Klikk her for å gå til forumet
Klikk her for å gå til forumet
(VG Nett) Mange av bilistene som reiste hjem fra vinterferie søndag ettermiddag måtte smøre seg med tålmodighet. Søndag kveld gikk imidlertid trafikken som smurt.
|
|
LANGE KØER: Det er spesielt tett trafikk på E18 fra Sandvika til Oslo. Dette bildet er tatt i en annen anledning. Foto: Knut Erik Knudsen
|
Store deler av Østlandet ble i dag rammet av køkjøring og treg trafikk som en følge av vinterferierende mandag skal tilbake til jobb og skole. Køene var størst inn mot hovedstaden, med spesielt tett trafikk på E18 fra Sandvika mot Oslo.
Trafikkorken oppsto i kryset hvor E18 og E16 møtes. I tillegg oppsto det et trafikkuhell på et avkjøringsfelt i nærheten.
Søndag kveld er imidlertid trafikkbildet langt roligere.
- Trafikken flyter greit på de fleste av innfartsveiene på Østlandet og er avtagende. Det har gått pent og pyntelig for seg - over all forventning, sier vaktoperatør Rune Wahlstrøm ved Vegtrafikksentralen til NTB.
Han tror mange har vært taktiske og lagt hjemturen til fredag og lørdag. I tillegg hjelper det på at trafikkuhellene nesten har vært fraværende søndag.
SJEKK VIKTIGE VEIMELDINGER HER
Anbefalte omkjøringer
Også på riksvei 3 ned Østerdalen var det antydninger til kødannelse. Her ble kjørende anbefalt å kjøre riksvei 24 til Skarnes eller fra Trysil til Kongsvinger og derfra riksvei 2, noe som trolig tok noe av trykket til hovedfartsåren.
(Artikkelen fortsetter under bildet)
|
|
GRAVEJOBB: Janne Møller-Stray måtte, i likhet med mange andre, grave frem bilen sin etter de store snømengdene som falt lørdag. Foto: Kyrre Lien / SCANPIX
|
|
|
NY ISTID: Hit kommer all snøen fra Oslo, det stables og måkes høyt. På Hasle ligger ett av de snø depotene som snøen fra Oslo blir lagret. Foto: Robert S. Eik
|

(VG Nett) Imam Malana-hafiz Mehboob-ur-Rehman er skuffet etter møtet med Dagbladet-redaktør Lars Helle og frykter nå reaksjoner fra muslimske ekstremister.
VG Nett følger aktuelle saker i nyhetene. Listen under viser hvilke temaer vi har skrevet mest om denne uken. Klikk på en knapp under for å se alle saker vi har skrevet om temaet.