Klikk her for å gå til forumet
Klikk her for å gå til forumet
STOCKHOLM (VG) Politiet i Malmö forbereder seg på krigslignende tilstander i dag. Alt for en tennisturnerings skyld.
|
|
KLARE: Politiet i Malmø er i beredskap i forkant av tenniskampen mellom Sverige og Israel i Baltiska hallen lørdag. Foto: AFP
|
I dag ventes 10-12000 demonstranter når Sverige møter Israel i Davis Cup. De møtes trolig av over 1000 politifolk, mange av dem spesialtrente på denne typen begivenheter.
Pansrede politikjøretøyer er hentet inn fra hele Sverige - og for første gang i historien har man også lånt slike kjøretøyer av dansk politi.
Politiet tar ingen sjanser.
|
|
UTEN PUBLIKUM: Den israelske tennisspilleren Andy Rahm må spille alle kampene i Malmø uten publikum. Foto: Reuters
|

(VG Nett) - Vi tenkte at dette var mye veldig god mat, sier en av fiskerne som fanget verdens største breiflabb.
Minst elleve mennesker omkom i et jordskred utløst av store nedbørsmengder i Mexico lørdag.
Minst 41 hjem er blitt skadet i den nordlige delen av Ocean View Boulevard i Los Angeles etter kraftig nedbør lørdag.
VG Nett følger aktuelle saker i nyhetene. Listen under viser hvilke temaer vi har skrevet mest om denne uken. Klikk på en knapp under for å se alle saker vi har skrevet om temaet.