Politiet: Høyre-politikeren stjal bilder fra 30 jenter

VG Nett-logo

Mandag 12. august

Norsk Politikk

Annonseinfo

Diskusjon - Norsk Politikk

Klikk her for å gå til forumet

Diskusjon - Internasjonal politikk

Klikk her for å gå til forumet

Politiet: Høyre-politikeren stjal bilder fra 30 jenter

AVSLØRTE: Einar Stangvik var mannen som sporet opp Høyre-politiker Tor Johannes Helleland. Foto:
AVSLØRTE: Einar Stangvik var mannen som sporet opp Høyre-politiker Tor Johannes Helleland. Foto:
Publisert 09.08.13 - 12:38, endret 09.08.13 - 12:54 (VG NETT)
  • Skriv ut artikkelen

Høyre-politiker Tor Johannes Helleland godtar å få tilståelsesdom, men flere av jentene som er hans ofre vet trolig ikke selv at de er ofre.

VG Nett følger

Torsdag forklarte Helleland seg for første gang til politiet etter at han har vært sykmledt i halvannen uke etter at det ble kjent at han stod bak en rekke datainnbrudd.

- Etterforskningen har avdekket at han har brutt seg inn på datakontoer og stjålet bilder av 30 jenter, sier politiadvokat Hans Lyder Haare i Søndre Buskerud politidistrikt til TV 2.

TILSTÅR: Tor Johannes Helleland (23). Foto: Drammen kommune
VG har tidligere omtalt at flere av Hellelands ofre er medlemmer av Høyre.

- Flere av jentene er trolig ikke klare over at han har brutt seg inn på deres kontoer, sier Haare til TV 2.

Lørdag for snaut to uker siden avslørte VG Helg at Høyre-politikeren hadde stjålet og viderepublisert nakenbilder av en rekke jenter ved å hacke seg inn på deres iCloud-kontoer.

To dager senere sto Helleland frem med fullt navn og beklaget bildestjelingen. Han trakk seg samtidig fra alle verv i Høyre og varslet at han ville søke om fritak fra sitt verv som bystyremedlem i Drammen.

  • Skriv ut artikkelen
Våre dyktige moderatorer
har vurdert 2704 kommentarer i dag.
Nå tar de seg en velfortjent natts søvn
, og åpner kommentarfeltet igjen kl. 07.00.
Velkommen tilbake da!