Klikk her for å gå til forumet
Klikk her for å gå til forumet
Klikk her for å gå til forumet
Stripper Julianna Skartland (25) i Trondheim har Frelsesarmeens velsignelse når hun kaster klærne for armeens gatebarnprosjekt i Brasil.
|
|
SKAL VITNE: Stripperen Julianna Skartland vil hjelpe gatebarn i Brasil og legger ut strippekunsten på nett. Foto: Privat
|
Det var etter et tur til Natal i Brasil i januar at stripperen og tobarnsmoren bestemte seg for å hjelpe gatebarna i landet. Nå har hun lagt ut et tilbud om middag og privat strippeshow på nettstedet QXL.no. Minstepris for helaftenen er 1.500 kroner og byder må være minst 20 år.
- Dette er min måte å engasjere meg i et prosjekt som kommer hjelpetrengende til gode. Frelsesarmeen sa ja med en gang de fikk henvendelsen fra meg, sier Julianna Skartland til Adresseavisen.
Håper flere vil strippe
Kommunikasjonssjef Andrew Hannevik i Frelsesarmeen sier at så lenge det ikke foreligger grunn til mistanke om at penger de mottar har kommet inn via ulovligheter, ser de ingen grunn til å takke nei til gaver.
Skartland håper strippeauksjonen utvides, slik flere strippere engasjerer seg.
- Kanskje kan vi legge ut videosnutter eller MMS-bilder der kjøp går uavkortet til gatebarnprosjektet, foreslår hun.

(VG Nett) Borgarting lagmannsrett gir stripperne medhold og slår fast at stripping er kunst.

BORGARTING LAGMANNSRETT(VG Nett) -Stripping er vakkert, sier stripperen Julianna Skartland. Hun skulle gjerne strippet for dommeren for å vise hva hun mener.

Flere NRK-profiler ble vraket da Jon Gelius i går ble ansatt som ny korrespondent i Washington. Det ble ikke forbigått i stillhet på Marienlyst.

NRK tjener anslagsvis 14-15 millioner kroner på salg av sponsorplakater under sendingene fra vinter-OL. TV 2 er kritiske.

NRK tjener anslagsvis 14-15 millioner kroner på salg av sponsorplakater under sendingene fra vinter-OL. TV 2 er kritiske.

(VG Nett) Superstjernen børster støv av actionhelten Ethan Hunt og er klar for «Mission Impossible 4».