Klikk her for å gå til forumet
Klikk her for å gå til forumet

Se folkehavet i Teherans gater her Se flere videoer fra VGTV
Minst en person skal være drept og flere skadet etter at det ble løsnet skudd mot demonstranter i sentrum av Teheran mandag ettermiddag.
Det melder flere internasjonale nyhetsbyråer.
Nærmere 2 millioner mennesker har samlet seg i sentrum av Irans hovedstad Teheran i protest mot offisielle gjenvalget av president Mahmoud Ahmadinejad som opposisjonen sier er basert på valgfusk.
ER DU I TEHERAN? Ta kontakt med oss
Ved 19.30-tiden mandag kveld melder nyhetsbyrået Reuters om skyting minst tre steder i den nordlige delen av Teheran.
- Det har vært sporadisk skyting der ute. Jeg ser at folk løper her, sa en reporter i Irans engelskspråklige TV-kanal Press TV.
Flere skadd
En fotograf fra nyhetsbyrået AP opplyste tidligere mandag kveld at regjeringsvennlig milits skjøt mot demonstranter, og at minst én person er blitt drept.
Ubekreftede meldinger tyder på at flere kan ha mistet livet, men disse opplysningene er ikke verifisert verken av myndighetene i Iran eller internasjonale nyhetsbyråer.
Det skal ha oppstått panikk da skuddene falt, og vitner sier til nyhetsbyrået Reuters at mange skal være skadd i opptøyene.
Saken fortsetter under bildet!
|
|
SKADD: Flere personer er skadd i sammenstøtene i Teheran mandag kveld. Foto: AP
|
|
|
PROTESTER: Tilhengere av opposisjonskandidaten Mir Hossein Mousavi demonstrantrer mot det de hevder er valgfusk i forbindelse med valget i forrige uke. Foto:
|

(VG Nett) Dehydrert, mager og forvirret ble Evan Munice gravd frem.
Minst elleve mennesker omkom i et jordskred utløst av store nedbørsmengder i Mexico lørdag.
Minst 41 hjem er blitt skadet i den nordlige delen av Ocean View Boulevard i Los Angeles etter kraftig nedbør lørdag.
VG Nett følger aktuelle saker i nyhetene. Listen under viser hvilke temaer vi har skrevet mest om denne uken. Klikk på en knapp under for å se alle saker vi har skrevet om temaet.