er lidenskapelig opptatt av klær og moter, og hvordan dette påvirker den kulturen og det miljøet vi lever i. Kanskje er en jobb i motebransjen neste stopp for Snarøya-jenta.
 
- Hva er unge i Norge opptatt av i dag?
 
- Selvrealisering. Og karriere. Kanskje litt for mye, det grenser nesten mot egoisme. Mens mennesker i andre land er flinke til å ta vare på familien, virker det som om venner er viktigst for nordmenn.
 
Hun har et sterkt ønske om å stifte sin egen familie. Men ikke helt ennå.
 
- Jeg håper jeg møter noen i løpet av 10 år, ellers blir jeg veldig ulykkelig. He he, dette høres kanskje ut som en dårlig kontaktannonse?

Mest lest siste 24 timer på Rampelys

Foto: SCANPIX

Heftig debatt i NRK da Gelius kapret Washington-jobben

Flere NRK-profiler ble vraket da Jon Gelius i går ble ansatt som ny korrespondent i Washington. Det ble ikke forbigått i stillhet på Marienlyst.

Les hele saken

Foto: SCANPIX

TV2 kritisk til NRKs OL-sponsing

NRK tjener anslagsvis 14-15 millioner kroner på salg av sponsorplakater under sendingene fra vinter-OL. TV 2 er kritiske.

Les hele saken

Mest lest siste 24 timer på VG Nett

Leses av flest NÅ på Rampelys

Foto: Viasat 4/ Discovery Channel

Kapteinen i «Deadliest Catch» død

(VG Nett) Phil Harris, som ble filmet på sin eventyrlige reise på kysten av Alaska, døde natt til onsdag.

Les hele saken

Foto: UIP

Nytt umulig oppdrag for Tom Cruise

(VG Nett) Superstjernen børster støv av actionhelten Ethan Hunt og er klar for «Mission Impossible 4».

Les hele saken

Leses av flest NÅ på VG Nett

Følg Rampelys på Facebook

Mest sett fra VGTV på Rampelys

    Musikk: Topp 10 Nedlasting

    1. Leona Lewis - Bleeding Love
    2. Madcon - Beggin
    3. Timbaland - Apologize
    4. Maria Haukaas Storeng - Hold on be strong
    5. Paperboys feat. Madcon - Back On The Road
    6. Rihanna - Don't stop the music
    7. Ingrid Olava - Only just begun
    8. Madrugada - Look away Lucifer
    9. Svein Østvik - Kongen av Mallorca
    artist album

    Leserne blogger om kjendiser:

    Les flere blogger