Svensk politimann slipper drapstiltale

VG Nett-logo

Tirsdag 13. august

Utenriks

Annonseinfo

Diskusjon - Norsk Politikk

Klikk her for å gå til forumet

Diskusjon - Internasjonal politikk

Klikk her for å gå til forumet

Svensk politimann slipper drapstiltale

I BRANN: Etter skyteepisoden var det opptøyer i Stocholms-forstaden Husby en rekke kvelder på rad. Foto: NICLAS HAMMARSTROM
I BRANN: Etter skyteepisoden var det opptøyer i Stocholms-forstaden Husby en rekke kvelder på rad. Foto: NICLAS HAMMARSTROM
Publisert 07.08.13 - 14:46, endret 07.08.13 - 14:46 (VG NETT)
  • Skriv ut artikkelen

Den svenske påtalemyndigheten legger ned etterforskningen mot en politimann som skjøt en 69 år gammel mann i Husby i vår.

VG Nett følger

Skyteepisoden var en av de utløsende faktorene bak de voldsomme opptøyene i Stockholms-forstaden i mai. Mannen skal ha blitt skutt da han truet politiet med en kniv.

Ifølge Eva Finnés i påtalemyndigheten ble mannen skutt i nødverge.

Under opptøyene som fulgte i kjølvannet av skytingen, ble et stort antall biler og flere bygninger påtent i Husby og andre forsteder.

Ifølge lokale ledere føler mange ungdommer med minoritetsbakgrunn at de blir diskriminert og utsatt for brutal og fordomsfull behandling av politiet.

  • Skriv ut artikkelen
Våre dyktige moderatorer
har vurdert 3661 kommentarer i dag.
Nå tar de seg en velfortjent natts søvn
, og åpner kommentarfeltet igjen kl. 07.00.
Velkommen tilbake da!

Været

Hagl og overvann i Oslo - flomfare i Midt-Norge

Deler av hovedstaden ble oversvømmet som følge av kraftige tordenbyger. I Møre og Romsdal og Trøndelag regner det intenst og flomvarsel er sendt ut.

Les hele saken

- Temperaturen sank fra 21 til 7 grader på 10 minutter!

Voldsomme haglskurer snudde opp ned på sommeren flere steder på Østlandet i dag.

Les hele saken

Spesialer

VG Nett følger aktuelle saker i nyhetene. Listen under viser hvilke temaer vi har skrevet mest om denne uken. Klikk på en knapp under for å se alle saker vi har skrevet om temaet.