Klikk her for å gå til forumet
Klikk her for å gå til forumet
Statsminister Nur Hassan Hussein i Somalia og hele hans regjering er avsatt, opplyser landets president Abdullah Yusuf Ahmed. Statsministeren protesterer mot avsettelsen.
|
|
AVSETTER MINISTEREN: Somalias president Abdullah Yusuf Ahmed vil avsette statsministeren og hans regjering. Foto: EPA
|
- Jeg har fra i dag avsatt statsministeren og hans nåværende regjering, og jeg vil oppnevne en ny statsminister i løpet av noen dager, sa presidenten på en pressekonferanse.
- Nur Hassan Husseins regjering var ikke i stand til å utføre sine oppgaver, og jeg er forpliktet til å redde landet, fortsatte presidenten.
Statsminister Nur Hassan Hussein avviser at presidenten har rett til å avsette ham.
- Jeg skal ha min egen pressekonferanse og forklare min stilling senere i dag, sa Hussein. - Presidenten snakket som vanlig for seg selv, i strid med lover og regler, for han har ikke mandat til å avsette statsministeren og overgangsregjeringen.
|
|
PROTESTERER: Statsminister Nur Hassan Hussein mener presidenten ikke har noen rett til å avsette ham. Foto: AFP
|

(VG Nett) Dehydrert, mager og forvirret ble Evan Munice gravd frem.
Minst elleve mennesker omkom i et jordskred utløst av store nedbørsmengder i Mexico lørdag.
Minst 41 hjem er blitt skadet i den nordlige delen av Ocean View Boulevard i Los Angeles etter kraftig nedbør lørdag.
VG Nett følger aktuelle saker i nyhetene. Listen under viser hvilke temaer vi har skrevet mest om denne uken. Klikk på en knapp under for å se alle saker vi har skrevet om temaet.