Netanyahu lover å arbeide for fredsavtale

VG Nett-logo

Onsdag 10. februar

Midtøsten

Diskusjon - Norsk Politikk

Klikk her for å gå til forumet

Diskusjon - Internasjonal politikk

Klikk her for å gå til forumet

Søk i skattelistene på Skattelister.no

Personsøk

Netanyahu lover å arbeide for fredsavtale

Israels påtroppende statsminister Benjamin Netanyahu lover å arbeide for en fredsavtale med palestinerne.

FREDSAVTALE: Benjamin Netanyahu vil jobbe for en fredsavtale med palestinerne. Foto: AP
FREDSAVTALE: Benjamin Netanyahu vil jobbe for en fredsavtale med palestinerne. Foto: AP

- Palestinerne må forstå at de med vår regjering har en partner for fred, for sikkerhet og for rask utvikling av den palestinske økonomien, sier Netanyahu.

Likud-lederen har markert seg som motstander av en tostatsløsning, og han har også avvist alle krav om å avvikle de israelske bosetningene i okkuperte områder.

Netanyahu er dermed på kant både med palestinerne og med verdenssamfunnet, ettersom selv USAs tidligere president George W. Bush mente at palestinerne måtte få sin egen stat.

Tirsdag vedtok det israelske arbeiderpartiet å delta i Netanyahus høyredominerte koalisjonsregjering, under forutsetning av at fredsforhandlingene med palestinerne blir videreført. (©NTB)


Siste 3 saker

Al-Qaida i Jemen: Til krig mot kristne og jøder

Al-Qaida i Jemen ber muslimer på Den arabiske halvøya om å gå til hellig krig mot kristne og jøder i regionen.

Les hele saken

Palestinerne ønsker søkelys på grenser

Palestinernes president Mahmoud Abbas skal i prinsippet ha gått med på å indirekte samtaler med Israel. Palestinerne ønsker å sette søkelyset på grensespørsmålet.

Les hele saken

Foto: Reuters

Hamas beklager drap på sivile

Hamas beklager at raketter avfyrt fra Gazastripen har kostet sivile israelere livet.

Les hele saken

Kart

Kart over Midtøsten