Erna øker forspranget til Jens

VG Nett-logo

Tirsdag 13. august

Norsk Politikk

Annonseinfo

Diskusjon - Norsk Politikk

Klikk her for å gå til forumet

Diskusjon - Internasjonal politikk

Klikk her for å gå til forumet

Erna øker forspranget til Jens

FLEST VIL HA ERNA: I en ny undersøkelse vil flertallet ha Erna Solberg som statsminister. Foto: Terje Bringedal, VG
FLEST VIL HA ERNA: I en ny undersøkelse vil flertallet ha Erna Solberg som statsminister. Foto: Terje Bringedal, VG
Publisert 06.02.13 - 21:00, endret 06.02.13 - 21:02 (© NTB)
  • Skriv ut artikkelen

Flertallet av de spurte vil ha Erna Solberg (H) som statsminister. Men sittende statsminister Jens Stoltenberg (Ap) puster Erna i nakken.

VG Nett følger

43 prosent av de spurte ønsker seg Høyre-leder Erna Solberg som landets statsminister, mens Stoltenberg (Ap) får 42,1 prosent, på den ferske NRK-målingen.

I januarmålingen var det bare 0,1 prosentpoeng som skilte Solbergs 42,7 prosent fra Stoltenbergs 42,6 prosent. Nå har ledelsen økt til 0,9 prosentpoeng.

Bare 4,8 prosent svarer at de ønsker Siv Jensen (Frp) som statsminister, mens 10,1 prosent er usikre eller vet ikke, ifølge målingen.

  • Skriv ut artikkelen

Her inviterer vi deg til å komme med informasjon, argumenter og synspunkter. Vi krever fullt navn — da er det mer interessant for andre å lese det du skriver. Vi vil ikke ha trakassering, trusler eller hatske meldinger på VG Nett. Falske profiler blir utestengt. Hold en saklig og respektfull tone, husk at mange leser det du skriver.
Vennlig hilsen Espen Egil Hansen, redaktør digital. Les mer om vår moderering